Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Extrémně účinná impregnace 2v1, která chrání hladkou a strukturovanou useň proti nečistotám, vlhkosti a všem nepříznivým vlivům počasí, a to okamžitě – stačí nastříkat a počkat pouhých 10 vteřin! Díky speciálnímu složení s vysokým obsahem včelího vosku navíc plnohodnotně vyživuje, dodává tak materiálu pružnost a zabraňuje jeho vysychání. Vyvinuta speciálně pro outdoorovou, sportovní, pracovní a jinou robustní obuv. Neobsahuje škodlivé perfluorované uhlovodíky (PFC).

Mimořádně odolná karbonová impregnace s výživou. Tato revoluční technologie zajišťuje vysoce účinnou hydroizolaci a silný odpuzující efekt proti všem nečistotám a případným skvrnám. Díky pečující složce navíc zanechává materiál jemný a pružný. Univerzální použití na veškerou obuv z hladké i broušené usně, textilu a syntetiky včetně TEX-membrán. Perfektní také na oděvy, batohy, autosedačky a další doplňky z citlivých materiálů.

Historie impregnačního přípravku Sno-Seal od společnosti Atsko sahá až do roku 1933. Jedná se o přípravek z pravého včelího vosku, který byl vyvinutý proto, aby chránil kůži před deštěm, sluncem, sněhem a solí. Umí například výjimečně dobře odpuzovat posypovou sůl, čímž brání tvoření skvrn na obuvi.


Boty pružné a pevné


Po impregnaci obuvi přípravkem Sno-Seal přestane voda pronikat kůží, protože výrobek díky svému jedinečnému složení vyplní kožní váčky a zaschne do podoby pevného vosku. Kromě toho chrání Sno-Seal kůži před vysycháním – díky tomu budou vaše obuv i další výbava z kůže pružné a pevné i v těch nejsušších podnebných podmínkách.


Impregnace bez vedlejších účinků


Včelí vosk Sno-Seal díky svému originálnímu složení neproniká skrze všechny vrstvy kůže. A to na rozdíl od běžných krémů, olejů a výrobků z živočišného tuku, které prosakují všemi vrstvami kůže a tak postupně zanesou všechny její póry. Tímto způsobem zaplní přirozené průduchy ve struktuře materiálu, jež mají izolační funkci a slouží i pro vstřebávání potu.


Nevhodnost živočišných tuků pro kůži


Živočišné tuky a oleje kůži narušují a rozkládají. V koželužně se z kůže tuky odstraňují za tím účelem, aby se kůže co možná nejdéle uchovala v neporušeném stavu. Proč tedy tuky do kůže vracet? Na rozdíl od živočišných tuků se Sno-Seal nekazí a proto kůži nenarušuje ani nerozkládá.


Neovlivňuje funkci membrán obuvi


Díky Sno-Seal se budete moci cítit pohodlněji i v botách vybavených membránou Gore-Tex apod. Tato impregnace totiž neovlivňuje fungování membrán. Membrána sice chrání vaše nohy před proniknutím vlhkosti zvenčí, ale když je bota promáčená vodou, kůže nemůže dýchat a je tak neprodyšná. Promočená kůže pak odvádí z nohou teplo, což vede k pocitu vlhkosti a chladu.


Nižší únava při chůzi


Sno-Seal vás bude nejenom udržovat v teple a suchu, ale kromě toho vám může pomoci odolávat únavě. Běžná kožená bota totiž může nasáknout až půl kilogramem vody. To znamená, že při chůzi na vzdálenost 1 km musíte zvednout navíc v průměru téměř sedm set kilogramů. Sno-Seal tedy uchovává vaši obuv nejen suchou a hřejivou, ale také lehkou.


Univerzální pro výrobky z hlazené kůže


Kromě obuvi můžete impregnaci Sno-Seal používat také na další výrobky z hlazené kůže. Stačí přitom jedna aplikace ručním nanesením pomocí hadříku nebo umělohmotné houbičky. Impregnace je doporučena na obuv s membránami Gore-Tex, Sympatex apod.


Vydrží opravdu dlouho


Ačkoliv vám možná 15 gramů impregnačního přípravku na jedno ošetření páru obuvi bude připadat jako relativně velké množství, vydrží vám impregnace skutečně dlouho. Podle recenzí dlouhodobých uživatelů totiž stačí obuv pomocí přípravku Sno-Seal impregnovat pouze 3× až 4× do roka.


Benefity, o kterých musíte vědět: • kvalitní impregnační přípravek na kůži

 • dlouhá tradice

 • patentované složení se základem z včelího vosku

 • nezalepí póry kůže (na rozdíl od živočišných impregnací)

 • struktura má formu vícemolekulární vrstvy

 • neobsahuje oleje a živočišné tuky, silikon

 • jedno ošetření obuvi vydrží tři až čtyři měsíce

 • vyrobeno v USA


Německá společnost Lowa vyrábí velmi kvalitní outdoorovou obuv. Kromě samotné obuvi však myslí také na péči o tuto obuv, kterou zprostředkovává například i sprej Lowa Water Stop PRO.

Uzavírá póry, ale ne úplně

Sprej Water Stop v materiálu obuvi uzavírá póry, kvůli kterým se do obuvi může snadno dostat voda. Samozřejmě, že tyto póry neuzavře úplně, ale tak akorát na to, aby obuv dokázala dýchat a propouštět páry zevnitř. Sprej je tak skvělým způsobem, jak zamezit průniku molekul vody do obuvi zvenčí a současně zachovat potřebnou prodyšnost outdoorové obuvi.

Na textilní i koženou obuv

Sprej můžete použít na textilní, ale také na kožené boty. Sprej Lowa Water Stop se vám může hodit také k obnově ochrany před vodou, například u starších bot. Navíc sprej u nubuku a semiše zachovává jejich původní, matný vzhled.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • německá kvalita od osvědčené značky Lowa
 • bezbarvý ochranný sprej
 • zvýšená ochrana proti vlhkosti a nečistotám
 • částečně uzavírá póry membrán
 • nepropouští vlhkost zvenku, ale páry zevnitř ano
 • pro obuv i různé textilní povrchy
 • na textilní i kožené boty
 • nemění zbarvení kůže
 • zachovává matný vzhled nubuku a semiše
 • obnova ochrany před vodou u starších bot
 • nezanechává mastný film

První impregnace značky Sno-Seal Atsko byla vyvinuta v roce 1933 jako přípravek z pravého včelího vosku, jehož účelem je chránit kůži před deštěm, sluncem, sněhem a solí. Tento vosk například výjimečně dobře odpuzuje posypovou sůl a tak zabraňuje tvoření skvrn na obuvi.


Pružná a pevná obuv


Impregnační přípravek Sno-Seal zabraňuje vodě v tom, aby pronikala kůží, protože na jejím povrchu vyplní kožní váčky a zaschne do podoby pevného vosku. Sno-Seal chrání kůži také před vysycháním a udržuje ji pružnou a pevnou i v těch nejsušších klimatických podmínkách.


Není impregnace jako impregnace


Díky svému originálnímu složení ale Sno-Seal neproniká skrze všechny vrstvy kůže. Běžné krémy, oleje a výrobky z živočišného tuku naopak prosakují všemi vrstvami kůže, takže postupně zanesou všechny její póry a vyplní tak přirozené průduchy ve struktuře materiálu, které mají izolovat a také vstřebávat pot.


Živočišné tuky jsou pro kůži nevhodné


Živočišné tuky a oleje narušují a rozkládají kůži. V koželužně se z kůže tuky odstraňují, aby se kůže uchovala v neporušeném stavu. Proč je tedy do kůže vracet? Na rozdíl od živočišných tuků se Sno-Seal nekazí a proto kůži nenarušuje ani nerozkládá.


Neovlivňuje funkci membrány Gore-Tex®


Sno-Seal vám umožní cítit se pohodlněji i v botách opatřených membránou Gore-Tex apod. Neovlivňuje totiž fungování této membrány. Membrána sice chrání vaše nohy před proniknutím vlhkosti zvenčí, ale když je bota promáčená vodou, kůže nemůže dýchat, je neprodyšná. Promočená kůže pak odvádí z nohou teplo, což vede k pocitu vlhkosti a chladu.


Snižuje únavu při chůzi


Sno-Seal vás bude nejenom udržovat v teple a suchu, ale nadto vám také pomůže odolávat únavě. Běžná kožená bota může nasáknout až půl kilogramem vody. To znamená, že při chůzi na vzdálenost 1 km musíte zvednout navíc zhruba 688 kg. Sno-Seal uchovává vaši obuv nejen suchou a hřejivou, ale také lehkou.


Na výrobky z hlazené kůže


Kromě obuvi můžete impregnaci Sno-Seal používat také na další výrobky z hlazené kůže. Stačí přitom jedna aplikace ručním nanesením pomocí hadříku nebo umělohmotné houbičky. Impregnace je doporučena na obuv s membránami Gore-Tex, Sympatex apod.


Vydrží skutečně dlouho


Ačkoliv vám možná 15 gramů impregnačního přípravku na jedno ošetření páru obuvi bude připadat jako velké množství, vydrží vám impregnace skutečně dlouho. Podle dlouhodobých uživatelů totiž stačí obuv pomocí přípravku Sno-Seal impregnovat pouze 3× až 4× do roka.


Benefity, o kterých musíte vědět: • kvalitní impregnační přípravek na kůži

 • dlouhá tradice

 • patentované složení

 • nezalepí póry kůže (na rozdíl od živočišných impregnací)

 • struktura má formu vícemolekulární vrstvy

 • neobsahuje oleje a živočišné tuky, silikon

 • jedno ošetření obuvi vydrží tři až čtyři měsíce

 • vyrobeno v USAMalý kartáč na obuv, který vaše boty změní k nepoznání. Byly zaslechnuty povídačky, že můžete boty po vyčištění používat místo zrcadla. Rukojeť je dřevěná, tudíž máte neustále blízko k přírodě. Štětiny jsou vyrobeny z nylonu. Velikost je 12x4x6 centimetrů.Benefity, o kterých musíte vědět:


Hlavní přednosti kartáče na čištění obuvi Web-Tex® - malý

 • dřevěná rukojeť
 • vynikající čistící schopnosti
 • nylonové štětiny
   

Univerzální impregnace na všechny druhy usní – hladké i broušené, a textil. Vysoce účinný impregnační sprej na všechny druhy usní.

Univerzální impregnace vhodná na všechny druhy usní. Můžete ji použít jak na hladkou, tak na broušenou kůži. Také můžete sprej použít na textil. Sprej obsahuje UV filtr, který tak zabraňuje blednutí barev.

Postup: Ze vzdálenosti 20 cm zlehka přestříkejte a 3x ihned opakujte. 

Čisticí pěna na textil, materiály z mikrovlákna a velurové usně. Čisticí pěna, která je vhodná především na textil, materiály z mikrovlákna a velurovou useň. Čistá do hloubky a oživuje barvy.

Použití: Znečištěné místo navlhčete, naneste na něj pěnu a vyčistěte kartáček. Nečistotu a pěnu setřete navlhčeným hadříkem. 

 

Trojúhelníkový kartáč Lowa je originální všestranný kartáč, který dokáže odstranit prach a špínu z kožených povrchů. Určen je především na boty. Zatímco mosazný a nylonový kartáč odstraní odolnější skvrny, pryžový kartáč dokáže obnovit matný vzhled svršku.

Mosazný a nylonový kartáč

Mosazný drátěný a nylonový kartáč odstraní ty nejodolnější skvrny. První z nich se využívá hlavně na semiš, z něhož odstraňuje skvrny a současně oživuje povrch. Na nubuk se nehodí, zanechával by na něm škrábance. Nylonový kartáč se naopak hodí na semiš i na nubuk a dokáže odstraňovat vosk z jejich povrchu a současně na usni otevírá pórovou strukturu.

Pryžový kartáč pro zmatnění

Pryžový kartáč pak můžete využít pro zmatnění jednotlivých lesklých plošek na kůži, ale jeho hlavním účelem je finální obnova jednolitého matného vzhledu svršku boty po vyčištění jedním z výše uvedených kartáčů. Před použitím pryžového kartáče ze surové gumy je třeba nylonovým kartáčem odstranit z povrchu boty veškeré zbytky vosku.

Brusná guma

Součástí trojúhelníkového kartáče Lowa je také tvrdá brusná guma, která funguje jako dříve častěji využívaná pemza. To znamená, že z povrchu obuvi odstraní ty nejodolnější skvrny. K tomu je zpravidla třeba odbrousit také tenkou vrstvu kůže. Kvůli tomu je po ošetření brusnou gumou nutné povrch obuvi znovu naimpregnovat a následně znovu použít kartáč ze surové gumy.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • univerzální kartáč na nubukovou a semišovou obuv
 • zachovává matný vzhled obuvi
 • obsahuje mosazný a nylonový kartáč pro odstranění odolných skvrn
 • pryžový kartáč ze surové gumy slouží pro zmatnění lesklých ploch
 • brusná guma na nejodolnější skvrny – po použití nutné znovu naimpregnovat

Tento kartáč na obuv Lowa využívá ten nejpřirozenější materiál, který lze pro čištění obuvi vůbec použít – koňské žíně. Díky svému praktickému provedení je vhodný nejen pro čištění bot a obnovu/zachování jejich přirozeného matného vzhledu, ale také pro aplikaci ochranného vosku na kožené povrchy.

Vysoce kvalitní žíně

Kartáč na obuv Lowa Care Brush je vyrobený z vysoce kvalitních koňských žíní, které jsou nasazeny na těle z pravého dřeva. Takové řešení se skvěle hodí nejen k odstraňování špíny z obuvi a jejich čištění, ale také k aplikaci ochranných prostředků na kožený svršek bot, například vosků. Zoubkování na stranách kartáče usnadňuje jeho držení a přináší jistější úchop.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • kvalitní kartáč na obuv z koňských žíní
 • madlo z pravého dřeva
 • zoubkování na stranách madla pro jistější úchop a lepší držení
 • pro odstraňování špíny z obuvi
 • pro všeobecné čištění obuvi
 • pro aplikaci vosků na kožený svršek obuvi