Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Kompas od značky Trespass Vám pomůže se správnou orientací i v tom nejhorším terénu.Kompas je možno připevnit díky kovovému úchytu.

Neztratit směr

Navigační mapový kompasbuzola MFH® vám pomůže neztratit směr. V případě, že se vydáváte do přírody a nechcete se v oblasti navigace spoléhat pouze na moderní přístroje, které mají omezenou výdrž, rozhodně byste měli do batohu přibalit nesmrtelnou klasiku v podobě buzoly. Nikdy se nevybije a poskytuje vše potřebné pro orientaci v terénu.

Snadná orientace a jednoduchá manipulace

Díky 360° stupnici a kompasu lze na buzole měřit azimut a dle něj se v terénu dále orientovat. Tělo buzoly je vyrobeno z odolného plastu. Kompas je naplněn tekutinou, která zpomaluje pohyb střelky, takže je určení směru mnohem rychlejší.

Zjednodušení práce s mapou

Plastová destička buzoly je doplněna o klasické pravítko v milimetrech a centimetrech. Další stranu buzoly zabírá pravítko v měřítku, díky kterému lze jednoduše přepočítat vzdálenost na mapě bez složitého přepočítávání. Měřítka na buzole najdete v poměru 1 : 25 000 a 1 : 50 000. Kromě pravítek a měřítek je buzola vylepšena také o lupu, která usnadňuje čtení méně přehledných a poničených map.

Buzola je doplněna o nylonový provázek, díky kterému můžete buzolu zavěsit na krk nebo ji připevnit na vybavení.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • lupa
 • pravítko v cm a mm
 • pravítka v měřítkách
 • provázek pro zavěšení
 • ustalující kapalina v kompasu
 • červeně označená střelka

Multifunkční kompas Mil-Tec® pomáhá studovat terén a okolí uživatele z úplně jiné dimenze. Kompas ocení každý výletník, survivalista, ale i člen ozbrojených sil či airsofťák. Díky mnoha funkcím kompasu může uživatel zjistit kriticky zásadní informace, které by mu jinak unikly.

Celkově 10 funkcí

Kompas v sobě obsahuje hned několik měřících funkcí. Můžeme jej využít na měření sklonu, teploty i vlhkosti. Kompas má v sobě dále zabudovaný optický hledáček, lupu a pravítko pro snadnější tvorbu nákresů a výpočtů, i pro jednodušší orientaci uživatele na mapě. Co se týče surviválních funkcí, má v sobě kompas integrovanou píšťalku pro signalizaci polohy majitele v případě potřeby. Kompasem můžeme také za pomoci podpalovače rozdělat oheň a díky LED svítilně svítit.

Celkově tento multifunkční kompas nabízí spoustu možností využití v různých situacích. Jedná se o malý předmět, ale s vysokým počtem benefitů. Poznejte svůj terén a získejte všechny jeho taktické výhody.

Benefity, o kterých musíte vědět:

 • spousta praktických funkcí
 • šňůrka na ruku
 • nezabírá mnoho prostoru
 • snadné použití
 • LED osvětlení

Kompas s hodinami. Materiál: mosaz. Průměr: 8,5 cm.
Průměr (cm): 8.5
Průměr: 8,5 cm
Země původu: Čína

Silva 85 Compass White 2265 CZK  -4% 
85 je stabilní námořní kompas pro malé a rychlé čluny a funguje dobře i při vysoké rychlosti. Má paměťový kroužek pro nastavení požadovaného kurzu.Díky jasným měřítkům a rychlé čitelnosti je tento kompas ideální pro navigaci vysokou rychlostí. Díky vynikajícímu tlumení kompasové karty je 85 vhodná pro vysoké rychlosti a drsné podmínky.Design s plochým dnem umožňuje zapuštěnou instalaci bez vytváření velkých otvorů ve člunu. Běžnou konfigurací jsou dva 85 kompasy, jeden na každé kolejnici. To vám umožní volněji se pohybovat ve člunu.SILVA KVALITAKvalita Silva zajišťuje odolnost a vynikající čitelnost; Miska na kapsle je vyrobena z čirého akrylu odolného vůči poškrábání. Kombinace ložiska ze safírového drahokamu a čepu z tvrzené oceli minimalizuje tření, což zase poskytuje rychlé a přesné pohyby. Námořní kompasy Silva mají neotočnou kompasovou kartu, která je navržena pro dokonalé tlumení a přesné čtení. Můžete se spolehnout, že i když je vaše loď vystavena rozbouřenému moři, kardanový závěsný systém zajišťuje, že funkčnost nebude nikdy narušena, a proto budete vždy umět přesně číst kompas.Vlastnosti3 lubber linky – umožňuje čtení z různých pozicKompaktní design – vhodný pro menší loděZapuštěná montáž – provedení s plochým dnem, připevněné šroubyPaměťový kroužek – nastavte požadovaný kurz a zaměřte se spíše na směr než na číslaUmožňuje náklon 25 stupňů
Barva: Bílá;Černá
Země původu: Švýcarsko

Kompas pro dinghies, katamarány, plachetnice a sportovní čluny od 8 do 12 m (26 až 40 ft). Legendární závodní verze Contest 101 s taktickou růžicí. Kombinace funkcí: Kompas lze číst z různých úhlů. Montáž je zcela vodotěsná. Exkluzivní design umožňuje připevnit kompas vertikálně nebo nakloněný do 25 ° náklonu. Vhodný na jakoukoliv tloušťku přepážky. Pravidelná tloušťka přepážky (do 40 mm): kompas je zajištěn závitovými tyčemi. Hrubý nebo dvojitý přepážka: kompas je zajištěn šrouby na obou stranách přepážky. Materiály: Všechny části jsou zcela ošetřeny proti UV záření. Kopule odolná proti poškrábání.
Barva: Černá
Země původu: Francie

Sluneční hodiny v dřevěném boxu. Průměr: 8 cm.
Průměr: 8 cm
Země původu: Čína
Průměr (cm): 8.0

Kompas pro plachetnice 9 ma více (30 ft +). Contest 101 je referenčním kompasem v řadě PLASTIMO: miliony jachtaře po celém světě se drží na správném kurzu se svým kompasem. Jeho exkluzivní možnosti montáže umožňují instalaci na všech přepážkách bez ohledu na tloušťku. Dvojité čtení: vynalezeny společností PLASTIMO a stále oblíbené milionům jachtaře, kteří oceňují, že mohou sledovat kompas z kokpitu ale iz kajuty. Kompasová růžice: vertikální a horizontální stupnice, takže čtení kurzu je stejně jednoduché, bez ohledu na to, zda byste seděli nebo stáli.
Barva: Bílá

Ruční kompas. Multifunkční montáž: ideální na plachetnice (člun, sportovní člun, malé plachetnice), malá plavidla (kajak, kanoe, rybaření) nebo RIB a rychlé motorové čluny pro svou vynikající schopnost absorbovat vibrace. Může být instalován na libovolný sklon nebo pozici: vertikální, horizontální, ležící ploché, vzhůru nohama ... Lze ho vyjmout z úchytu a položit na jakékoli vhodné místo na lodi. Měkké gumové pouzdro poskytuje účinnou ochranu proti nárazům. Kónická růžice s dvojitým čtením (přímá a horizontální). Magnetická sada s kardanem: růžice zůstává dokonale horizontální bez ohledu na úhel instalace kompasu. Legendární otočný prvek PLASTIMO a tvrdý kámen zaručují přesnost a trvanlivost. Iris 100 plave. Hmotnost: 295 g. Provedení: se světlem.
Barva: Žlutá
Země původu: Francie

Kompas určený pro lodě delší než 9 m čitelný z více úhlů pohledu současně, což umožňuje jeho sledování nejen z kokpitu, ale například i z kajuty. Má LED podsvícení 12 - 24 V, úhlovou stupnici se třemi ryskami na 45° a kónickou kompasovou růžici odstupňovanou po 5° tak horizontálně jako i vertikálně - Ø 100 mm. Numerace je na každých 30°. Montuje se vertikálně nebo pod 10 - 25° náklonem. Je možná montáž na stožár. Barva - bílá.
Barva: Bílá
Země původu: Francie