Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Digitální fotoaparát je vhodný pro všechny fanoušky mikrobiologie. Umožňuje vytvořit z obyčejného biologického mikroskopu pokročilý digitální model. Tento 2 Mpx fotoaparát umožňuje zachycovat mikroskopické preparáty a nahrávat videa v šesti režimech, které se liší podle snímkové rychlosti a rozlišení obrazu. Fotografie a videa s rozlišením až 1600 x 1200 pixelů jsou vhodné pro vytváření archivů pozorování nebo k jejich zveřejňování na internetu. Fotoaparát se instaluje místo standardního okuláru a pomocí kabelu USB je připojen k počítači nebo notebooku. Můžete jej začít používat ihned po instalaci speciálního softwaru do počítače. Tento model je kompatibilní s okulárovými tubusy 23,2 mm a s pomocí vhodné redukce jej lze používat i s mikroskopy jiných průměrů (redukce není součástí balení). Souprava obsahuje CD se speciální softwarovou aplikací, která umožňuje upravovat uložené snímky. Kompatibilní operační systémy: Mac OS, Linux, Windows. K připojení je potřeba port USB 2.0. Balení obsahuje: Digitální kameru Levenhuk pro mikroskopy. USB kabel. Instalační CD se software. Manuál. Barva: Blue
Typ : Microscope Digital Camera
Země původu : Čína
Varianta : M200

Spolu s různými výběry mikroskopů nabízí společnost BRESSER také širokou škálu příslušenství. Objektivové čočky poskytují základ pro zvětšení. Jste schopni přímo ovlivnit kvalitu obrazu. Tento dodatečný objektiv je vhodný pro následující mikroskopy BRESSER BIORA ICD:ICD Biora (5802500)Biora ICD LL (5802510)
Země původu : Německo
Hmotnost netto (kg) : 0.18
Materiál : Plast
Zvětšení : 1x
Typ : Objektiv

Optický filtr Levenhuk 1,25" č. 23A (světle červený)Tento filtr je nenahraditelný při studiu planet sluneční soustavy, zejména Marsu, Saturnu a Jupiteru. Je také vhodný pro denní pozorování Venuše a Merkuru za soumraku. Optický filtr Levenhuk 1,25" č. 23A (světle červený) zdůrazňuje jas ocasních prachových částic komet. Filtr má nízkou propustnost světla a doporučuje se pro použití s hvězdářskými dalekohledy s aperturou od 130 mm.
Optický filtr Levenhuk 1,25" č. 58 (zelený)Je také dobrý filtr pro hvězdářské dalekohledy s aperturou od 130 mm. Po nainstalování na čočku objektivu refrakčních hvězdářských dalekohledů účinně eliminuje chromatické odchylky a zvyšuje rozlišení obrazu. Doporučuje se pro pozorování Marsu, polárních oblastí Saturnu a atmosféry Jupitera, stejně jako Měsíce a jasných komet.
Optický filtr Levenhuk 1,25" č. 80A (modrý)Je to jeden z nejpopulárnějších filtrů pro pozorování planet. Je nenahraditelný při zkoumání velké rudé skvrny na Jupiteru a detailů na prstencích Saturnu. Je vhodný pro studium atmosféry a polárních ledových čepiček Marsu. Je užitečný při pozorování Venuše a Merkuru. Tento filtr lze také použít k pozorování dvojhvězd, komet a měsíce.
Optický filtr Levenhuk 1,25" č. 12 (žlutý)Tento filtr se vyznačuje vysokou propustností světla, takže jej lze použít v hvězdářských dalekohledech s malou aperturou. Je to jeden z nejpopulárnějších filtrů pro pozorování Marsu. Je vhodný pro pozorování Jupitera a Saturnu i pro podrobné studium prstenců Neptunu a Uranu. Tento filtr lze použít k pozorování ocasů komet a povrchu Měsíce.
Varianta : 4 ks
Země původu : Čína
Počet v balení (ks) : 4
Balení obsahuje : Solární filtr
Typ : Filter

Vzdělávací publikace pro děti ve věku žáků základních a středních škol. Kniha „Neviditelný svět“ pomůže mladým vědcům naučit se vše, co chtějí vědět o mikroskopech a pozorování mikroskopem. Mohou začít tím, že si nastudují historii mikroskopu, jeho konstrukci a základní principy práce s tímto optickým přístrojem. Hlavní část knihy je věnována mikroorganismům a různorodým strukturám, které lze pod mikroskopem spatřit. Struktura buněk, úžasné bakterie, neviditelná bakterie E. coli, život v kapce vody – to je jen stručný výběr z toho, o čem tato encyklopedická publikace vypráví. Kniha má praktický čtvercový formát a je napsána speciálně pro děti, tedy jednoduchým a snadno srozumitelným jazykem. Vše, o čem se v knize píše, je demonstrováno na velkých barevných ilustracích. Nejzajímavější informace o mikrosvětě jsou zvýrazněny, takže si je lze snadno zapamatovat. Kniha dále obsahuje popisy jednoduchých pokusů, které lze pod dohledem dospělé osoby provádět i doma. Autor: O. Mazurová. Vazba: pevná. Formát: 252 x 252 mm. Počet stránek: 96.
Jazyk : Anglický jazyk
Varianta : English
Země původu : Litva
Typ : Rezervovat

Levenhuk Plössl 4 mm je víceprvkový okulár s krátkou ohniskovou vzdáleností a průměrem tubusu 1,25". Lze jej použít s většinou moderních hvězdářských dalekohledů jakékoliv značky a konstrukce optického systému. Je to skvělá volba pro pozorování Měsíce a planet Sluneční soustavy. Díky speciálnímu závitu lze na tento okulár nainstalovat světelné filtry. To umožní detailní pozorování astronomických objektů.
Čočky jsou vyrobeny ze skla s několika antireflexními vrstvami na všech optických prvcích. Ohnisková vzdálenost je 4 mm a zorné pole je 50°. Hliníkové tělo chrání optiku okuláru. Sklopná gumová očnice usnadňuje dlouhé pozorování.
Vlastnosti:

Víceprvková optika
Skleněné čočky s několika antireflexními vrstvami na všech optických prvcích
Široké zorné pole 50° pro pohodlné pozorování
Poskytuje velké zvětšení s hvězdářským dalekohledem jakékoliv značky
Závit pro instalaci světelného filtru

Typ : Okulár
Materiál : Kov
Ohnisková vzdálenost (mm) : 4.0
Balení obsahuje : Krytka objektivu
Země původu : Čína

Rovinné polarizační zařízení umožňuje transformovat laboratorní mikroskop Levenhuk MED 1000 do podoby polarizačního výzkumného nástroje. Toto zařízení se skládá z polarizátoru a analyzátoru. Polarizátor se instaluje mezi světelný zdroj a vzorek; analyzátor se instaluje mezi plošinou a okulárem. Po instalaci těchto nástrojů je možné provádět jakákoli pozorování v polarizovaném světle. Rovinné polarizační zařízení Levenhuk MED 1000 je vhodné pro provádění hematologického a histologického výzkumu, stejně jako při používání mikroskopu pro terénní výzkum v oblasti mikrobiologie, urologie, patologické anatomie a dalších vědních oborů.
Typ : Polarizační zařízení
Země původu : Čína

Okulár nabízí široké zorné pole a 10x zvětšení. Univerzální okulár může být použit s jakýmkoliv mikroskopem se standardním průměrem okuláru 23,2 mm. Kvalitní skleněné čočky vytvářejí ostrý a jasný obraz v celém zorném poli. Zorné pole: 15 mm.
Varianta : WF10x
Země původu : Čína
Typ : Okulár

Okulár představuje výborný doplněk k jakémukoliv mikroskopu. Disponuje 16x zvětšením a širokým zorným polem. Kvalitní optické sklo umožňuje ostrý a detailní pohled na vzorky. Okulár se standardním průměrem 23,2 mm (typický pro většinu mikroskopů.) lze použít s mikroskopy jakékoliv značky. Zorné pole: 10 mm.
Země původu : Čína
Varianta : WF16x
Typ : Okulár

Příslušenství na čištění optiky. Nezanechává skvrny a zbytky nečistot. Nepoškozuje optické povlaky čoček. Pomocí kartáčku odstraňuje prach. Měkký hrot je ošetřen speciální čistící tekutinou, která odstraňuje mastné skvrny. Barva: Black
Typ : Čisticí pero
Země původu : Čína

Adaptér umožňuje nainstalovat libovolný model smartphonu na teleskop, mikroskop, dalekohled nebo střelecký dalekohled. Rozměr: 18 x 10,5 x 5 cm. Hmotnost: 0,165 kg. Barva: Black
Typ : Adaptér
Země původu : Čína