Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Unikátní infračervené sálavé topidlo od německé značky Trotec vyniká svou sníženou svítivostí, vysokou třídou ochrany (IP65) a pohodlným ovládáním pomocí dálkového ovladače. Dále disponuje kabelem, o délce 1,7 metru.
Až o 80% nižší svítivost
Běžné infračervené ohřívače často vyzařují intenzivní oranžovočervené světlo spolu s tepelným zářením, které může být pro někoho nepříjemné. Značka Trotec se snaží tento problém eliminovat. To vyřešila způsobem, že do modelu IR 2050 nainstalovala krátkovlnnou infračervenou trubici s technologií, která světlo tlumí.
Topná trubice s nízkou světelnou intenzitou vypadá na první pohled úplně stejně, jako v případě běžných infrazářičů. Ve skutečnosti ale vyzařují o 80% méně viditelného světla se stejným tepelným výkonem. Vydrží až 6 000 provozních hodin.
Třída ochrany IP65
Třída ochrany IP65 udává, že je přístroj naprosto prachotěsný a zároveň vodotěsný. V praxi to znamená, že je přístroj chráněn proti intenzivně tryskající vodě (jedná se o vodu, mířící 12,5 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 100 litrů za minutu a při tlaku 100 kN/m2 po dobu nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry) a jeho konstrukce dále zabraňuje pronikání prachových částic dovnitř přístroje, což znamená, že je přístroj maximálně chráněn proti případným nežádoucím elementům.
Dálkové ovládání součástí balení
Zařízení lze ovládat pouze pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení. Z tohoto důvodu mějte ovládání vždy po ruce, v opačném případě nebude možné topidlo ovládat.

CASATHERM 70033 B2000-II Gold LowGlare
Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70033 B2000-II Gold LowGlare nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.
KONSTRUKCE A ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm 70033 B2000-II Gold LowGlare podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 625 x 425 x 370 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.
Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.
Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zárukou použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.
RYCHLÉ A VÝKONNÉ VYTÁPĚNÍ
Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm 70033 B2000-II Gold LowGlare. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 8 m2.
Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 8 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.
NAPÁJENÍ
Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Vše připojíte do elektrické sítě bez nutnosti odborné montáže, a to jednoduše kabelem, který je opatřen bezpečnostní zástrčkou. Přístroj je rovněž osazen vypínačem na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.
IDEÁLNÍ DO EXTERIÉRU A ČÁSTEČNĚ OTEVŘENÝCH PROSTOR
Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm 70033 B2000-II Gold LowGlare spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.
Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm 70033 B2000-II Gold LowGlare může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.
VYUŽITÍ PRO SPECIFICKÉ ÚČELY A NA STAVBĚ
Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.
Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.
 

CasaTherm 70040 S2000 FB Gold
Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.
KONSTRUKCE A ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm 70040 S2000 FB Gold podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 663 x 106 x 72,5 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.
Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.
Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zárukou použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.
RYCHLÉ A VÝKONNÉ VYTÁPĚNÍ
Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm 70040 S2000 FB Gold. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 11 m2.
Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 11 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.
NAPÁJENÍ
Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Přístroj je rovněž osazen vypínačem přímo na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sálavá topidla mají velmi vysoký zapínací proud, který často mnohonásobně překračuje násobek proudu jmenovitého. V závislosti na typu předřazené pojistky se obvod přeruší, když se hodnota proudu na krátkou dobu výrazně navýší. Tomu můžete předejít použitím pomalé pojistky. Stejně to platí i u jističů, resp. jejich správné volby. Proto doporučujeme připojovat topidlo k separátnímu obvodu. Kromě toho je možno použít i tzv. omezovač zapínacího proudu.
IDEÁLNÍ DO EXTERIÉRU A ČÁSTEČNĚ OTEVŘENÝCH PROSTOR
Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.
Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.
VYUŽITÍ PRO SPECIFICKÉ ÚČELY A NA STAVBĚ
Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.
Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.

CASATHERM 70035 R2000 Gold LowGlare
Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70035 R2000 Gold LowGlare nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.
KONSTRUKCE A ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm 70031 FB W2000 Gold LowGlare podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 780 x 126 x 1138 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.
Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.
Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zárukou použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.
RYCHLÉ A VÝKONNÉ VYTÁPĚNÍ
Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm 70035 R2000 Gold LowGlare. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 13 m2.
Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 13 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.
NAPÁJENÍ
Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Vše připojíte do elektrické sítě bez nutnosti odborné montáže, a to jednoduše kabelem, který je opatřen bezpečnostní zástrčkou. Přístroj je rovněž osazen vypínačem na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.
IDEÁLNÍ DO EXTERIÉRU A ČÁSTEČNĚ OTEVŘENÝCH PROSTOR
Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm 70035 R2000 Gold LowGlare spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.
Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm 70035 R2000 Gold LowGlare může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.
VYUŽITÍ PRO SPECIFICKÉ ÚČELY A NA STAVBĚ
Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.
Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.
VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
Tento infrazářič se dodává ve dvou variantách. Můžete si tak zvolit levnější model bez dálkového ovladače nebo variantu, která disponuje dálkovým ovládáním zajišťujícím komfortnější obsluhu. To se hodí zejména v případech, pokud plánujete přístroj umístit mimo běžný dosah, třeba do větší výšky ke stropu apod.

CASATHERM 70036 R2000 Gold LowGlare
Sálavé infračervené topidlo CasaTherm R2000 Gold LowGlare nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.
Konstrukce a základní specifikace
Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm R2000 Gold LowGlare podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 780 x 126 x 138 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.
Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.
Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zárukou použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.
Rychlé a výkonné vytápění
Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm R2000 Gold LowGlare. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 13 m2.
Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 13 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.
Napájení
Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Vše připojíte do elektrické sítě bez nutnosti odborné montáže, a to jednoduše kabelem o délce 1,8 m, který je opatřen bezpečnostní zástrčkou. Přístroj je rovněž osazen vypínačem na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.
Ideální do exteriéru a částečně otevřených prostor
Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm R2000 Gold LowGlare spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.
Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm R2000 Gold LowGlare může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.
Využití pro specifické účely a na stavbě
Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.
Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.
Volitelné příslušenství
Tento infrazářič se dodává ve dvou variantách. Můžete si tak zvolit levnější model bez dálkového ovladače nebo variantu, která disponuje dálkovým ovládáním zajišťujícím komfortnější obsluhu. To se hodí zejména v případech, pokud plánujete přístroj umístit mimo běžný dosah, třeba do větší výšky ke stropu apod.

Infračervený panel Trotec IRD 1800
Je velký rozdíl, zda umístíme topidlo do interiéru, nebo exteriéru. V exteriéru je kvůli vnějším vlivům vyžadován vyšší topný výkon na m2. Rozdíl mezi těmito hodnotami může být až dvojnásobný.
Trotec IRD 1800 umístěný v interiéru je schopen vyhřát plochu o rozloze 12 m2, v exteriéru by stejný přístroj zvládl 7 m2.
Pokud chcete přístroj umístit do místa, kde je potřebná větší plocha k vytápění, zvažte pořízení více přístrojů, popřípadě jednoho, který bude výkonnější.
Výpočet topného výkonu
Chcete-li vypočítat požadovaný topný výkon (ve wattech) pro vaši místnosti, můžete postupovat následovně.
Vzorec: m² x W / m² = W
plocha místnosti (m²) x doporučený topný výkon na metr čtvereční (W / m²) = požadovaný topný výkon infračerveného ohřívače (W).
Příklad výpočtu:
U místnosti o velikosti 32 m² s dobrou kvalitou izolace je doporučený požadavek na topný výkon:
32 m² x 100 W / m² = 3200 W
Nižší svítivost, než u konkurenčních výrobků
Běžné infračervené ohřívače často vyzařují intenzivní oranžovočervené světlo spolu s tepelným zářením, což může být pro někoho nepříjemné. Značka Trotec se proto snaží tento problém eliminovat. Řešením je, že topnou spirálu zabudovala přímo do přístroje tak, aby její záření nebylo vidět.
Perfektní a elegantní řešení pro oblasti, kde nechceme, aby světlo ze zářiče narušovalo ostatní světla a tím byl narušen celý koncept místnosti.
Třída ochrany IP55 - chrání před vodou, vlhkostí a prachem
Infračervené ohřívače jsou k dispozici v mnoha různých provedeních pro vnitřní i vnější použití. Při výběru správného zařízení je důležité si ujasnit, jakým vnějším vlivům bude během svého chodu vystavován.
Voda, vlhkost a prach. To jsou největší nepřátelé topidel, kteří se běžně vyskytují v jejich okolí. Třída ochrany IP55 znamená, že kryt přístroje zabrání hromadí prachu a také je odolný vůči tryskající vodě.
Snadná instalace, manipulace i údržba
Instalace nevyžaduje žádné speciální nástroje, ani znalosti. Nenaruší běžný provoz, je velmi rychlá a jednoduchá.
Podle potřeby lze přístroj kdykoliv přemístit bez dalších nákladů. Samotná obsluha je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální znalosti, kvalifikaci nebo školení.
Montáž na stěnu i na strop
Součástí balení jsou také držáky pro montáž na stěnu nebo na strop. Sálavé topidlo tak můžete umístit prakticky kamkoliv. Díky těmto držákům je možné topidlo nastavovat až do úhlu sklonu 90°.
Dálkové ovládání součástí balení
Zařízení lze ovládat pouze pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení. Z tohoto důvodu mějte ovládání vždy po ruce, v opačném případě nebude možné topidlo ovládat.

Unikátní infračervené sálavé topidlo od německé značky Trotec vyniká svou sníženou svítivostí, vysokou třídou ochrany (IP65) a pohodlným ovládáním pomocí dálkového ovladače.
Až o 80% nižší svítivost
Běžné infračervené ohřívače často vyzařují intenzivní oranžovočervené světlo spolu s tepelným zářením, které může být pro někoho nepříjemné. Značka Trotec se snaží tento problém eliminovat. To vyřešila způsobem, že do modelu IR 3050 nainstalovala krátkovlnnou infračervenou trubici s technologií, která světlo tlumí.
Topná trubice s nízkou světelnou intenzitou vypadá na první pohled úplně stejně, jako v případě běžných infrazářičů. Ve skutečnosti ale vyzařují o 80% méně viditelného světla se stejným tepelným výkonem. Vydrží až 6 000 provozních hodin.
Třída ochrany IP65
Třída ochrany IP65 udává, že je přístroj naprosto prachotěsný a zároveň vodotěsný. V praxi to znamená, že je přístroj chráněn proti intenzivně tryskající vodě (jedná se o vodu, mířící 12,5 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 100 litrů za minutu a při tlaku 100 kN/m2 po dobu nejméně 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry) a jeho konstrukce dále zabraňuje pronikání prachových částic dovnitř přístroje, což znamená, že je přístroj maximálně chráněn proti případným nežádoucím elementům.
Dálkové ovládání součástí balení
Zařízení lze ovládat pouze pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení. Z tohoto důvodu mějte ovládání vždy po ruce, v opačném případě nebude možné topidlo ovládat.

Infračervený panel Trotec IRD 2400
Je velký rozdíl, zda umístíme topidlo do interiéru, nebo exteriéru. V exteriéru je kvůli vnějším vlivům vyžadován vyšší topný výkon na m2. Rozdíl mezi těmito hodnotami může být až dvojnásobný.
Trotec IRD 2400 umístěný v interiéru je schopen vyhřát plochu o rozloze 16 m2, v exteriéru by stejný přístroj zvládl 9 m2.
Pokud chcete přístroj umístit do místa, kde je potřebná větší plocha k vytápění, zvažte pořízení více přístrojů, popřípadě jednoho, který bude výkonnější.
Výpočet topného výkonu
Chcete-li vypočítat požadovaný topný výkon (ve wattech) pro vaši místnosti, můžete postupovat následovně.
Vzorec: m² x W / m² = W
plocha místnosti (m²) x doporučený topný výkon na metr čtvereční (W / m²) = požadovaný topný výkon infračerveného ohřívače (W).
Příklad výpočtu:
U místnosti o velikosti 32 m² s dobrou kvalitou izolace je doporučený požadavek na topný výkon:
32 m² x 100 W / m² = 3200 W

Třída ochrany IP55 - chrání před vodou, vlhkostí a prachem
Infračervené ohřívače jsou k dispozici v mnoha různých provedeních pro vnitřní i vnější použití. Při výběru správného zařízení je důležité si ujasnit, jakým vnějším vlivům bude během svého chodu vystavován.
Voda, vlhkost a prach. To jsou největší nepřátelé topidel, kteří se běžně vyskytují v jejich okolí. Třída ochrany IP55 znamená, že kryt přístroje zabrání hromadí prachu a také je odolný vůči tryskající vodě.
Snadná instalace, manipulace i údržba
Instalace nevyžaduje žádné speciální nástroje, ani znalosti. Nenaruší běžný provoz, je velmi rychlá a jednoduchá.
Podle potřeby lze přístroj kdykoliv přemístit bez dalších nákladů. Samotná obsluha je jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální znalosti, kvalifikaci nebo školení.
Montáž na stěnu i na strop
Součástí balení jsou také držáky pro montáž na stěnu nebo na strop. Sálavé topidlo tak můžete umístit prakticky kamkoliv. Díky těmto držákům je možné topidlo nastavovat až do úhlu sklonu 90°.
Dálkové ovládání součástí balení
Zařízení lze ovládat pouze pomocí dálkového ovládání, které je součástí balení. Z tohoto důvodu mějte ovládání vždy po ruce, v opačném případě nebude možné topidlo ovládat.

CasaTherm 70040 S2000 FB Gold
Sálavé infračervené topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold nabídne přesně to, co očekáváte od infračerveného vytápění. Je to především bezhlučný a čistý provoz, který se vyznačuje distribucí člověku přirozeného sálavého tepla. Sálavý princip vytápění zamezuje tepelným ztrátám a je efektivnější, protože ohřívá přímo okolní objekty a předměty, nikoliv pouze vzduch, jako je tomu v případě konvenčních topidel.
KONSTRUKCE A ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE
Pokud se podíváme na topení na infračerveném principu CasaTherm 70040 S2000 FB Gold podrobněji, zaujme jeho válcová konstrukce, která má velmi kompaktní rozměry. Díky proporcím 663 x 106 x 72,5 mm toto topidlo umístíte v podstatě do libovolných prostor, kde potřebujete lokální vytápění. Součástí topidla je také držák, který umožňuje bezproblémovou montáž na stěnu.
Tělo přístroje je vyrobeno z hliníkové slitiny, povrchová úprava zařízení je stříbrná. Samotné tělo pak také poskytuje ochranu proti tryskající vodě vyjádřenou stupněm krytí IP55. Díky tomu je možné toto infračervené topidlo využívat také v částečně otevřených interiérech nebo exteriérech. Tyto prostory jsou k využívání infračerveného vytápění přímo předurčeny, protože konvenční topidla, ohřívající pouze vzduch, jsou zde v podstatě neúčinná.
Tento produkt patří do profesionální řady infračervených topidel CasaTherm, které dodává na trh německá značka CasaFan. 25 let zkušeností je zárukou použití kvalitních komponent a vše podléhá samozřejmě také důkladnému testování. Třeba životnost topné trubice výrobce uvádí na 5000 hodin nepřetržitého provozu.
RYCHLÉ A VÝKONNÉ VYTÁPĚNÍ
Okamžitý nástup tepla je charakteristickým znakem infračervených topidel, jako je právě CasaTherm 70040 S2000 FB Gold. Tento model má dobu náběhu menší než 5 vteřin a disponuje maximálním výkonem 2 000 W, který nabízí dostatečnou výhřevnost pro prostory o velikosti 11 m2.
Pro efektivní pokrytí vytápěného prostoru je vhodné přístroj umístit to výšky 2 m nad zem, kdy je schopen optimálně pokrýt prostor 3,6 x 3,6 m, což zhruba odpovídá již zmiňované ploše 11 m2. Při tomto umístění bude zajištěna rovnoměrná distribuce tepla na objekty v dosahu topidla.
NAPÁJENÍ
Napájecí napětí je 220 – 240 V, 50/60 Hz, což tak odpovídá napětí v běžné rozvodné síti. Proudový odběr pak je 8,7 A. Přístroj je rovněž osazen vypínačem přímo na zařízení. Základní obsluha infrazářiče je tak zcela bezproblémová.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Sálavá topidla mají velmi vysoký zapínací proud, který často mnohonásobně překračuje násobek proudu jmenovitého. V závislosti na typu předřazené pojistky se obvod přeruší, když se hodnota proudu na krátkou dobu výrazně navýší. Tomu můžete předejít použitím pomalé pojistky. Stejně to platí i u jističů, resp. jejich správné volby. Proto doporučujeme připojovat topidlo k separátnímu obvodu. Kromě toho je možno použít i tzv. omezovač zapínacího proudu.
IDEÁLNÍ DO EXTERIÉRU A ČÁSTEČNĚ OTEVŘENÝCH PROSTOR
Kde se můžete na sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold spolehnout? Své uplatnění má zejména v částečně krytých exteriérech, jako jsou třeba tribuny stadionů, pódia nebo tržnice, ale je zde samozřejmě také velmi typické použití do částečně otevřených interiérů, tedy na terasách a předzahrádkách restaurací. Díky tomuto topidlu tak zajistíte tepelnou pohodu přesně v konkrétním místě zahříváním předmětů a osob. Toto infračervené topení představuje v otevřených prostorách efektivní řešení, které se může pochlubit vysokou účinností a ekonomikou provozu ve srovnání s konvenčními druhy vytápění.
Vzhledem ke stupni krytí IP55 je toto topidlo ideální také k využití v průmyslových nebo zemědělských objektech. Může se jednat o různé výrobní haly, sklady nebo dílny. V zemědělství pak třeba skleníky nebo prostory na ustájení dobytka a jiné. Všechny tyto prostory se obecně špatně vytápí, a tak jsou zde infračervená topidla velmi dobrou volbou. Sálavé topidlo CasaTherm 70040 S2000 FB Gold může být instalováno i v dalších obtížně vytápěných objektech, jako jsou třeba vstupy do obchodů, muzea, ale také církevní stavby a kostely nebo kulturní památky.
VYUŽITÍ PRO SPECIFICKÉ ÚČELY A NA STAVBĚ
Celková odolnost konstrukce tohoto zařízení z něj zároveň činí velmi dobrou volbu do drsných a vlhkých podmínek, kde dokáže zajistit bezpečnost při obsluze. Nevadí mu tedy ani mokré prostředí. Proto má široké uplatnění třeba při vysoušení zdiva a sklepů, čímž se uplatí i ve specifických případech, jako mohou být záplavy. Vyhříváním stěn ale také třeba znesnadňuje usazování plísním.
Díky schopnosti ohřívat přímo objekty v dosahu lze přístroj použít také k rozmrazování materiálů, a to třeba na stavbách, kde si najde i řadu jiného uplatnění plynoucího z vysoké účinnosti v exteriérech.

GoSystem Dynasty Heater 1387 CZK  -6% 
Přenosný plynový ohřívač s ekonomickou spotřebou a trváním 10 hodin na kazetu je ideální pro rodinné kempy. Ohřívač je vybaven systémem automatického zapalování a keramickou deskou. Nabízí obousměrné teplo poháněné plynovou bajonetovou kazetou.
Délka : 17 cm
Barva : Černá
Adaptér součástí : Ne
Země původu : Velká Británie
Šířka : 18 cm
Výška : 30 cm