Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů


Produktová řada KA-BAR® Becker.Čepel typu drop point je vyrobena z chrom-vanadiové nerezové oceli 1095 Cro-Van kalené do tvrdosti 56-58 HRC.Nůž má černou povrchovou úpravu eliminující nežádoucí odlesky a zamezující korozi.Na čepeli v zadní části u hřebetu je nápis BK & T KA-BAR. Na druhé straně je na stejném místě nápis BK-11 USA.Ergonomická rukojeť je vyrobena ze stejného materiálu jako čepel.Nůž je opatřen jednoduchou záštitou - ochranou proti sklouznutí prstů na čepel.Nůž je dodáván s pevným a robustním pouzdrem z tvrdého plastu. Pouzdro má několik otvorů pro provlečení připevňovací šňůry, která je součástí dodávky. Pouzdro je kompatibilní s kovovým TDI opaskovým klipem # 1480CLIP. To umožňuje snadné upevnění / sejmutí k/z opasku nebo taktické vesty.


Kolekce nožů KA-BAR® Zombie® se vyznačuje výraznou zelenou barvou (Toxic Green) rukojetí.Čepel typu spear point / dýka je vyrobena z jednoho kusu nerezové oceli SK5 kalené do tvrdosti 52-54 HRC.Čepel má černou povrchovou úpravu eliminující nežádoucí odlesky a zamezující korozi.Na čepeli je u rukojeti nápis KA-BAR a logo ZK (Zombie® knife).Rukojeť je vyrobena z odolného kompozitu GFN-PA66 a je tvořena střenkami připevněnými dvěma spoji k čepeli full tang konstrukce.Má hrubou protiskluzovou texturu pro jistější a bezpečnější úchop.Oblouky na spodní straně rukojeti a jednoduchá záštita na čepeli tvoří ochranu proti sklouznutí prstů na čepel.Vroubkovaný oblouk na hřbetu čepele u rukojeti má za cíl nejen zdobit nůž ornamenty, ale také funkčnost - neklouzavá platforma, jejímž prostřednictvím lze na nůž vyvinout tlak a palcem či ukazováčkem vést nůž.Na konci rukojeti nože je otvor na připevňovací šnůru.Nůž je dodáván s pevným a robustním polyesterovým opaskovým pouzdrem. Pouzdro je vybaveno dvěma pojistnými popruhy na patentku na fixaci nože. Pouzdro má vpředu našitou kapsu na uložení nože Zombie®  ''Acheron'' Skeleton Knife, který je součástí dodávky, na uložení náhradních střenek černé barvy, které jsou k noži také dodávány spolu se sadou náhradních šroubů nebo na uložení jiného drobného vybavení. Na kapse je našit panel se suchým zipem pro připevnění znaku či ID štítku. K noži je přiložena také připevňovací šňůra v barvě Zombie® / Toxic Green.


Kolekce nožů KA-BAR® Zombie® se vyznačuje výraznou zelenou barvou (Toxic Green) rukojetí.Čepel typu cleaver je vyrobena z jednoho kusu chrom-vanadiové nerezové oceli 1095 Cro-Van kalené do tvrdosti 56-58 HRC.Čepel má černou povrchovou úpravu eliminující nežádoucí odlesky a zamezující korozi.Na čepeli je u rukojeti nápis KA-BAR a logo ZK (Zombie® knife).Rukojeť je vyrobena z odolného kompozitu GFN-PA66 a je tvořena střenkami připevněnými dvěma spoji k čepeli full tang konstrukce.Má hrubou protiskluzovou texturu pro jistější a bezpečnější úchop.Ukončení rukojeti má zajímavý a agresivní design, který zároveň brání vyklouznutí nože z ruky.Oblouky na spodní straně rukojeti a speciální tvar základny čepele tvoří ochranu proti sklouznutí prstů na čepel.Na konci rukojeti nože je otvor na připevňovací šnůru.Nůž je dodáván s pevným a robustním nylonovým / koženým Cordura® opaskovým pouzdrem. Pouzdro je vybaveno dvěma pojistnými popruhy na patentku na fixaci nože. Pouzdro má vpředu našitou kapsu na uložení nože Zombie®  ''Acheron'' Skeleton Knife, který je součástí dodávky, na uložení náhradních střenek černé barvy, které jsou k noži také dodávány spolu se sadou náhradních šroubů nebo na uložení jiného drobného vybavení. Na kapse je našit panel se suchým zipem pro připevnění znaku či ID štítku. K noži je přiložena také připevňovací šňůra v barvě Zombie® / Toxic Green. S nožem dostanete také velcro 3D znak “Zombie Knives“.


Vrhací nůž Strij je určen pro použití ve sportovním vrhání nožů. Díky relativně nízké hmotnosti a pohodlné rukojeti je nůž vhodný i pro malé ruce. Může být používán při učení starších dětí umění sportovního vrhání nožem.


Celková délka

21,7 cm

Tloušťka čepele

5,9 mm

Materiál čepele

nerezová ocel 420

Hmotnost

196 g

Barva čepele

stříbrná

Barva rukojeti

stříbrná


 Leader  je jedním z nejvíce univerzálních vrhacích nožů na trhu a je určen ke sportovnímu použití. Díky tvaru dýky a své velké délce je nůž velmi stabilní během letu, a to zejména v malých a středních vzdálenostech. Je to jeden z mála nožů, které jsou stejně vhodné pro držení při vrhání jak za čepel, tak i za rukojeť. Ta perfektně sedí do malé ruky, dokonce i do té dětské. Tento nůž byl vyvinut před více než 20 lety a začínaly s ním tisíce vrhačů.


Celková délka

27,1 cm

Tloušťka čepele

5,9 mm

Materiál čepele

nerezová ocel 420

Hmotnost

195 g

Barva čepele

stříbrná

Barva rukojeti

stříbrná


 Lepestoc je jedním z největších a nejdelší vrhacích nožů v sérii, jeho hmotnost je 325 g, výška je 292 mm. Vzhledem k těmto vlastnostem a jeho symetrickém tvaru ho můžete často vidět na soutěžích vrhání nožů. Stabilizovaná čepel je velmi precizní a na házení pohodlná, vhodná pro mužksou ruku.


Celková délka

29,2 cm

Tloušťka čepele

5,9 mm

Materiál čepele

nerezová ocel 420

Hmotnost

325 g

Barva čepele

stříbrná

Barva rukojeti

stříbrná

 


 


Ocílka Steel Sharpal 117N je praktický nástroj pro obnovu ostří nejrůznějších druhů nožů. Díky měkčené rukojeti se pohodlně drží.

Snadné ostření

Na rozdíl od klasických brousků, které postupem času odebírají materiál z ostří, je ocílka Sharpal šetrnější. Používá se k vrácení hrany zpět do původního stavu a k udržení v ideálním úhlu pro maximální ostrost. Zmagnetizovaná ocel přitahuje i ta nejmenší kovová vlákna. Pravidelné používání prodlužuje životnost vašich nožů. Je dost dlouhá na to, abyste její pomocí vylepšili téměř jakýkoliv nůž, od malého kuchařského až po velký řeznický. Dodává se s měkkou gumovou rukojetí pro pohodlný úchop a chráničem pro lepší bezpečnost. Na konci rukojeti najdete otvor se šňůrkou pro zavěšení.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • zdokonaluje a upravuje ostří
 • magnetická ocel přitahuje kovová vlákna
 • měkká rukojeť pro pohodlné držení
 • záštita pro ochranu rukou
 • smyčka na rukojeti pro zavěšení
 • jednoduché použití 
 • vyrobeno v USA

Light My Fire Swedish FireKnife BIO je špičkový multifunkční nůž s magneziovým křesadlem integrovaným v rukojeti. Pouzdro a rukojeť jsou vyrobené z bioplastu.,

Špičkový nůž v BIO kvalitě

Model FireKnife BIO je výsledkem spolupráce designéra Joachima Nordwalla a švédského výrobce nožů MORA. Moderní linie rukojeti zajišťují pohodlný a pevný úchop. Specifikem tohoto nože je BPA free pouzdro a rukojeť vyrobená z BIO plastu s příměsí vláken ze slupek kokosových ořechů.

Oheň stále na dosah

Na konci rukojeti je integrované magneziové křesadlo Swedish FireSteel s jehož pomocí snadno rozděláte oheň, nebo zapálíte plynový vařič. Vytváří jiskry o teplotě až 2980°C a spolehlivě funguje za větru i za mokra.

Použití škrtadla

Hřbet nerezové čepele je broušen do přesného úhlu navrženého tak, aby zajistil, že každý tah křesadlem FireSteel vytvoří maximální množství soustředěných jisker.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • multifunkční nůž pro přežití
 • křesadlo integrované v rukojeti
 • kapacita až 3000 škrtnutí
 • teplota jiskry cca. 2980°C
 • snadné zapálení ohně, nebo vařiče
 • špičková čepel Sandvik
 • robustní nerezová ocel
 • pouzdro s klipem na opasek
 • bioplast s příměsí kokosových vláken
 • bez škodlivých bisfenolů (BPA free)
 • vyrobeno ve Švédsku


Produktová řada KA-BAR® MULE.Kolekce nožů KA-BAR® Zombie® se vyznačuje výraznou zelenou barvou (Toxic Green) rukojetí.Čepel typu clip point je vyrobena z nerezové oceli AUS 8A kalené do tvrdosti 57-59 HRC.Čepel má černou povrchovou úpravu eliminující nežádoucí odlesky a zamezující korozi.Na čepeli je u rukojeti nápis KA-BAR.Na zubatém ostří naleznete skupinku malých zoubků, která je oddělena od další jedním větším, mělkým obloukem. Ostří tak trhá více hladce a přesto ještě agresivněji a bez zadrhávání i pevné a vláknité materiály. Toto ostří je určené například pro řezání řemenů, provazů, bezpečnostních pásů a oblečení.Nůž je vybaven oboustranným trnem pro rychlé otevírání palcem.Po otevření čepele je nůž uzamčen ocelovou vnitřní pojistkou s uvolňováním vzadu na rukojeti.Tvarování (obloučky na trojúhelníkovém výstupku) hřbetu čepele u rukojeti má za cíl nejen zdobit nůž ornamenty, ale také funkčnost - neklouzavá platforma, jejímž prostřednictvím lze na nůž vyvinout tlak a palcem či ukazováčkem vést nůž.Rukojeť je vyrobena z kvalitního a odolného materiálu Zytel® - nylon se skelným vláknem, má protiskluzové podélné vložky / plochy pro jistější a bezpečnější úchop.Prohlubeň na kraji rukojeti u čepele ochraňuje proti sklouznutí prstů na čepel.Nůž má klip pro uchycení na opasku nebo na vybavení pro nošení bez pouzdra. Na konci rukojeti nože je také otvor na připevňovací šnůru.Nůž je dodáván s odolným polyesterovým pouzdrem, které má 2 připevňovací popruhy na patentku i na suchý zip. Umožňuje vertikální i horizontální nošení na opasku, na taktické vestě atd. Celková délka: 23 cm.Délka čepele: 9,7 cm.Tloušťka čepele: 3,4 mm.Typ nože: Clip Point.Hmotnost: 204 g.Materiál čepele: nerezová ocel AUS 8A tvrdosti 57-59 HRC.Materiál rukojeti: Zytel ®.Úhel ostří


Nůž s 11 funkcemi.

Z nerezavějící oceli, spolu s přenosným pudrem s poutkem na opasek
Nůž s čepelí 6 cm
Pilník na nehty
Šídlo
Křížový šroubovák
Lisovací objímka pro lana
Vývrtka
Plochý šroubovák / otvírák lahví
Pilka
Odstraňovač třísek
Nůžky
Otvírák na konzervy

Pouzdro : Ano
Hmotnost : 110 g
Počet funkcí : 11
Klip : Ano
Země původu : Itálie
Materiál čepele : Nerezová ocel
Délka čepele : 6 cm