Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Varianty stavebních pouzder SCRIGNO Essential:

Zeď:
- čistá šiřka stěny 105 mm (vnitřní prostor 69 mm);
- čistá šiřka stěny 125 mm (vnitřní prostor 89 mm).

SDK:
- čistá šiřka stěny 100 mm (vnitřní prostor 54 mm);
- čistá šiřka stěny 125 mm (vnitřní prostor 69 mm).Stavební pouzdro SCRIGNO Essential se skládá z kovového rámu a plechové kapsy tvořené moduly. Jedná se o základní systém stavebních bezobložkových pouzder, který umožňuje ukrýt posuvné dveře. Bezobložkové stavební pouzdro je omezeno na nezbytně nutnou míru, přičemž jeho součástí nejsou zárubně ani krycí rámy. Jedná se o patent firmy Scrigno, pouzdro vytvořené se systémem dveře-stěna, který umožňuje ukrytí posuvných dveří a je harmonicky spojen se stěnou.

Stavební pouzdro Essential bylo omezeno na nezbytně nutnou míru a byly odstraněny zárubně i krycí rámy. Byly použity hliníkové profily, na kterých je přímo vyhlazena omítka nebo sádrokarton - jednoduché přetření profilů stejnou barvou, jaká byla použita na stěně, dotváří estetický výsledek.

Je k dispozici ve verzích s jedním i dvojitým dveřním křídlem pro zděné a sádrokartonové příčky.K dispozici také ve verzi s atypickou výškou, která se dá měnit v centimetrových rozestupech.Interiérové posuvné dveře do pouzdra dodáváme do výšky 197cm a šířky max 100/ jedné křídlo.Záruka
Speciální pokrytí povrchu kapsy materiálem Aluzinc zajišťuje výrobkům řady SCRIGNO Essential celoživotni záruku proti korozi.
Dále firma SCRIGNO poskytuje  20 letou záruku na pojezdy.
 

Stavební pouzdra do sádrokartonu Eclisse jsou ideálním příkladem účelnosti a kvality systémů Eclisse se hodí pro každé použití jak do rekonstrukcí, tak i do novostaveb. Stavební pouzdra lze osadit jakými koliv dveřmi od standardních, masivních až po celoskleněné.
Vyrábí se z kvalitního pozinkovaného plechu bez svařování, které poškozuje zinkování.
Světlost průchodu stavebních pouzder - až 1500 mm do šířky a 2900 mm do výšky (u SDK).
Stavební pouzdra na dokončenou sílu stěny 100 mm, lze osadit pouze dveřmi do tloušťky 40 mm. Součástí pouzdra je:Odnímatelná kolejnice, dovoluje bezproblémové nastavení koncového dorazu, lze ji vyjmou i po zabudování pouzdra.Nosné vozíčky s kuličkovými ložisky o nosnosti 80kg, ketré jsou vyrobené z oceli, potažené nylonem a zajišťují tichý chod (pro těžší dveře i vozíčky o nosnosti 120kg).Vodící trn, ketrý lze ukotvit přímo do pouzdra je vymezen přesně na střed s možností přišroubování přímo do kapsy nebo na zem.Zesílené omega profily, jsou speciálně profilované příčné výztuhy z pozinkovaného plechu o tl. 0,7mm, pro bezpečné vedení dveřního křídla.Regulovatelné zarážky dveří, dávají možnost měnit pozici dveří dle potřeby. Pouzdra pro posuvné dveře do sádrokartonu.V případě sádrokartonových stěn je otevřená struktura pouzder do SDK vizuálně velmi podobná sádrokartonovému rastru a dobře na něj navazuje, což usnadňuje opláštění pouzder.
Nesmontovaná verze pouzder do sádrokartonu, tzv. KIT je užitečná pro své rozměry. Balení snadno přenesete, převezete i uskladníte. Jedna paleta pouzder o 77 kusech zabere jeden metr čtvereční. Navíc je pouzdro je variabilně sestavitelné na dokončenou tloušťku 10 nebo 12,5 cm.

Pouzdro do sádrokartonu s otevřenou strukturou má schopnost vydržet o 20% více bočního ohýbání, než jiné podobné konstrukce na současném trhu *.
Zesílené svislé výztuhy, spojené s vodorovnými profily, spolu tvoří konstrukci mnohem pevnější než pouzdro vyrobené z jednoho kusu plechu.

* viz. interní laboratorní testy prováděné na různých ekvivalentních konstrukcích. Zesílené omega profilySpeciálně profilované příčné výztuhy z pozinkovaného plechu tl. 0,7 mm poskytují odolní vnitřní prostor pro bezpečné vedení dveřního křídla.12 Svislé výztuhySvislé výztuhy jsou vyrobeny ze zesílené oceli (1,2 mm) a jsou speciálně vyztužené, aby odolaly vertikálním tlakům.Vrchní kovová traverzaJe navržena tak, aby zvýšila rezistenci případných tlaků.  

Originální stavební pouzdra ECLISSE.Stavební pouzdra do sádrokartonu Eclisse jsou ideálním příkladem účelnosti a kvality systémů Eclisse se hodí pro každé použití jak do rekonstrukcí, tak i do novostaveb. Stavební pouzdra lze osadit jakýmikoliv dveřmi od standardních, masivních až po celoskleněné.
Vyrábí se z kvalitního pozinkovaného plechu bez svařování, které poškozuje zinkování.
Světlost průchodu stavebních pouzder - až 1500 mm do šířky a 2900 mm do výšky (u SDK).
Stavební pouzdra na dokončenou sílu stěny 100 mm, lze osadit pouze dveřmi do tloušťky 40 mm. Specifikace zákrytu stavebního pouzdra do sádrokartonu:Zesílené profily pro bezpečné vedení posuvného dveřního křídla.Patentovaná odnímatelná kolejnice pro provádění dodatečných úprav.Vodící trn pro přesné vycentrování posuvných dveří.Vyztužené svislé výztuhy, odolávají vertikálním tlakům.Vrchní kovová traverza zvyšuje rezistenci případných tlaků.Nosné vozíčky s kuličkovými ložisky s nosností 100 kg.Sádrokartonové desky se připevňují přímo k profilům stavebního pouzdra. Výhody stavebních pouzder Eclisse.Robustnost, pevnost a spolehlivost.Odolnost- posuvné vozíčky a vodící kolejnice (posuvný systém) musí umožnit plynulý a lehký pohyb.životnost.Snadná instalace a údržba.

Stavební pouzdro Eclisse zákryt do zdi pro posuvné dveře.Zákryt dveřní pouzdro je určeno pro dvě posuvná dveřní křídla do jedné zdi uprostřed.
Při rekonstrukci bytového jádra je ideální použít stavební pouzdro Eclisse zákryt.
Velmi elegantně tím vyřešíte vstup do koupelnya sousedící toalety, navíc si můžete zvolit i velikosti jednotlivých průchodů. Specifikace stavebního pouzdra zákryt do zdiva:Omítkářská síť z vroubkovaného drátu s přesahem , který zamezuje tvoření prasklin.Bodově profilovaný plech pouzdra o síle 0,7 mm.Montážní rozpěra k přesnému vymezení šířky průchodu.Vodící trn pro přesné vycentrování dveří.Vrchní kovová traverza s polystyrenovou ochranou.Nosné vozíčky s kuličkovými ložisky o nosnosti 100 kg.Regulovatelné zarážky dveří. Výhody stavebních pouzder Eclisse. Robustnost, pevnost a spolehlivost.Odolnost- posuvné vozíčky a vodící kolejnice (posuvný systém) musí umožnit plynulý a lehký pohyb.životnost.Snadná instalace a údržba.

Dvojité stavební pouzdro, v němž jsou zabudovány dvoje jednokřídlé dveře zasouvající se, už podle názvu (unibox = jedna schránka), za sebe do jednoho boxu. Ideálně vhodný k oddělení dvou sousedících pokojů (např. koupelny a toalety v panelovém bytě). Na rozdíl od předchozích variant pouzder Norma je třeba u Uniboxu počítat již od počátku stavebních příprav s tím, že šířka boxu je větší, protože se do něj zasouvají dvě křídla. Dveře se zasouvají nezávisle na sobě. Provedení levé nebo pravé.Stavební pouzdro Norma Unibox je svařované. U zděné příčky je nutné stavební otvor opatřit překladem – stavební pouzdro není schopné nést zatížení. Pouzdro Norma Unibox je kompatibilní se všemi výrobci dveří a je určeno pro dveře dřevěné, celoskleněné, Master nebo Idea. Celé pouzdro je z kvalitního pozinkovaného plechu.Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 200 mm.Použití pro SDK i zděnou příčku.Možnost atypických rozměrů až do průchozí výšky 2 700 mm.Pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 90 kg.Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici.Vyjímatelná kolejnice.Nastavitelný přední i zadní doraz.Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra.Na kapsu pouzdra lze umístit vypínač.pojezdy a úchyty pro dřevěné dveře jsou součástí pouzdra.záruka 10 let.

Pouzdro Profikit Standard je určeno pro zasouvání jednokřídlých dveří. Jeho konstrukce je připravena tak, aby bylo možné pouzdro dodat na stavbu v rozloženém stavu, tedy ve snadno transportovatelném balení. Pouzdro Profikit je na rozdíl od pouzdra Norma tvořeno jednotlivými dílci bez pevné bočnice. Složení vlastního pouzdra pak probíhá přímo na stavbě. Složení je velmi jednoduché a funguje na principu zasunutí a zacvaknutí předchystaných spojů (není nutné nic šroubovat či vrtat). Velkou výhodou je, že při skladování a přepravě zabere 6× méně místa než běžné stavební pouzdro Norma Standard a lépe se s ním na stavbě manipuluje.Profikit Standard je kompatibilní se všemi výrobci dveří. Je vhodný pro dveře dřevěné, celoskleněné, dveře Master a Idea. Svojí funkčností je pouzdro shodné se stavebním pouzdrem Norma Standard – liší se pouze odlehčenou konstrukcí a je možné jej instalovat pouze do sádrokartonové příčky. Stavební pouzdro není schopné nést zatížení. Atypické rozměry pouzdra Profikit nevyrábíme.Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 100 mm nebo 125 mm.Použití pouze pro SDK.Pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 60 kg.Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici.Vyjímatelná kolejnice.Nastavitelný přední i zadní doraz.Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra.Na kapsu pouzdra lze umístit vypínač.Pojezdy a úchyty pro dřevěné dveře jsou součástí pouzdra.Záruka 10 let.

Pouzdro Profikit Komfort je určeno pro zasouvání dvoukřídlých dveří. Jeho konstrukce je připravena tak, aby bylo možné pouzdro dodat na stavbu v rozloženém stavu, tedy ve snadno transportovatelném balení. Pouzdro Profikit Komfort je narozdíl od pouzdra Norma Komfort tvořeno jednotlivými dílci bez pevné bočnice. Složení vlastního pouzdra pak probíhá přímo na stavbě. Složení je velmi jednoduché a funguje na principu zasunutí a zacvaknutí předchystaných spojů (není nutné nic šroubovat či vrtat). Velkou výhodou je, že při skladování a přepravě zabere 6× méně místa než běžné stavební pouzdro Norma Komfort a lépe se s ním na stavbě manipuluje.Profikit je kompatibilní se všemi výrobci dveří. Vhodný je také pro dveře dřevěné, celoskleněné, dveře Master a Idea. Svojí funkčností je pouzdro shodné se stavebním pouzdrem Norma Komfort, liší se pouze odlehčenou konstrukcí a je možné jej instalovat pouze do sádrokartonových příček. Zjednodušeně řečeno: je to sestava dvou stavebních pouzder navzájem spojených vodicí lištou – dveře se vysouvají proti sobě. Pohyb dveřních křídel může být synchronní, obě křídla pak lze otevírat či zavírat současně. Stavební pouzdro není schopné nést zatížení. Atypické rozměry pouzdra Profikit nevyrábíme.
Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 100 mm nebo 125 mm.Ppoužití pouze pro SDK příčky.Pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 60 kg.Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici.Vyjímatelná kolejnice.Nastavitelný přední i zadní doraz.synchronní posuv je v ceně.Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra.Záruka 10 let.

Bezobložkové stavební pouzdro pro jednokřídlé zasouvací dveře, které dokonale respektuje čisté moderní linie zdí bez obložek. Designový model, který je ideální pro minimalisticky řešené interiéry. Pouzdro je přizpůsobeno tak, aby jeho skrytá konstrukce vytvořila hranu průchozího otvoru a v případě požadavku investora mohla být skryta pod povrchovou dokončovací úpravu příčky. U zděné příčky je nutné stavební otvor opatřit překladem – stavební pouzdro není schopné nést zatížení.Pouzdro Aktive Standard je určeno pro dveře dřevěné, celoskleněné, Master nebo Idea. Pouzdra Aktive Standard designově navazují na ucelenou řadu skrytých zárubní Aktive pro otočné dveře. Celé pouzdro je z kvalitního pozinkovaného plechu a hliníkových profilů.Povrchová úprava viditelné části pouzdra je Penetrace (adhezní můstek):
- zlepšení přídržnosti následně nášených vrstev barev, omítek, apod.
- zvýšení přídržnosti vyhlazovacích stěrek a lepidel na keramiku a přírodní kámen, apod. Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 125 mm nebo 150 mm. Použití pro SDK i zděnou příčku. možnost atypických rozměrů až do průchozí výšky 2 700 mm. pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 90 kg. Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici. Vyjímatelná kolejnice. Nastavitelný přední i zadní doraz. Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra. Na kapsu pouzdra lze umístit vypínač. Záruka 10 let.
PŘÍSLUŠENSTVÍSada JAP pro pouzdra AKTIVE STANDARD a EMOTIVE STANDARD (Dřevěné dveře)
Povrchová úprava viditelné části pouzdra je Penetrace (adhezní můstek).Tento výrobek není standardní, je tedy upraven podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, a je vyráběný na objednávku zákazníka, proto prosím vezměte na vědomí, že nelze po objednání a uhrazení zálohy objednávku zrušit, ani zboží vrátit dle § 1837 z.č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.SADA OBSAHUJE: Držáky dřevěných dveří. Stojná noha s těsněním - barva šedá. Kartáčky. Vodící trn. Vozíčky. Dorazy.
Sada JAP pro pouzdra AKTIVE STANDARD a EMOTIVE STANDARD (Celoskleněné dveře)
Povrchová úprava viditelné části pouzdra je Penetrace (adhezní můstek).Tento výrobek není standardní, je tedy upraven podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, a je vyráběný na objednávku zákazníka, proto prosím vezměte na vědomí, že nelze po objednání a uhrazení zálohy objednávku zrušit, ani zboží vrátit dle § 1837 z.č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku..SADA OBSAHUJE: Vetro. Krytky vetra. Stojná noha s těsněním - barva šedá. Vodící trn. Vozíčky. Dorazy.- Nově je možné frézovat krycí lišty tak, aby šlo zasunout do stavebního pouzdra celé skleněné dveřní křídlo včetně misky a také protiplechu pro zámek.

Bezobložkové stavební pouzdro pro dvoukřídlé zasouvací dveře. Designový model, který je ideální pro minimalisticky řešené interiéry. Pouzdro je přizpůsobeno tak, aby jeho skrytá konstrukce vytvořila hranu průchozího otvoru a v případě požadavku investora mohla být skryta pod povrchovou dokončovací úpravu příčky. Pohyb dřevěných dveřních křídel je u tohoto typu stavebního pouzdra synchronizován – synchronní posuv je v ceně. Balíček synchron neposkytujeme ke skleněným dveřním křídlům. U zděné příčky je nutné stavební otvor opatřit překladem – stavební pouzdro není schopné nést zatížení.Pouzdro Aktive Komfort je určeno pro dveře dřevěné, celoskleněné, Master nebo Idea. Pouzdra designově navazují na ucelenou řadu skrytých zárubní Aktive pro otočné dveře. Celé pouzdro je z kvalitního pozinkovaného plechu a hliníkových profilů.
Povrchová úprava videtelné části pouzdra je Penetrace(adhezní můstek):
- zlepšení přídržnosti následně nášených vsrtev bárev, omitek, apod.
- zvýšení přídržnosti vyhlazovacích stěrek a lepidel na keramiku a přírodní kámen, apod.
Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 125 mm nebo 150 mm. Použití pro SDK i zděnou příčku. Možnost atypických rozměrů až do průchozí výšky 2 700 mm. Pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 90 kg. Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici. Vyjímatelná kolejnice. Nastavitelný přední i zadní doraz. synchronní posuv je v ceně Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra. Na kapsu pouzdra lze umístit vypínač. Záruka 10 let.

Stavební pouzdro Norma Komfort je tvořeno dvěma stavebními pouzdry navzájem spojenými vodící lištou. Každé z pouzder je přitom určeno pro jedny jednokřídlé dveře. Pohyb křídel může být i synchronní, obě křídla pak lze zavírat čiotevírat současně. Norma Komfort nabízí řešení do velkých prostor, které lehce oddělí či spojí. Do tmavších prostor možné zvolit prosklenou variantu dveří, která umožňuje maximální průchod slunečních paprsků. Pouzdra Norma Komfort pro standardní průchozí výšku 1 970 a 2 100 mm vyrábíme unikátní metodou klinčování. Pro atypické průchozí výšky se dodává svařované stavební pouzdro. U zděné příčky je nutné stavební otvor opatřit překladem – stavební pouzdro není schopné nést zatížení. Pouzdro Norma Komfort je kompatibilní se všemi výrobci dveř a je určeno pro dveře dřevěné, celoskleněné, Master nebo Idea. Celé pouzdro je z kvalitního pozinkovaného plechu.
Určeno pro dokončenou tloušťku příčky 100 mm nebo 125 mm.Použití pro SDK i zděnou příčku.Možnost atypických rozměrů až do průchozí výšky 2 700 mm.Pro maximální hmotnost jednoho dveřního křídla 90 kg.Vysoce kvalitní a velmi tlumící pojezdový mechanismus ve speciální hliníkové kolejnici.Vyjímatelná kolejnice.Nastavitelný přední i zadní doraz.Synchronní posuv je v ceně.Vodící trn s přesným vymezením na střed pouzdra.Na kapsu pouzdra lze umístit vypínač.Pojezdy a úchyty pro dřevěné dveře jsou součástí pouzdra.Záruka 10 let.