Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Klíčky adzuki jsou bohatým zdrojem lehce stravitelných bílkovin, díky kterým mohou vegetariáni použít fazole adzuki jako skvělou náhradu masa. Jejich červeno-hnědá semena jsou ceněna pro látky podporující zdraví a zdravé hubnutí. Klíčky adzuki jsou velmi chutné, křupavé s mírně sladkou ořechovou příchutí. Výborné pro každou asijskou kuchyni používající koření kari, a jako přísada nebo základ pro přípravu sladkých pokrmů. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 5-7 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky obsahují větší množství phytoncidů s baktericidními vlastnostmi a vitamínem B2, než mají jiné odrůdy hořčice. Obsahují také vlákninu, saponiny, flavonoidy a rostlinné hormony, které příznivě regulují fungování celého organismu. Díky své ostré a výrazné chuti jsou tyto klíčky doporučené zejména do kořeněných jídel, salátů a sendvičů. Klíčky černé hořčice se pěstují snadněji než klíčky bílé hořčice, protože během procesu klíčení uvolňují mnohem méně hlenu. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-5 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky semen hořčice mají charakteristickou pikantní a výraznou chuť a vůni. Obsahují fytoncidy s antibakteriálními účinky a doplňují nedostatky vitaminu B2. Taktéž obsahují vlákninu a saponiny, flavonoidy a rostlinné hormony, které mají kladný vliv na vyrovnanou činnost celého organismu. Doporučujeme zejména pro pikantní jídla s masem a rybami. Samotná semena mohou být také použitá jako koření do nakládané zeleniny a domácí hořčice. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-5 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky kadeřávku červeného obsahují velké množství vitamínu C, který má pozitivní vliv na imunitu těla. Vzhledem k vysokému obsahu hodnotné vlákniny, klíčky kadeřávku přidávané do vaší každodenní stravy, významně přispívají ke snížení výskytu obezity, rakoviny tlustého střeva a cukrovky. Klíčky kadeřávku, s lehce pikantní příchutí a atraktivní načervenalou barvou, jsou ideální k tvarohu, vaječným pokrmům a také jako doplněk do salátů, salátových obloh a ke zdobení jídel. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-6 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky pískavice mají obecný vliv na posílení a omlazení organizmu, jsou nezbytné jako doplněk stravy při dietách podporujících vstřebávání bílkovin a rostlinných tuků. Pískavice tím, že stimuluje vylučování trávicích šťáv, podporuje trávení potravin. Doporučuje se zejména lidem, kteří trpí žaludečními či jinými vředy. Klíčky pískavice se vyznačují neobvykle příjemnou chutí vhodnou k poznání. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-6 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky semen vojtěšky jsou cenným zdrojem fytoestrogenů (rostlinných hormonů), které přirozeným způsobem mírní symptomy menopauzy. Pro vysoký obsah vitamínů A, E, B-complex a mikroelementů se klíčky vojtěšky doporučují ženám v těhotenství a při kojení a také osobám, které nekonzumují maso. Vitamín B12 působi protinádorově a proti srdečním chorobám. Látky posilují svaly, kosti a zuby. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-6 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Klíčky červeného zelí jsou vynikajícím zdrojem vitaminů A a C a B, E, H, K, PP. Vysoký obsah antioxidantů posiluje imunitní systém, nervový systém, kosti, zuby a funkci lymfatických uzlin. Stejně jako klíčky brokolice obsahují sulforafan - látku zvyšující ochranu před rakovinotvornými buňkami - jeho koncentrace v klíčcích zelí je mnohem vyšší než ve vzrostlém zelí. Klíčky mají chuť čerstvé hlavky zelí. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-6 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.

Univerzální travní směs obsahuje nově vyšlechtěný druh jílku vytrvalého (Lolium Perenne RPR), který má vysokou schopnost regenerace. Díky této vlastnosti získáte odolný a hustý trávník, který při správné péči (hnojení, provzdušňování, zavlažování apod.) bude velmi pěkný po mnoho let.

Výborná semínka s kořeněnou chutí. U pískavice se vyvíjí charakteristická vůně připomínající curry již při nakličování. Používá se do chutney, do omáček aj. Klíčky pískavice se skvěle hodí také k těstovinovým pokrmům. 

Klíčky ředkvičky díky vysokému obsahu vitaminu C (2x více než v kořenu ředkvičky) posilují imunitu zejména při nachlazení, kdy také podporují vykašlávání hlenů. Díky vysokému obsahu síry zlepšují stav pokožky, vlasů a nehtů. Klíčky ředkvičky mají ostrou, peprnou a výraznou chuť, která je téměř identická s chutí kořene ředkvičky. Ideální do salátů, chlebíčků a pomazánek zejména vaječných. Klíčky nasekané na drobno jsou výborné jako přísada do polévek. Příprava klíčků: Klíčení je velmi jednoduché, zejména pokud použijete nádobu na klíčení Toraf. Při postupu podle návodu jsou klíčky připravené pro použití za 3-6 dnů. Nádoba na klíčení umožňuje současné klíčení 3 druhů semen na klíčky.