Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Vzdělávací publikace "Vesmír. Neprázdná prázdnota" je informativní kniha pro děti ve věku od 6 let. Přináší seznámení s tajemným a nekonečným vesmírem. Jednotlivé kapitoly knihy jsou věnovány samostatným tématům: historii kosmického výzkumu, teleskopem, slunci, planetám sluneční soustavy, meteoritem, kometám, mlhoviny a galaxiím. Kniha důkladně rozebírá sluneční soustavu, popisuje každou planetu, přináší zajímavosti, objevy a charakteristiky. Text je srozumitelný a doplněn o barevné ilustrace. Knižní publikace popisuje vesmír na základě aktuálně dostupných znalostech, čímž je vhodná i pro studenty základních a středních škol. Doporučeno pro děti starší 6 let.
Země původu: Čína

Refrakční teleskop Vám umožní pozorovat objekty přes den i v noci. Teleskop je vybaven 82 mm clonou, 3,2 " systémem zaostrania a hliníkovým stativem. Prostřednictvím tohoto teleskopu můžete pozorovat slunce či sledovat noční oblohu, včetně měsíce a planet.
Součástí balení teleskopu jsou dva okuláry 26 mm a 9 mm pro menší a větší přiblížení. Balení také obsahuje 2x Barlow objektiv na zdvojnásobení zvětšovací síly okulárů. O snadné použití se postarají 360 ° otočný držák a jednoduchý design se systémem point-and-look.
Země původu: Čína
Barva: Bílá
Barva: Žlutá
Průměr objektivu: 82 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 300 mm
Hmotnost: 3800 g
Typ aktivity: Astronómie
Typ: Refractor Telescope

Teleskop Levenhuk Skyline PLUS 130S je výkonný Newtonův reflektor, který vás seznámí s vesmírem a umožní pozorování jeho nejvzdálenějších míst. Prostřednictvím tohoto teleskopu můžete pozorovat stovky hvězdokup, galaxií a mlhovin, dvojité a pravidelné hvězdy a další objekty. Můžete také pozorovat objekty Messier a objekty NGC – většina z nich je detailní a jasná. Můžete také pozorovat vnější prostor. Tento teleskop je užitečný při pozorování měsíčních kráterů větší než 4 km, ale také při pozorování Saturnu, Jupitera, Marsu a Venuše. Levenhuk Skyline PLUS 130S je dokonalý teleskop pro důkladnou kosmickou prohlídku.
Optickou trubici můžete ovládat pomocí azimutální montáže. Je trochu komplikovanější než azimutální montáž, ale umožňuje přesné a bezproblémové sledování nebeských objektů. Trvá to nějakou dobu, než se jej naučíte ovládat, ale kvalitní a pohodlné pozorování bude příjemným výsledkem. Montáž je připevněna k hliníkovému stativu s nastavitelnou výškou: můžete ji snadno přizpůsobit své výšce. Zásuvka pro příslušenství může být snadno upevněna na stativu.
Tento teleskop je vybaven rozšířenou sadou optických doplňků. Optický hledáček s 6násobným zvětšováním pomáhá zaměřovat optickou trubici na nebeské předměty. Dva okuláry umožňují volbu vhodného zvětšení pro pozorování. Objektivy Barlow zvětšují výkon optiky. Teleskop Levenhuk Skyline PLUS 130S nevyžaduje další nákupy, protože vše potřebné je již v dané sadě.
Typ aktivity: Astronómie
Provoz na baterie: Ne
Barva: Černá
Země původu: Čína
Hledáček: Optická
Průměr objektivu: 130 mm
Zvětšení: 90x
Maximální ohnisková vzdálenost: 900 mm
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Balení obsahuje: Montážní sada
Balení obsahuje: Finderscope
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Mirror
Balení obsahuje: Control Knobs
Typ: Teleskop

Levenhuk SkyMatic 105 GT MAK GoTo je katadioptrický teleskop optické konstrukce Maksutov-Cassegrain. To znamená, že tento teleskop (hvězdářský dalekohled) poskytuje obraz vysoké kvality a zároveň zůstává velmi kompaktní a lehký. Tento model umožňuje pozorování měsíčních kráterů o průměru pouze kolem 8 km, slunečních skvrn, atmosférických jevů na Jupiteru a Saturnových prstenců. Můžete jím pozorovat i objekty hlubokého vesmíru, jako jsou hvězdokupy, planetární mlhoviny a jiné galaxie.
Přes svou malou světelnost (f/12,7) je tento teleskop díky praktickému zvětšení 204x a vysoce kvalitnímu obrazu skvělým nástrojem pro astronomická pozorování.
Dva achromatické okuláry s několikanásobnou antireflexní vrstvou - 1,25'' SUPER 10 a SUPER 25 - které jsou součástí soupravy, nabízejí ostrý obraz bez chromatické nebo sférické aberace v celém zorném poli o rozměru 50-52 stupňů.
Teleskop se dodává s azimutální montáží AZ 114 GT SynScan, která dokáže teleskop automaticky přesně zaměřit na více než 42 900 nebeských objektů uložených v databázi montáže.
Typ aktivity: Astronómie
Provoz na baterie: Ne
Barva: Černá
Země původu: Čína
Hledáček: Optická
Průměr objektivu: 102 mm
Zvětšení: 204x
Maximální ohnisková vzdálenost: 1300 mm
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Balení obsahuje: Montážní sada
Balení obsahuje: Finderscope
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Mirror
Balení obsahuje: Control Knobs
Typ: Teleskop

76 mm teleskop EclipseView je dodáván se vším, co potřebujete k pozorování divů oblohy, ve dne i v noci! Dokonale bezpečné pro sledování slunce. Tento přenosný odrazový teleskop je dodáván s odnímatelným solárním filtrem na bílé světlo a je to bezpečný a zábavný způsob, jak vidět Slunce! Ještě lepší je, že tento rozsah můžete použít k zobrazení divů noční oblohy včetně Měsíce, planet a dalších jednoduchým odstraněním slunečního filtru a výměnou hledáčku.

Pro použití ve dne i v noci.


76 mm zrcadlový teleskop je dodáván s odnímatelným solárním filtrem s bílým světlem, 2 okuláry a snadno použitelnými hledáčky na denní i noční použití!


Obsahuje držák s řídicí tyčí zpomaleného pohybu na sledování nebeských předmětů při jejich pohybu po noční obloze.


Bonus Autostar Suite Astronomy planetarium DVD s více než 10 000 nebeskými objekty (pouze Windows PC).

Typ aktivity: Astronómie
Typ: Reflector Telescope
Zvětšení: 30x
Hledáček: Red Dot
Maximální ohnisková vzdálenost: 700 mm
Barva: Bílá
Provoz na baterie: Ne
Země původu: Čína
Balení obsahuje: Solární filtr
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Finderscope
Balení obsahuje: Software
Hledáček: Sun-finder

S teleskopem Levenhuk LabZZ TK76 můžete pozorovat širokou řadu astronomických objektů včetně Měsíce a planet Sluneční soustavy, ale také jasné galaxie, mlhoviny, hvězdokupy či meteorické deště. Teleskop Levenhuk LabZZ TK76 je zařízení s rozšiřující sadou určené pro náctileté děti. Velice snadno se ovládá.
Optika tohoto Newtonova reflektoru je vyrobena ze skla s antireflexní vrstvou. Optika poskytuje čistý obraz, zachycuje dostatek světla pro základní astronomická pozorování a eliminuje aberaci. Azimutální montáž má na vertikální ose mikrošroub, který umožňuje přesné a snadné nastavení teleskopu na pozorovaný objekt. Hliníkový stojan je stabilní a robustní. V prostřední části stativu je podnos na příslušenství. Výška stativu je nastavitelná.
Veškeré potřebné příslušenství je součástí dodávky, takže již nemusíte nic kupovat. Součástí sady je také robustní plastové pouzdro s rukojetí. Lze do něho uložit kompletní teleskop i s příslušenstvím a umožňuje tak pohodlný přenos i skladování.
Vlastnosti:

Dětský Newtonův reflektor pro pozorování vesmíru
Vhodný k pozorování Měsíce, planet Sluneční soustavy a hvězd
Díky azimutální montáži umožňuje teleskop snadnou manipulaci
Sada obsahuje veškeré potřebné příslušenství
Teleskop se snadno přenáší (pouzdro je součástí dodávky)

Typ aktivity: Astronómie
Balení obsahuje: Kufr
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Hmotnost: 7,5 kg
Typ: Teleskop
Průměr objektivu: 76 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 700 mm
Země původu: Čína
Hledáček: Optická
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Barlow čočky
Balení obsahuje: Finderscope

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 80 PLUS je skvělou volbou pro začátečníky. Rozšířená souprava obsahuje vše, co můžete k pozorování potřebovat. Hvězdářský dalekohled umožňuje sledování Měsíce, planet sluneční soustavy a objektů hlubokého vesmíru. Hvězdářský dalekohled přenáší jasný a detailní obraz objektů blízkých Zemi. Je také vhodný k pozemnímu pozorování namísto pozorovacího hvězdářský dalekohledu.
Hvězdářský dalekohled je uspořádán jako achromatický refraktor. Používá skleněné čočky s antireflexní vrstvou. Optický tubus se instaluje na paralaktickou montáž, což je praktické pro delší pozorování. Ruční ovládání pomocí ovládacích knoflíků s pomalým pohybem. Hliníkový stativ teleskopu lze snadno přizpůsobit výšce pozorovatele. Je vybaven přihrádkou pro příslušenství.
Zajímavá je také sada příslušenství dodávaná s hvězdářský dalekohledem, neboť je bohatší než u mnoha podobných modelů. Obsahuje tři okuláry pro zkoumání vesmíru, okulár pro pozemní pozorování, Barlowův člen a diagonální zrcátko. Není proto nutné dokupovat další příslušenství.
Vlastnosti:

Achromatický refraktor s rozšířenou sadou příslušenství
Ideální volba pro začínající astronomy
Vhodný pro průzkum vesmírného prostoru a pozemní pozorování
Paralaktická montáž umožňuje pohodlné sledování astronomických objektů na obloze
Početná sada příslušenství, není proto nutné dokupovat další

Typ aktivity: Astronómie
Clona: 80 mm
Země původu: Čína
Hledáček: Optická
Průměr objektivu: 80 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 900 mm
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Finderscope
Balení obsahuje: Control Knobs
Balení obsahuje: Montážní sada
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Typ: Teleskop
Varianta: 80 Plus

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 80s PLUS je achromatický refraktor s krátkou ohniskovou vzdáleností a širokým zorným polem, který obraz vykresluje ve vysokém rozlišení. Vzhledem k velké apertuře je hvězdářský dalekohled vhodný i k astrofotografii. Umožňuje pozorování vesmírneho prostoru a jasných objektů hlubokého vesmíru, ty však nikoli podrobně.
Tento refraktor s krátkou ohniskovou vzdáleností je velice kompaktní, je tak skvělým přístrojem pro výlety na venkov. Mimo městské světelné znečištění navíc poskytuje ostřejší a jasnější obraz nočního nebe. Lze jej použít také jako pozorovací hvězdářský dalekohled pro pozemní pozorování.
Hvězdářský dalekohled se instaluje na paralaktickou montáž s ručním ovládáním. Tento typ montáže je praktický pro delší pozorování. Ovládací knoflíky s pomalým pohybem umožňují přesné a plynulé sledování objektů na pohybující se obloze. Montáž se připevňuje na hliníkový stativ. Ten je stabilní a výškově nastavitelný, uprostřed se nachází přihrádka na příslušenství. Vzhledem k použití standardního okulárového výtahu lze s hvězdářský dalekohledem použít jakékoli příslušenství s průměrem válce 31,75 mm (1,25") (prodává se zvlášť).
Vlastnosti:

Refraktor s krátkou ohniskovou vzdáleností – kompaktní a lehký
Vhodný pro výlety na venkov
Vhodný pro zkoumání vesmíru a astrofotografii
Lze použít pro pozemní pozorování
Rozšířená sada

Typ aktivity: Astronómie
Clona: 80 mm
Země původu: Čína
Hledáček: Optická
Průměr objektivu: 80 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 400 mm
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Finderscope
Balení obsahuje: Control Knobs
Balení obsahuje: Montážní sada
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Typ: Teleskop
Varianta: 80s Plus

Teleskop Levenhuk LabZZ TK50 je kompaktní achromatický refraktor vytvořený pro děti. S tímto teleskopem je možné pozorovat Měsíc a pozemské objekty. S tímto teleskopem můžete také pozorovat některé jasné hvězdy a planety Sluneční soustavy, avšak jen při ideálních podmínkách (bez zobrazení detailů). Jedná se o teleskop pro lunární pozorování, který poskytuje velmi dobrý pohled a kvalitní rozlišení obrazu.
Hlavní výhodou tohoto teleskopu oproti většině dětských modelů je jeho ultrakompaktní provedení. Teleskop má malý optický tubus s krátkým zaostřením instalovaný na stolním stativu. Teleskop tak umožňuje snadný přenos a skladování. Manipulace s teleskopem Levenhuk LabZZ TK50 je tak stejně snadná jako třeba s pozorovacím dalekohledem. Lze s ním otáčet nahoru, dolů, doleva i doprava.
 Teleskop je dodáván se vším příslušenstvím potřebným pro pozorování, což z něj činí ideální dárek. Navíc se jako součást sady dodává i pouzdro pro uložení. Pouzdro je vyrobeno z trvanlivého plastu a má praktickou rukojeť. Do tohoto pouzdra lze uložit kompletní vybavení teleskopu.
Vlastnosti:

Malý lehký teleskop na stolním stativu
Krátké zaostření, široké zorné pole a jasné zobrazení Měsíce
Dá se použít jako spektiv pro pozemní pozorování
Rozšířená sada – není třeba dokupovat žádné další příslušenství
Praktické pouzdro pro převoz a skladování

Průměr objektivu: 50 mm
Země původu: Čína
Typ aktivity: Astronómie
Typ: Teleskop
Hledáček: Optická
Maximální ohnisková vzdálenost: 700 mm
Balení obsahuje: Kufr
Balení obsahuje: Manuál
Balení obsahuje: Stativ
Balení obsahuje: Okulár
Balení obsahuje: Barlow čočky
Balení obsahuje: Finderscope

Levenhuk LabZZ T1 Teleskop 1590 CZK  14% 
Teleskop. Je velmi snadno ovladatelný, takže děti mohou hvězdnou oblohu pozorovat i bez cizí pomoci. Pokud je to nutné, teleskop lze snadno změnit na pozorovací dalekohled (spektiv) – sada obsahuje diagonální zrcátko, které napřimuje obraz při pozemním pozorování. Teleskop je refraktor nabízející zvětšení až 40x. Dodává se s třemi okuláry, a tím umožňuje nastavit optimální zvětšení pro pozorování různých astronomických objektů. Montáž teleskopu je snadná, neboť se jedná o klasickou azimutální montáž. Dítě se s ní rychle naučí pracovat a bude schopno na obloze rychle najít požadované objekty. Stabilní a spolehlivý hliníkový stativ s nastavitelnou výškou bezpečně podpírá optický tubus. Průměr čoček objektivu: 40 mm. Ohnisková vzdálenost: 500 mm. Hmotnost: 1,4 kg. Obsah balení: teleskop, okulár 20 mm, okulár 12,5 mm, vzpřimovací okulár 1,5x, optický hledáček 2x, diagonální zrcátko a hliníkový stativ.
Země původu: Čína
Barva: Bílá
Barva: Modrá
Zvětšení: 40x
Průměr objektivu: 40 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 500 mm
Hmotnost: 1400 g
Typ aktivity: Astronómie
Typ: Teleskop