Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Levenhuk Atom 20x50 2090 CZK  -16% 
Binokulární dalekohled. Působivé 20x zvětšení a čočky s velkou aperturou umožňují pozorovat objekty, které jsou velmi daleko. Tento triedr je vhodný i k astronomickým pozorováním. Ergonomický pogumovaný povrch pláště zajišťuje bezpečný a pohodlný úchop. Má klasickou konstrukci na bázi Porro hranolů. Optika je vyrobena z borosilikátového skla BK-7 s antireflexní vrstvou na všech optických plochách, což pozorovateli umožňuje užívat si obraz vysoké kvality. Produkuje jasný a živý obraz s přesnou reprodukcí barev. Jednou z méně nápadných předností tohoto modelu je jeho praktický design: vzdálenost mezi tubusy lze nastavit v rozsahu 56 - 72 mm, a pravý okulár je vybaven kroužkem dioptrické korekce. Očnice z měkké pryže zajišťují maximální pohodlí při pozorování. Pryžové opláštění změkčuje nárazy a brání vlhkosti, nečistotám a prachu proniknout do přístroje. Triedr lze připevnit ke stativu. Hmotnost: 1,12 kg. Obsah soupravy: dalekohled, krytky okuláru a objektivu, závěsný řemen, čistící utěrka, pouzdro, návod k použití a záruční list.
Balení obsahuje: Pouzdro;Manuál;Čisticí hadřík;Popruh na krk
Typ aktivity: Turistické / Cestné;Pozorování přírody;Myslivost;Turistika
Varianta: 20x50
Nepromokavé: Ano
Barva: Černá
Hmotnost: 1120 g
Zvětšení: 20x
Země původu: Čína
Typ: Dalekohled
Zorné pole: 3,2°
Průměr výstupní pupily: 2,5 mm
Šířka zorného pole na 1000 m: 56 m
Průměr objektivu: 50 mm
Oční reliéf: 7 mm
Očnice: Guma

Námořní triedr určený pro rybáře nebo milovníky vodních sportů. Tento přístroj s velkou aperturou disponuje zvětšením 7x a širokým zorným polem, které umožňuje pohodlné sledování velkých objektů. Objektivy o průměru 50 mm zachycují velké množství světla, díky čemuž umožňují pozorování i za soumraku. Tyto nejlepší námořní binokulární dalekohledy jsou v plášti opatřeny vestavěným dálkoměrem a kompasem s diodovým osvětlením. Stupnice dálkoměru je viditelná v okulárech a s její pomocí je možné měřit výšku pozorovaného objektu nebo jeho vzdálenost a určit tak jeho polohu. K napájení diodového osvětlení je potřeba dvou baterií. Kompas udává směr k objektu. Sever je 360°, jih je 180°, východ 90° a západ 270°. Dálkoměr slouží k určení vzdálenosti pozorovaného objektu nebo jeho velikosti. Musíte znát jeden z těchto parametrů a pomocí speciálního vzorce pak můžete vypočítat druhý z nich. Do tohoto vzorce zadáte údaj z dálkoměru. Optická konstrukce je založena na využití Porro hranolů. Kvalitní optika vyrobená ze skla BaK-4 redukuje aberace na minimum a přenáší ostrý a sytý obraz. Čočky s několikanásobnou antireflexní vrstvou na všech opticky aktivních plochách výrazně snižují světelné ztráty. Vodotěsný plášť je vyroben z odolného plastu a je pogumovaný. Tím se zajišťuje ochrana optického přístroje před náhodnými otřesy. Dusíková náplň zabraňuje zamlžování čoček při náhlých změnách teploty. Lidé, kteří nosí brýle, ocení twist-up očnice – pomohou jim správně nastavit šířku zorného pole. Každý optický tubus triedru se zaostřuje zvlášť, tento model nemá mechanismus středového zaostřování. Přirozenému chvění rukou při dlouhodobém pozorování lze předejít instalací triedru na stativ. Specifikace: Zvětšení: 7x. Typ: pryzmat Porro. Okuláry: 2 prvky v 1 skupině. Objektivy: 3 prvky ve 2 skupinách. Materiál optiky: sklo BaK-4. Povrchová úprava optiky: antireflexní vrstva na všech optických plochách. Průměr objektivu (apertura): 50 mm. Výstupní pupila: 5 mm. Oční reliéf: 23 mm. Soumrakový faktor: 18,7. Relativní jas: 51. Práh rozlišení: 5,5. Zorné pole: 7°. Zorné pole: 122 m/1000 m. Nejkratší vzdálenost zaostření: 4 m. Dioptrická korekce okuláru: ±5 dioptrií. Mezipupilární vzdálenost (IPD): 56-76 mm. Zaostřování: individuální pro každý okulár. Očnice: vysunovací. Velikost: klasický. Materiál těla: plastik. Náplň: dusík. Specifikace vodotěsnosti: IPX7. Rozsah provozní teploty: −20…+55 °C. Obsah soupravy: binokulární dalekohled, krytky okuláru a objektivu, pouzdro, závěsný řemen, čistící utěrka, 2 baterie LR936 (jsou součástí balení), návod k použití a záruční list. Hmotnost: 1,42 kg. Rozměry balení: 24 × 23 × 11 cm. Doživotní záruka.
Průměr objektivu: 50 mm
Očnice: Skládací
Typ: Dalekohled
Zvětšení: 7x
Barva: Modrá
Průměr výstupní pupily: 5 mm
Oční reliéf: 23 mm
Hmotnost: 1420 g
Šířka zorného pole na 1000 m: 122 m
Typ aktivity: Marine
Nepromokavé: Ano
Země původu: Čína

Monokulární dalekohled s ideální kombinací silného zvětšení, kompaktních rozměrů a spolehlivé konstrukce. Je to přístroj s velkým optickým výkonem, který pomůže v jakékoliv situaci. Lze jím pozorovat přírodu, městskou krajinu a celou řadu různých vzdálených objektů. Při dlouhodobém pozorování lze monokulár instalovat na libovolný stativ se standardním 1/4 '' závitem. Moderní střešní hranoly ze skla a čočky s několikanásobnou antireflexní vrstvou, které jsou použity v tomto přístroji, poskytují obraz s vysokým rozlišením a jasem. Zvětšení 8x umožňuje všechny druhy pozorování z ruky bez obav z třesoucího se obrazu. S monokulární Levenhuk Wise 8x42 nepocítíte negativní účinky vyplývající z přirozeného chvění rukou. Je vybaven speciální ochrannou antivibrační povrchovou úpravou. Všechny optické prvky jsou bezpečně chráněny před prachem, postříkáním vodou, otřesy a náhodnými mechanickými údery. Velké zaostřovací kolečko je velmi praktické, protože umožňuje nastavit ostrost jen jednou rukou. Očnici lze snadno protáhnout do délky a v případě potřeby vrátit do výchozí polohy. Díky objektivu s průměrem 42 mm lze pozorovat široké zorné pole. V kombinaci s výkonným zvětšením 8x se tento přístroj stává nejlepším monokulárem na pozorování na dlouhé vzdálenosti. Dodává se s rozšířenou sadou, která obsahuje vše potřebné k péči o optiku a její údržbu a navíc měkké přepravní pouzdro. Specifikace. Materiál optiky: sklo BaK-4. Povrchová úprava optiky: několikanásobná, na všech optických plochách. Zvětšení: 8x. Průměr objektivu (apertura): 42 mm. Zorné pole: 6,3 °. Výstupní pupila: 5,2 mm. Oční reliéf: 18 mm. Nejkratší vzdálenost zaostření: 3 m. Zorné pole: 110 m / 1000 m. Materiál těla: plastik. Další vlastnosti: twist-up očnice. 1/4 '' konektor pro montáž na stativ, antivibrační pogumování těla. Balení: monokulární dalekohled, pouzdro, ochranná krytka okuláru, ochranná krytka objektivu, čistící utěrka, závěsný řemen, návod k použití a záruční list. Hmotnost: 0,353 kg. Rozměry: 160 х 71 x 54 mm.
Země původu: Čína

Levenhuk Blaze BASE 60 1790 CZK  -10% 
Výkonný optický přístroj s velkou aperturou, který disponuje funkcí zoom a šikmým okulárem. Bude ideální ke studiu velmi vzdálených objektů, protože nabízí maximální zvětšení 60x. Objektiv s velkou aperturou umožní provádět pozorování, i když světelné podmínky nejsou ideální: při východu slunce, během pošmourného dne nebo za soumraku. Souprava obsahuje malý stolní stativ, který je potřebný pro pozorování při velkém zvětšení: minimalizuje totiž chvění obrazu. Levenhuk Blaze BASE obsahuje skleněné optické členy přenášející ostrý a detailní obraz. Čočky jsou pokryty několika vrstvami antireflexní povrchové úpravy, která zlepšuje jas obrazu. K seřízení optiky můžete použít kroužek dioptrické korekce na okuláru. Optická konstrukce je uzavřena v kompaktním a lehkém plastovém plášti. Ten je nárazuvzdorný a spolehlivě přístroj ochrání před náhodnými otřesy a pády. Přírodovědci, myslivci a průzkumníci se do spektivu Levenhuk Blaze BASE 60 doslova zamilují. Je skvělou volbou pro pozorování divoké zvěře i městské a přírodní scenérie. Pomocí tohoto spektivu můžete pořizovat snímky pozorované oblasti, neboť na něj můžete nainstalovat fotoredukci. Specifikace. Průměr objektivu (apertura): 60 mm. Průměr okuláru: 21 mm. Zvětšení: 20-60x. Zorné pole: 2,1–1°. Oční reliéf: 16–14 mm. Nejkratší vzdálenost zaostření. 10 m. Zorné pole: 36–17 m/1000 m. Výstupní pupila: 3–1 mm. Dioptrická korekce okuláru: ± 4 dioptrií. Materiál těla: plastik.Obsah soupravy: spektiv, kovový stolní stativ, krytky okuláru a objektivu, čistící utěrka, transportní a skladovací pouzdro, návod k použití a záruční list. Hmotnost: 1,46 kg. Rozměry balení: 39 × 19 × 12 cm. Doživotní záruka.
Balení obsahuje: Manuál;Čisticí hadřík;Stativ;Taška
Šířka zorného pole na 1000 m: 36 m
Průměr výstupní pupily: 3 mm
Zorné pole: 2,1°
Země původu: Čína
Typ: Pozorovací spektiv
Zvětšení: 60x
Barva: Zelená;Černá
Typ aktivity: Pozorování přírody
Hmotnost: 1460 g
Průměr objektivu: 60 mm

Levenhuk Blaze BASE 70 2290 CZK  -14% 
Model spektivu s velkou aperturou, nejvýkonnější z řady základních pozorovacích dalekohledů Levenhuk. Je odolný vůči tvrdým podmínkám a nabízí vysoce kvalitní obraz i při pozorování těsně před úsvitem a za soumraku. Skleněná optika zajišťuje skvělý detailní obraz a přirozené vykreslení barev. Spektiv Levenhuk Blaze BASE 70 je ideální volbou ke studiu života v přírodě a městského prostředí nebo k lovu a pozorování ptáků. Čočky jsou vyrobeny ze skla BK-7 a chráněny několika vrstvami antireflexní povrchové úpravy. Šikmý okulár umožňuje pohodlnější pozorování nadhlavníkové oblasti. Tento pozorovací dalekohled ohromí ostrým, kontrastním obrazem a umožní obdivovat všechny krásy světa kolem nás. Je skvělý i pro osoby nosící brýle – jeho optika je totiž vybavena dioptrickou korekcí na okuláru. Plášť je vyroben z lehkého a odolného plastu. Souprava obsahuje malý stolní stativ, který je nepostradatelný během pozorování při velkém zvětšení. Na spektiv Levenhuk Blaze BASE 70 možno pomocí speciální redukce, která se kupuje samostatně, nainstalovat doplňkové fotografické zařízení. Specifikace. Průměr objektivu (apertura): 70 mm. Průměr okuláru: 21 mm. Zvětšení: 25-75x. Zorné pole: 1,9–0,91°. Oční reliéf: 16–14 mm. Nejkratší vzdálenost zaostření. 12 m. Zorné pole: 33–16 m/1000 m. Výstupní pupila: 2,8–0,93 mm. Dioptrická korekce okuláru: ± 4 dioptrií. Materiál těla: plastik.Obsah soupravy: spektiv, kovový stolní stativ, krytky okuláru a objektivu, čistící utěrka, transportní a skladovací pouzdro, návod k použití a záruční list. Hmotnost: 1,64 kg. Rozměry balení: 43 × 19 × 12 cm. Doživotní záruka.
Barva: Černá;Zelená
Hmotnost: 1640 g
Průměr objektivu: 70 mm
Zvětšení: 75x
Typ: Pozorovací spektiv
Typ aktivity: Pozorování přírody
Balení obsahuje: Stativ;Čisticí hadřík;Manuál;Taška
Zorné pole: 1,9°
Šířka zorného pole na 1000 m: 33 m
Průměr výstupní pupily: 2,8 mm
Země původu: Čína

Nikon Prostaff P3 10×42 4821 CZK  -10% 
Tento lehký a odolný dalekohled je ideální pro amatérské a příležitostné pozorovatele, kterým umožní snadno zaměřit pohybující se zvířata, ptáky a vozidla. Vše, co objevíte, budete pozorovat zblízka a detailně.Vícenásobné antireflexní vrstvy na čočkách a hranolech a stříbrné vrstvy s vysokou odrazností na hranolech zaručují jasný a krásný obraz. Všechny čočky a hranoly jsou vyrobené z ekologických optických skel bez příměsi olova a arzénu. Pogumovaný povrch zaručuje jisté držení a chrání dalekohled PROSTAFF P3 před nárazy, údery a pády, ať již jej přenášíte na krku, nebo v zavazadle.Vodotěsnost (do hloubky 1 m po dobu 10 minut) a provedení odolné proti zamlžování zaručují čistý obraz bez ohledu na počasí. Široké zorné pole vám vždy umožní snadno sledovat každý objekt.Dalekohled PROSTAFF P3 se vyznačuje velkým předsunutím výstupní pupily (15 mm nebo více), což z něj činí ideální příslušenství pro nositele brýlí. Otočné a posuvné gumové očnice vybavené záskoky umožňují snadno nastavit správnou pozici oka v případě, že brýle nenosíte.Měkké pouzdro chrání dalekohled v době, kdy se nepoužívá. Krytky okulárů můžete trvale nasadit na popruh na krk, takže je nikdy neztratíte. V případě potřeby lze na popruh připevnit rovněž krytky objektivů.
Varianta: 10x42
Balení obsahuje: Pouzdro;Popruh na krk;Krytka okuláru;Manuál
Oční reliéf: 15,7 mm
Typ aktivity: Turistika;Myslivost;Cestování
Typ: Dalekohled
Zvětšení: 10x
Zorné pole: 7°
Barva: Černá
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Hmotnost: 585 g
Očnice: Guma
Šířka zorného pole na 1000 m: 122 m
Průměr objektivu: 42 mm
Výška: 54 mm
Délka: 150 mm
Nepromokavé: Ano
Země původu: Čína
Šířka: 130 mm

Nikon Action Ex 10X50CF 5879 CZK  -12% 
Vodotěsný dalekohled do hloubky 1 metr po dobu 5 minut vás zaujme množstvím skvělých funkcí. Dalekohled je plněný dusíkem proti zamlžování, disponuje konstrukcí s větší vzdáleností oka od okuláru díky čemuž poskytuje celé zorné pole i při použití brýlí. K dispozici jsou také posuvné gumové očnice a čočky pokryté více vrstvami. Velký průměr objektivu zajistí optimální čistotu obrazu.
Země původu: Čína
Průměr výstupní pupily: 5 mm
Typ aktivity: Myslivost;Cestování
Průměr objektivu: 50 mm
Balení obsahuje: Krytka okuláru;Popruh na krk;Pouzdro;Manuál
Zvětšení: 10x
Barva: Černá
Oční reliéf: 17,2 mm
Varianta: 10x50
Hmotnost: 1020 g
Typ: Dalekohled
Šířka zorného pole na 1000 m: 114 m
Zorné pole: 6,5°
Nepromokavé: Ano
Očnice: Guma

Stylové dámské brýle s filtrem proti modrému světlu, antireflexní úpravou čoček a UV400 filtrem.

Pozorovací dalekohled pro pozorování přírody, ptáků, hvězd a také pro použití na střelnici. S dalekohledem se snadno manipuluje a nastavení zaostření je snadné. Pozorovací dalekohled Outlook potvrzuje, že nemusíte utratit velkou sumu za spektiv se skvělým výkonem. Bez problémů jej připevníte k fotoaparátu nebo chytrému telefonu pro digiscoping. Díky velkému objektivu s kompletní antireflexní vrstvou poskytuje pozorovací dalekohled dokonalý výhled v rámci celého zorného pole. Focus Outlook přináší příjemné zážitky a dobrý výkon v celé řadě různých scénářů pozorování. Je 100% odolný vůči vodě a je naplněn dusíkem. Focus Outlook se dodává s praktickým pouzdrem, které pozorovací dalekohled chrání bez přestání i během používání. Dalekohledy Focus Sport Optics jsou vybaveny hranoly s fázovou korekcí a optickými členy z exkluzivního skla ED (Extra low Dispersion) a obsahují lantanoidy, aby bylo dosaženo maximálního kontrastu, rozlišení a přenosu světla. S cílem, aby byly dalekohledy praktičtější a flexibilnější, se na rámy a další prvky využívají trvanlivé a lehké materiály, jako jsou polykarbonáty a slitiny hořčíku. Navíc, všechny voděodolné dalekohledy Focus jsou naplněny dusíkem, aby nedocházelo k zamlžování a aby spolehlivě fungovaly za každého počasí. Když si koupíte dalekohled Focus Sport Optics, máte jistotu, že obdržíte kvalitní produkt nejvyšší možné hodnoty za dobrou cenu, jakož i rozšířenou záruku.
Zorné pole: 2° - 1°
Zvětšení: 20x - 60x
Šířka (mm): 400.0
Průměr objektivu: 80 mm
Délka (mm): 165.0
Balení obsahuje: Pouzdro
Záruka: 10-letá záruka
Země původu: Čína
Barva: Šedá
Hmotnost: 1280 g
Výška (mm): 96.0

Binokulární dalekohled. Dalekohledy Focus Sport Optics jsou vybaveny hranoly s fázovou korekcí a optickými členy z exkluzivního skla ED (Extra low Dispersion) a obsahují lantanoidy, aby bylo dosaženo maximálního kontrastu, rozlišení a přenosu světla. S cílem, aby byly dalekohledy praktičtější a flexibilnější, se na rámy a další prvky využívají trvanlivé a lehké materiály, jako jsou polykarbonáty a slitiny hořčíku. Focus Bright je dalekohled se širokým zorným polem, stabilním úchopem a jasným obrazem. Velký zaostřovací knoflík slouží k rychlému a snadnému zaostřování. Dalekohled je pokryt odolnou gumou, která chrání před nárazy a poskytuje stabilní úchop i v rukavicích. Focus Bright se dodává s taškou, popruhem a čistícím hadříkem. Když si koupíte dalekohled Focus Sport Optics, máte jistotu, že obdržíte kvalitní produkt nejvyšší možné hodnoty za dobrou cenu, jakož i rozšířenou záruku.
Balení obsahuje: Čisticí hadřík;Pouzdro;Manuál
Oční reliéf: 12 mm
Očnice: Guma
Typ: Dalekohled
Nepromokavé: Ne
Typ aktivity: Pozorování přírody;Myslivost
Výška: 6,2 cm
Země původu: Čína
Výška (mm): 62.0
Šířka: 19,5 cm
Šířka (mm): 195.0
Délka: 17,8 cm
Délka (mm): 178.0
Hmotnost: 950 g
Průměr výstupní pupily: 5 mm
Zvětšení: 10x
Šířka zorného pole na 1000 m: 99 m
Průměr objektivu: 50 mm
Záruka: 10-letá záruka
Barva: Černá
Zorné pole: 5,7°
Varianta: 10x50