Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Levenhuk Atom 20x50 2100 CZK  -16% 
Binokulární dalekohled. Působivé 20x zvětšení a čočky s velkou aperturou umožňují pozorovat objekty, které jsou velmi daleko. Tento triedr je vhodný i k astronomickým pozorováním. Ergonomický pogumovaný povrch pláště zajišťuje bezpečný a pohodlný úchop. Má klasickou konstrukci na bázi Porro hranolů. Optika je vyrobena z borosilikátového skla BK-7 s antireflexní vrstvou na všech optických plochách, což pozorovateli umožňuje užívat si obraz vysoké kvality. Produkuje jasný a živý obraz s přesnou reprodukcí barev. Jednou z méně nápadných předností tohoto modelu je jeho praktický design: vzdálenost mezi tubusy lze nastavit v rozsahu 56 - 72 mm, a pravý okulár je vybaven kroužkem dioptrické korekce. Očnice z měkké pryže zajišťují maximální pohodlí při pozorování. Pryžové opláštění změkčuje nárazy a brání vlhkosti, nečistotám a prachu proniknout do přístroje. Triedr lze připevnit ke stativu. Hmotnost: 1,12 kg. Obsah soupravy: dalekohled, krytky okuláru a objektivu, závěsný řemen, čistící utěrka, pouzdro, návod k použití a záruční list.
Typ aktivity: Turistika;Myslivost;Turistické / Cestné;Pozorování přírody
Šířka zorného pole na 1000 m: 56 m
Zorné pole: 3,2°
Balení obsahuje: Pouzdro;Manuál;Popruh na krk;Čisticí hadřík
Průměr objektivu: 50 mm
Očnice: Guma
Barva: Černá
Nepromokavé: Ano
Oční reliéf: 7 mm
Hmotnost: 1120 g
Průměr výstupní pupily: 2,5 mm
Země původu: Čína
Varianta: 20x50
Zvětšení: 20x
Typ: Dalekohled

Námořní triedr určený pro rybáře nebo milovníky vodních sportů. Tento přístroj s velkou aperturou disponuje zvětšením 7x a širokým zorným polem, které umožňuje pohodlné sledování velkých objektů. Objektivy o průměru 50 mm zachycují velké množství světla, díky čemuž umožňují pozorování i za soumraku. Tyto nejlepší námořní binokulární dalekohledy jsou v plášti opatřeny vestavěným dálkoměrem a kompasem s diodovým osvětlením. Stupnice dálkoměru je viditelná v okulárech a s její pomocí je možné měřit výšku pozorovaného objektu nebo jeho vzdálenost a určit tak jeho polohu. K napájení diodového osvětlení je potřeba dvou baterií. Kompas udává směr k objektu. Sever je 360°, jih je 180°, východ 90° a západ 270°. Dálkoměr slouží k určení vzdálenosti pozorovaného objektu nebo jeho velikosti. Musíte znát jeden z těchto parametrů a pomocí speciálního vzorce pak můžete vypočítat druhý z nich. Do tohoto vzorce zadáte údaj z dálkoměru. Optická konstrukce je založena na využití Porro hranolů. Kvalitní optika vyrobená ze skla BaK-4 redukuje aberace na minimum a přenáší ostrý a sytý obraz. Čočky s několikanásobnou antireflexní vrstvou na všech opticky aktivních plochách výrazně snižují světelné ztráty. Vodotěsný plášť je vyroben z odolného plastu a je pogumovaný. Tím se zajišťuje ochrana optického přístroje před náhodnými otřesy. Dusíková náplň zabraňuje zamlžování čoček při náhlých změnách teploty. Lidé, kteří nosí brýle, ocení twist-up očnice – pomohou jim správně nastavit šířku zorného pole. Každý optický tubus triedru se zaostřuje zvlášť, tento model nemá mechanismus středového zaostřování. Přirozenému chvění rukou při dlouhodobém pozorování lze předejít instalací triedru na stativ. Specifikace: Zvětšení: 7x. Typ: pryzmat Porro. Okuláry: 2 prvky v 1 skupině. Objektivy: 3 prvky ve 2 skupinách. Materiál optiky: sklo BaK-4. Povrchová úprava optiky: antireflexní vrstva na všech optických plochách. Průměr objektivu (apertura): 50 mm. Výstupní pupila: 5 mm. Oční reliéf: 23 mm. Soumrakový faktor: 18,7. Relativní jas: 51. Práh rozlišení: 5,5. Zorné pole: 7°. Zorné pole: 122 m/1000 m. Nejkratší vzdálenost zaostření: 4 m. Dioptrická korekce okuláru: ±5 dioptrií. Mezipupilární vzdálenost (IPD): 56-76 mm. Zaostřování: individuální pro každý okulár. Očnice: vysunovací. Velikost: klasický. Materiál těla: plastik. Náplň: dusík. Specifikace vodotěsnosti: IPX7. Rozsah provozní teploty: −20…+55 °C. Obsah soupravy: binokulární dalekohled, krytky okuláru a objektivu, pouzdro, závěsný řemen, čistící utěrka, 2 baterie LR936 (jsou součástí balení), návod k použití a záruční list. Hmotnost: 1,42 kg. Rozměry balení: 24 × 23 × 11 cm. Doživotní záruka.
Průměr výstupní pupily: 5 mm
Hmotnost: 1420 g
Oční reliéf: 23 mm
Typ aktivity: Marine
Typ: Dalekohled
Zvětšení: 7x
Nepromokavé: Ano
Šířka zorného pole na 1000 m: 122 m
Průměr objektivu: 50 mm
Očnice: Skládací
Barva: Modrá
Země původu: Čína

Levenhuk Blaze BASE 70 2301 CZK  -14% 
Model spektivu s velkou aperturou, nejvýkonnější z řady základních pozorovacích dalekohledů Levenhuk. Je odolný vůči tvrdým podmínkám a nabízí vysoce kvalitní obraz i při pozorování těsně před úsvitem a za soumraku. Skleněná optika zajišťuje skvělý detailní obraz a přirozené vykreslení barev. Spektiv Levenhuk Blaze BASE 70 je ideální volbou ke studiu života v přírodě a městského prostředí nebo k lovu a pozorování ptáků. Čočky jsou vyrobeny ze skla BK-7 a chráněny několika vrstvami antireflexní povrchové úpravy. Šikmý okulár umožňuje pohodlnější pozorování nadhlavníkové oblasti. Tento pozorovací dalekohled ohromí ostrým, kontrastním obrazem a umožní obdivovat všechny krásy světa kolem nás. Je skvělý i pro osoby nosící brýle – jeho optika je totiž vybavena dioptrickou korekcí na okuláru. Plášť je vyroben z lehkého a odolného plastu. Souprava obsahuje malý stolní stativ, který je nepostradatelný během pozorování při velkém zvětšení. Na spektiv Levenhuk Blaze BASE 70 možno pomocí speciální redukce, která se kupuje samostatně, nainstalovat doplňkové fotografické zařízení. Specifikace. Průměr objektivu (apertura): 70 mm. Průměr okuláru: 21 mm. Zvětšení: 25-75x. Zorné pole: 1,9–0,91°. Oční reliéf: 16–14 mm. Nejkratší vzdálenost zaostření. 12 m. Zorné pole: 33–16 m/1000 m. Výstupní pupila: 2,8–0,93 mm. Dioptrická korekce okuláru: ± 4 dioptrií. Materiál těla: plastik.Obsah soupravy: spektiv, kovový stolní stativ, krytky okuláru a objektivu, čistící utěrka, transportní a skladovací pouzdro, návod k použití a záruční list. Hmotnost: 1,64 kg. Rozměry balení: 43 × 19 × 12 cm. Doživotní záruka.
Balení obsahuje: Stativ;Manuál;Čisticí hadřík;Taška
Typ: Pozorovací spektiv
Typ aktivity: Pozorování přírody
Barva: Černá;Zelená
Průměr objektivu: 70 mm
Zvětšení: 75x
Hmotnost: 1640 g
Zorné pole: 1,9°
Šířka zorného pole na 1000 m: 33 m
Průměr výstupní pupily: 2,8 mm
Země původu: Čína

Kompaktní a lehký s korekcí stabilizace, díky čemuž je tento dalekohled dokonalým společníkem v široké škále prostředí, které zahrnují koncerty, zábavní parky a pozorování přírody.Vztyčená prisma v kardanovém systému je neustále stabilizována, když elektronický gyroskopický senzor detekuje vibrace, čímž poskytuje korekci vibrací v širším rozsahu úhlů než kterýkoli jiný systém.
Očnice: TwistUp
Nepromokavé: Ano
Balení obsahuje: Popruh na krk;Pouzdro
Zorné pole: 4,2°
Typ: Dalekohled
Varianta: 12x28
Šířka zorného pole na 1000 m: 73 m
Zvětšení: 12x
Průměr objektivu: 28 mm
Délka: 148 mm
Oční reliéf: 18 mm
Šířka: 109 mm
Hmotnost: 485 g
Typ aktivity: Myslivost
Průměr výstupní pupily: 2,3 mm
Barva: Černá
Země původu: Čína

Nikon Aculon A211 10X42 3260 CZK  -11% 
Univerzální dalekohled s 10násobným zvětšením vás překvapí kvalitní optikou a velkým průměrem výstupní čočky. Pogumované tělo poskytuje odolnost vůči nárazům a také se dobře drží v rukou. Očnice z měkké pryže lze nastavit pro pohodlnější pozorování. Čočky s vícenásobnými antireflexními vrstvami efektivně redukují odlesky. Dalekohled využijete při sledování kulturních, sportovních a jiných událostí, ale také v přírodě při pozorování zvířat.
Hmotnost: 760 g
Země původu: Čína
Balení obsahuje: Popruh na krk;Krytka okuláru;Manuál;Pouzdro
Oční reliéf: 11,6 mm
Šířka: 185 mm
Zvětšení: 10x
Průměr objektivu: 42 mm
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Typ aktivity: Myslivost;Cestování
Varianta: 10x42
Barva: Černá
Nepromokavé: Ne
Zorné pole: 6°
Typ: Dalekohled
Délka: 145 mm
Šířka zorného pole na 1000 m: 105 m
Očnice: Guma

Stylové dámské brýle s filtrem proti modrému světlu, antireflexní úpravou čoček a UV400 filtrem.

Lehký, robustní dalekohled s vynikající ovladatelností, rychlým zaostřováním, skvělým zorným polem a ostrou optikou. Focus Mountain 33 mm má perfektní velikost, když chcete dalekohled používat delší dobu. Snadněji jej udržíte v nehybné poloze a má větší zorné pole, abyste mohli rychleji najít objekt. Díky skvělé optice za přijatelnou cenu je tento dalekohled vaším nejlepším společníkem na outdoorová dobrodružství. Skvělá optická konstrukce sestává z hranolů Bak-4, které jsou považovány za jedny z nejlepších typů hranolů, jelikož jsou vyrobeny z prvotřídního optického skla pro vytvoření čistého obrazu. Spolu s vynikající antireflexní vrstvou tento dalekohled reprodukuje neuvěřitelně ostrý a přirozený obraz. Focus Mountain vám poskytne pohodlný zážitek a dobrý výkon v široké škále scénářů sledování. Je 100% vodotěsný a naplněný plynným dusíkem, abyste jej mohli používat i v těch nejdrsnějších podmínkách. Lehký a robustní Ideální pro všechny druhy outdoorových aktivit Skvělá optika s vynikající antireflexní vrstvou Voděodolný Dodává se s ochranným pouzdrem a pohodlným popruhem na krk. Dalekohledy Focus Sport Optics jsou vybaveny hranoly s fázovou korekcí a optickými členy z exkluzivního skla ED (Extra low Dispersion) a obsahují lantanoidy, aby bylo dosaženo maximálního kontrastu, rozlišení a přenosu světla. S cílem, aby byly dalekohledy praktičtější a flexibilnější, se na rámy a další prvky využívají trvanlivé a lehké materiály, jako jsou polykarbonáty a slitiny hořčíku. Navíc, všechny voděodolné dalekohledy Focus jsou naplněny dusíkem, aby nedocházelo k zamlžování a aby spolehlivě fungovaly za každého počasí. Když si koupíte dalekohled Focus Sport Optics, máte jistotu, že obdržíte kvalitní produkt nejvyšší možné hodnoty za dobrou cenu, jakož i rozšířenou záruku.
Typ aktivity: Pozorování přírody;Cestování
Nepromokavé: Ano
Balení obsahuje: Popruh na krk;Pouzdro;Manuál;Krytka okuláru;Čisticí hadřík
Barva: Zelená
Očnice: TwistUp
Délka (mm): 45.0
Šířka zorného pole na 1000 m: 105 m
Výška: 12,6 cm
Zorné pole: 6°
Šířka: 13 cm
Délka: 4,5 cm
Zvětšení: 10x
Záruka: 10-letá záruka
Země původu: Čína
Varianta: 10x33
Výška (mm): 126.0
Oční reliéf: 16 mm
Hmotnost: 458 g
Šířka (mm): 130.0
Průměr výstupní pupily: 3,4 mm
Typ: Dalekohled
Průměr objektivu: 33 mm

Dálkoměr, který dokáže měřit vzdálenost až do 1500 ma zároveň funguje jako dalekohled. Jedná se o pevnou konstrukci s vroubkovaným povrchem, díky kterému je dálkoměr stabilní v ruce. Optická konstrukce se skládá z vysoce kvalitního skla s pokročilou antireflexní úpravou, která poskytuje ostrý obraz s dobrým kontrastem. Očnice mají 4 otočné polohy a oční reliéf 19,5 mm, což usnadňuje použití i při používání brýlí. Každý okulár má také individuální nastavení zaostření. V dálkoměru je až sedm různých měřicích programů. Standardní ve většině případů funguje jako dobrý všestranný pomocník. LDP (Priorita nejdelší vzdálenosti) - dálkoměr hledá největší vzdálenost a přeskakuje věci, které mohou blokovat před objektem, jako jsou keře, větve atp. LDP / skenování Stejné jako LDP, ale zde získáte i měření úhlu. Mlha dálkoměr vysílá silnější signál, který prochází vlhkostí. Minimální měřící vzdálenost je 25 m, aby byla zajištěna přesnost. Vertikální poloha metr měří výšku objektu, jako je strom. Horizontální poloha pro měření vzdálenosti a úhlu, po výpočtu, dálkoměr alternativně ukazuje horizontální vzdálenost a úhel. Rychlost měřič měří rychlost objektu. Měřič pak dokáže měřit až 300 km/h. Focus Eagle kombinuje dálkoměr a dalekohled v jednom a usnadňuje váš lov. Měření některých referenčních bodů při lovu je jednoduchý způsob, jak zefektivnit lov, ale i při lovu ptáků může být dobré umět vypočítat vzdálenost k cíli a vypočítat balistiku pro minimální dopadovou plochu. Dodává se s ochranným pouzdrem a pohodlným neoprenovým popruhem. Dalekohledy Focus Sport Optics jsou vybaveny hranoly s fázovou korekcí a optickými členy z exkluzivního skla ED (Extra low Dispersion) a obsahují lantanoidy, aby bylo dosaženo maximálního kontrastu, rozlišení a přenosu světla. S cílem, aby byly dalekohledy praktičtější a flexibilnější, se na rámy a další prvky využívají trvanlivé a lehké materiály, jako jsou polykarbonáty a slitiny hořčíku. Navíc, všechny voděodolné dalekohledy Focus jsou naplněny dusíkem, aby nedocházelo k zamlžování a aby spolehlivě fungovaly za každého počasí. Když si koupíte dalekohled Focus Sport Optics, máte jistotu, že obdržíte kvalitní produkt nejvyšší možné hodnoty za dobrou cenu, jakož i rozšířenou záruku.
Typ aktivity: Pozorování přírody;Golf;Myslivost
Nepromokavé: Ano
Očnice: TwistUp
Barva: Zelená
Balení obsahuje: Popruh na krk;Pouzdro
Typ: Dálkoměr
Země původu: Čína
Rozsah měření: 1500 m
Hmotnost: 800 g
Šířka zorného pole na 1000 m: 88 m
Zvětšení: 10x
Rozměry: 155 x 130 x 62 (mm)
Záruka: 10-letá záruka
Zorné pole: 5°
Průměr objektivu: 42 mm
Oční reliéf: 19,5 mm
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Varianta: 10x42
Voděodolnost: IPX5

Fujifilm Fujinon HC10x42 19281 CZK  -12% 
Tyto dalekohledy nabízejí jasný, efektivně kontrastní pohled, abyste mohli naplno ocenit krásu divoké přírody, mořských scenérií, hor a hvězd. Použili sofistikovanou optickou technologii, kterou Fujifilm vyvinul v průběhu let ve svém byznysu s profesionálními dalekohledy. Design odráží snahu o dokonalost výrobce, který vytváří dalekohledy, které se stávají pro uživatele dlouhodobě oblíbenými. Tato aspirace se provádí prostřednictvím tvarového faktoru soustředěného na ikonu jako dalekohled; kvalitní vzhled realizovaný precizní montáží frézovaných hliníkových komponentů; pevný, pohodlný točivý moment pohybové jednotky; číselník, který lze přesně nastavit; a bezpečný grip z elastomeru.
Očnice: TwistUp
Nepromokavé: Ano
Balení obsahuje: Popruh na krk;Krytka okuláru;Pouzdro
Země původu: Japonsko
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Oční reliéf: 16 mm
Zorné pole: 6,5°
Délka: 137 mm
Typ: Dalekohled
Hmotnost: 778 g
Barva: Černá
Typ aktivity: Myslivost
Průměr objektivu: 42 mm
Varianta: 10x42
Šířka zorného pole na 1000 m: 114 m
Zvětšení: 10x
Šířka: 130 mm

Tyto robustní dalekohledy 7x50 FMTRC-SX2 se dodávají s okuláry s plochým polem. Patentovaná konstrukce okuláru poskytuje dokonalou ostrost obrazu s úplným zorným polem. Výhodou tohoto jedinečného designu okuláru je také vynikající čistota a pohodlí při pozorování. 23 mm oční reliéf je další výhodou, která je užitečná zejména pro ty, kdo nosí brýle. Patentovaný povlak EBC od společnosti Fujinon vytváří tak enormně jasný obraz, že někteří pozorovatelé upřednostňují 7x50 FMTRC-SX2 v porovnání s jednoduchými zařízeními pro noční vidění. Další výhodou povlaku EBC je jeho vysoká životnost a odolnost vůči slané vodě. 7x50 FMTRC SX2 je navíc vybaven přesným kompasem.
Balení obsahuje: Popruh na krk;Pouzdro
Nepromokavé: Ano
Zvětšení: 7x
Oční reliéf: 23 mm
Šířka: 218 mm
Varianta: 7x50
Typ aktivity: Myslivost
Očnice: Skládací
Hmotnost: 1460 g
Průměr objektivu: 50 mm
Délka: 198 mm
Země původu: Čína
Průměr výstupní pupily: 7,14 mm
Barva: Černá
Typ: Dalekohled
Zorné pole: 7,5°
Šířka zorného pole na 1000 m: 131 m