Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů

Po každém výcviku bývá dobrým zvykem vyčistit svoji zbraň. Neměli byste ovšem zapomínat na ostatní materiál, který vám dennodenně zachraňuje život a tím je i camelbag. Ať už jste voják, běžec nebo jen dobrodruh na cestě, čištění na camelbag MFH® je pro vás správnou volbou.

Voda jako ze studánky

Máte rádi chuť svěží vody při pochodu, ale ta se vám v teple kazí a váš camelbag po chvíli připomíná špinavé akvárium? Není nic snazšího, než použití kompaktního a jednoduchého čištění MFH®. Celý systém tvoří 3 kartáčky zvlášť uzpůsobené k čištění jednotlivých částí. Nejdelší je určen k čištění pitné hadice, velký silný kartáč k čištění rezervoáru a malý úzký k čištění náústku. Kartáčky jsou vyrobeny z kvalitních, a především zdravotně nezávadných materiálů. V případě nejvyšší nouze oceníte poctivé zpracování, když v klidu vyčistíte hlaveň své zbraně.

Když vám na kvalitě záleží

Když dojde na nejhorší, je to výbava, co vám může zachránit krk, případně zlepšit kvalitu života při vašich dobrodružstvích. S podobnou myšlenkou byla založena německá firma Max Fuchs, která již skoro 40 let působí na trhu s army a outdoor vybavením. Mezi její značky patří také MFH®, jenž zásobuje trh produkty s nejlepším poměrem cena/výkon. Je to zejména německá preciznost a smysl pro detail, který firmě zaručil postavení a oblíbenost uživatelů po celém světě.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • kompaktní design 
 • jednoduchá a odolná konstrukce
 • 3 tvarované kartáčky pro dokonalé vyčištění
 • kvalitní materiály
 • zdravotně nezávadné

Hydratační vaky mají více výhod – můžete si s jejich využitím do praktického balení napustit vodu na celodenní výlet. Případně nějaký jiný nápoj. Nemusíte si sundávat batoh a jednoduše pít za chodu. Hydratační vak můžete používat opakovaně. Jenže je tu i jedna nevýhoda – hydratační vak musíte čistit.


Pro snadné a důkladné čištění


Naštěstí existují výrobci, kteří se rozhodli, že majitelům hydratačních vaků s čištěním trochu pomohou. Jedním z nich je i značka FOSCO, která představila tuhle čisticí sadu – a výhodou této sady je, že je prakticky univerzální a můžete ji využít k čištění vaků na pití od různých společností.


Sada speciálních kartáčů


Součástí sady na čištění hydratačního vaku 3 v 1 FOSCO jsou celkem tři nylonové kartáče s nerezovými drátěnými pery, z nichž každý má svoje vlastní využití. Jeden dlouhý tenký kartáč je určený na čištění picí hadičky a disponuje očkem na uchopení. Dále tu máme krátký tenký kartáč na čištění náústku s rukojetí. A nakonec kartáč na čištění pitného vaku s rukojetí.


Benefity, o kterých musíte vědět: • sada na čištění hydratačního vaku / camelbagu

 • univerzální bez ohledu na výrobce vaku

 • nylonové kartáče s nerezovými drátěnými pery a plastovými rukojeťmi

 • obsah sady:

  • 1× dlouhý tenký kartáč na čištění picí hadičky s očkem na uchopení  • 1× krátký tenký kartáč na čištění náústku s rukojetí  • 1× kartáč na čištění pitného vaku s rukojetí

Tento velmi speciální doplněk je určený k montáži do vozidel, kde společně s připojeným hydratačním vakem poslouží jako distributor vody až například šestičlenné posádce. V případě opuštění vozidla má tak posádka neustále plnou zásobu vody ve svých vacích a hydratačních systémech.I z toho důvodu vás asi nepřekvapí to, že tento hydratační adaptér byl například standartní výbavou vozidel, které závodili na Rallye Dakar v roce 2014. Jeho složení se skládá z rozbočovače s krytkou, hadicí, která je dlouhá 213cm, dalších šesti hadicích o délce 152cm, šesti osobních ventilů s náústky. Mile vás jistě překvapí to, že celý výše popsaný obsah lze jednoduše sbalit a uložit do šikovného nylonového pouzdra vybaveného zipem.Samotná instalace a způsob fungování adaptéru také není zas tak složitou záležitostí. Jednoduše lze adaptér ve vozidle připevnit ke stropu či na bok. Uchytit adaptér lze pomocí pásek se sponou. Jakmile je adaptér uchycený, tak stačí dlouhou hadici připojit k rozbočovači a ke zdroji vody. Dále se k rozbočovači připojí hadicové náústky, které povedou vnitřkem vozidla až na požadovaná místa. Na tyto koncové hadice už se jen jednoduše připojit osobní ventily na pití a je vše připraveno k použití.
Délka rozbočovače

13 cm

Šířka rozbočovače

9,5 cm

Hmotnost rozbočovače

145 g

Délka picí hadičky

152 cm

Délka hlavní hadičky

213 cm

Materiál rozbočovače

nárazuvzdorný POM

Použité prvky a technologie


QMT - Quick Mate Technology, rychlé připojení / odpojení hadičky, vestavěný uzavírací mechanismus umožňuje odpojení bez úniku tekutiny, kompatibilní s filtry a dalším příslušenstvím jako je například adaptér UTA


SQC - samotěsnící konektory umožňují výměnu jakýchkoli částí bez úniků či kapání tekutiny a bez nářadí


Velcro Tube Straps - popruhy se suchým zipem pro upevnění rozvodů hadiček


Helix - válcovité ventily reagující na stisk zubů, zajišťují plný průtok bez ohledu na polohu ventilu v ústech, integrovaný mechanismus twist shutoff zabrání úniku tekutiny při nechtěném stisknutí ventilu během přepravy


Dirt Shield - krytka náústku bránící vniknutí nečistot


VHS - Vehicle Hub Station, umožňuje až 6 lidem ve vozidle doplnit své hydratační vaky bez zbytečné námahy a ztráty času sundáváním batohu ze zad


Adjustable Hub Attachment Straps - nastavitelné popruhy na upevnění rozbočovače kdekoli po celém vozidle


Součást dodávky


1x HUB


1x krytka rozbočovače


1x hlavní hadička (na spojení rozbočovače a AquaSource zdroje)


6x připojovací ventil (HUB – picí hadička)


6x picí hadička6x picí ventil Helix


nylonové pouzdroVýrobce

Source® Tactical Gear

Země původu

Izr


Tento skvělý a praktický doplněk oceníte při údržbě hadic vodního vaku. Pokud máte v oblibě sladké a ochucené nápoje, které vás na cestách doprovázejí, potom je nutná údržba, a to nejen vaku samotného, ale také hadic. Jejich pravidelnou údržbu umožní tento skvělý čisticí kartáček, s nímž je radost pracovat a překvapí vás jeho celková jednoduchost a lehkost, se kterou dokážete hadice vyčistit.


Délka kartáče

102,5 cm

Hmotnost kartáče

6 g

Materiál pružinové rukojeti

nerezová ocel

Materiál kartáčku

nylonová vlákna
Nato stock number (NSN) 7920-37-526-0737

Výrobce

Source® Tactical Gear

Země původu

Izrael

Barva rukojeti

stříbrná

Barva kartáčku

bílá


 


Benefity, o kterých musíte vědět:

 • Praktický doplněk pro údržbu hadic hydratačního systému
 • Jednoduché a efektivní použití
 • Kartáč z nylonových vláken


Tablety na čištění vaků a picích hadiček CamelBak – při pravidelném používání udržují vak i hadici bez zápachu a nežádoucích chuťových vjemů. 1 tabletu rozpuštěnou v 1 litru vody, a to bez nutnosti brát v úvahu kapacitu vaku, necháme působit 5 minut, pak stačí vak vypláchnout čistou vodou a vak je připraven na další dobrodružství.Počet dodávaných kusů

1

Výrobce

CamelBak® USA


 


Benefity, o kterých musíte vědět:

 • originál značkové čistící tablety na hydratační vaky
 • 1 tableta do 1 litru vody, bez ohledu na jeho kapacitu
 • stačí 5 minut působení


Systém, který naprosto změní vaše plnění hydratačních vaků. Tato univerzální redukce Universal Tube Adapter disponuje rychlospojkou, díky které ji spojíte s jakoukoliv hadicí firmy Source. Poté stačí pouze navléct speciální gumový adaptér, který vám umožní během chvilky naplnit vak z kohoutku nebo lahve. Svůj vak tak kaplníte během několik sekund a přitom ani nemusíte sundávat batoh ze zad. Plnění se stává rychlejším a jednodušším. Adaptér z pružné gumy zajistí, aby bylo možné plnit vak ze všech možných kohoutků a lahví. Navíc vyrobeno z anti-bakteriálního materiálu.Benefity, o kterých musíte vědět:


Hlavní přednosti plnící redukce Source® UTA+ Storm Valve Uprgrade - coyote

 • univerzální redukce pro plnění vaků
 • speciální jednoduchý systém
 • nemusíte sundat batoh ze zad
 • můžete plnit z lahve i kohoutku
 • průměr 19 mm
 • materiál: anti-bakteriální TPE POM
   

Uzávěr HydraPak Plug-N-Play je určený ke všestrannému využití v terénu – umí rychle propojit picí hadičku s vaším vakem HydraPak Seeker, případně lahví na vodu HydraPak. Tento uzávěr lze využívat různými způsoby.

Způsoby využití

Tento uzávěr HydraPak Plug-N-Play můžete využívat v kombinaci s hydratačním vakem uvnitř batohu, připnout ven jako láhev nebo rychle nastavit gravitační podavač vody v táboře.

Rychlé připojení a odpojení

Technologie Twist Release slouží pro rychlé připojení a odpojení hadičky na pití HydraPak (není součástí dodávky). Při sundávání hadičky se navíc průtok vody automaticky zastaví, a tak nehrozí únik tekutiny do okolí.

Vhodný pro Stash a Seeker

Uzávěr Plug-N-Play je šroubovací a má průměr 42 mm. S těmito vlastnostmi je vhodný kupříkladu pro kombinaci s lahví Stash 750 ml nebo s vaky Seeker. Součástí balení je také ochrana proti nečistotám s poutkem, tak aby nedošlo ke vniknutí nečistot do uzávěru ve chvíli, kdy ho nepoužíváte.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • pro propojení hadičky na pití s lahvemi a hydratačními vaky HydraPak
 • vhodný například pro lahev Stash 750 ml nebo vaky Seeker
 • standardní průměr 42 mm
 • ochrana proti nečistotám s poutkem
 • rychlé připojení i odpojení hadičky
 • při sundávání hadičky se průtok vody zastaví

Hydratační systém americké společnosti HydraPak je skutečně propracovaný do detailu. Jedním z takových detailů je i dávkovací hadička Camp Tap, která usnadňuje výdej vody v táboře. Díky inovativnímu řešení je vodu z hydratačního vaku či zásobníku možné pouštět různými rychlostmi.

Pro plnění lahví i mytí rukou

Stisknutím pustíte vodu, uvolněním pak dojde k automatickému utěsnění hadičky. Při uvolnění kohoutu pak voda teče rychleji a hadička je pak vhodná pro rychlé plnění nádob, mytí rukou, oplachování nádobí a podobně.

Dávkovací kohout

Inovativním prvkem, kterým je dávkovací hadička HydraPak Camp Tap vybavená, je stejnojmenný výdejní kohout, který je kompatibilní s uzávěrem Plug-N-Play. Po stisknutí začne voda téct a po opětovném uvolnění dojde k automatickému utěsnění. Kohout lze otevřít pro rychlejší plnění nebo mytí. Camp Tap má asi 2× vyšší rychlost dávkování než on/off hydratační systém.

Kompatibilní s Plug-N-Play

Dávkovací hadička Camp Tap je kompatibilní se všemi hydratačními systémy HydraPak Plug-N-Play díky konektoru (šroubení) o standardním průměru ¼ palce.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • všestranná dávkovací hadička
 • pro plnění lahví, oplachování nádobí nebo mytí rukou
 • řešení pro výdej vody v táborech
 • výdejní kohout Camp Tap
 • pomalý nebo rychlý výdej vody
 • 2× vyšší rychlost dávkování než on/off hydratační systém
 • kompatibilní se systémy HydraPak Plug-N-Play
 • konektor (šroubení) s průměrem ¼ palce

Inovativní hydratační systém od americké společnosti HydraPak myslí i na detaily. Jedním z nich je tento praktický adaptér na filtr s průměrem 28 mm, který slouží k propojení filtrů na vodu jiných značek s úložnými vaky na vodu, hydratačními vaky a lahvemi Flux značky HydraPak.

Vysoce kompatibilní

Tento adaptér na filtr HydraPak je kompatibilní s většinou vodních filtrů na trhu s propojovacím konektorem (závitem) o průměru 28 mm. Ovšem aby celá sestava fungovala, je třeba filtr spárovat s konektorem HydraPak Plug-N-Play. Adaptér je kompatibilní s HydraPak Plug-N-Play Cap a konektory Quick a Inline (šroubení o průměru ¼ palce).

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • filtrační příslušenství
 • propojuje 28mm vodní filtry s vaky Seeker, lahvemi Flux a hydratačními vaky HydraPak
 • kompatibilní s většinou 28mm vodních filtrů na trhu (nutné spárovat s konektorem Plug-N-Play)
 • snadná obsluha
 • snadné čištění

Flexibilní hadička HydraPak HydraFlex je lehká a kompatibilní s hydratačními vaky HydraPak, zejména pak modely Contour a Contour Lumbar. Je přizpůsobená využití v terénu a nevytváří se na ní uzly.

Svěží voda po celý den

Hadička HydraFlex je vyrobena z termoplastického polyuretanu (TPU) bez chuti a bez zápachu, takže voda, kterou z ní budete pít, nebude mít žádnou příchuť ani pachuť. Svěží voda neutrální chuti možná trochu paradoxně chutná nejlépe. A vy tak budete na cestách motivováni k lepší hydrataci po celý den.

Samotěsnicí zásuvný ventil

Inovativní a odlehčený ventil Comet se po každém vašem doušku sám utěsní a neprotéká. Je možné jej otevřít a uzavřít jednou rukou, aby se zabránilo úniku tekutiny ve chvíli, kdy hadičku, respektive hydratační vak nepoužíváte.

Flexibilní bez zauzlování

Picí hadička byla navržena v ideální tvrdosti pro snadné vedení hydratačním systémem batohu. Hadička je flexibilní a nevytváří se na ní uzly, které by mohly potenciálně zabraňovat průtoku vody při pití.

Materiál, co neškodí

Hadička neobsahuje škodlivé látky, jako jsou bisfenol A (BPA) a PVC. Termoplastický polyuretan současně umožňuje využití i v extrémních teplotách. Zatímco na jednu stranu lze picí hadičku zmrazit, na stranu druhou je zdravotně nezávadná až do 60 stupňů Celsia.

Univerzální šroubení

HydraPak HydraFlex se na hydratační vak připojuje univerzálním šroubením (konektorem) o průměru ¼ palce. Hadička přitom využívá systém připojení Plug-N-Play, takže její zapojení k vaku i odpojení od něj je otázkou okamžiku.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • flexibilní hadička, co nevytváří uzly
 • určeno pro hydratační vaky HydraPak (především Contour a Contour Lumbar)
 • univerzální závit ¼ palce se snadným a rychlým Plug-N-Play zapojením
 • inovativní a odlehčený ventil Comet
 • vyrobeno z TPU (termoplastický polyuretan)
 • neobsahuje škodlivé látky bisfenol A (BPA) a PVC
 • ideální tvrdost pro snadné vedení hydratačním systémem batohu
 • široký rozsah teplot používání (od záporných až po 60 °C)