Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Odvlhčovač vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-703
Odvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu 2v1 Clean Air Optima CA-703 má drobné rozměry a velmi dobře zapadne do jakéhokoli interiéru. Je velmi jednoduchý na ovládání a dá se snadno přenášet. Odvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-703 je ideální pro boj proti plísním. Doporučujeme ho použít v malých místnostech do 20 m2. Přístroj také funguje jako čistička vzduchu s ionizátorem a používá třístupňový filtrační systém: permanentní TiO2 filtr, UV LED diody, ionizátor. Není potřeba dokupovat filtry. Více podrobností

Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
0,65 l / 24hod (30°C, 80% relativní vlhkosti vzduchu)Vzduchový průtok:
65 m3/hOrientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 20 m2
dle testu Gavri: do 26 m2

Maximální příkon:
65 WHlučnost:
< 25 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°C-50°C
vlhkost vzduchu: nad 40%

Časovač:
Automatické vypnutí/zapnutíObjem nádrže:
1,8 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
Ano (součástí balení)

Funkce sušení prádla :
neFiltry pro čištění vzduchu:
TiO2 filtr, UV světlo
filtry není potřeba dokupovatIonizátor:
ano

Funkce navíc:
Automatické vypnutí při plné nádrži
Automatický restart při výpadku proudu
Automatické odmrazování při nízké teplotěAutomatické udržování vlhkosti:
ne
dokupte hygrostat do zásuvky Trotec BH30Mobilita:
plně mobilní; má držadlo,
nemá kolečka

Hmotnost:
2,4 kgRozměry:
335 x 210 x 155 mmDélka přívodního kabelu:
výrobce neuvádíČištění vzduchu probíhá v 5 fázích:
FÁZE 1. Tichý ventilátor nasává vzduch přes vstupní otvor. Vzduchový výkon je 65 m3 za hodinu. Hlučnost odvlhčovače a čističky vzduchu: < 25 dB. 
FÁZE 2. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. Filtr tvoří vrstva oxidu titaničitého (TiO2), která se zaktivuje jen při působení UV světla. Filtr není potřeba dokupovat.
FÁZE 3. UV LED diody ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. Zabraňují také šíření mikroorganismů uvnitř odvlhčovače. 
FÁZE 4. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty, které vypouští do místnosti. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky spadnou na horizontální plochu, kde se snadno odstraní hadrem nebo vysavačem. 
FÁZE 5. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 


Jak odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním
Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu, která by se měla pohybovat mezi 40 – 60 %. Pokud je vlhkost vyšší než 60 %, vzniká tak ideální prostředí pro množení plísní, které mohou lidem působit velké potíže. Plísně působí některé zdravotní problémy, zvláště náchylní jsou na ně alergici, protože patří k silným alergenům. U mnohých plísní nestačí pouhé použití fungicidních prostředků, které fungují většinou jen krátkodobě, ale je nutné trvale snížit relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Odvlhčovač vzduchu proti plísním pomáhá především ve sklepech, starých i nových bytech, suterénech nebo skladech, koupelnách a prádelnách.
Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech, kobercích, čalouněném nábytku nebo na tapetách. Odvlhčovače jsou proto velice vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, případně se jich po mnoholetém úsilí při boji s nimi úspěšně zbavili.
jak odvlhčovač vzduchu funguje
Většina odvlhčovačů funguje na principu zachytávání vzdušné vlhkosti. Vzduch prochází přes odvlhčovač s chladícím tělesem, které vzduch ochlazuje a voda obsažená ve vzduchu z místnosti se zkapalňuje a je zachytávána v nádobě. Než se vzduch vrátí zpět do místnosti, je ohříván na pokojovou teplotu. Oběma těmito procesy je vzduch postupně vysoušen. Některé vysoušeče vzduchu automaticky odvádí přebytečnou vodu do odpadu, u jiných je potřeba zachycovací nádobku ručně vyprazdňovat.
Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měly být odvlhčovače vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující oknem nebo dveřmi nepřinášel novou vlhkost odjinud. Dále by měl být vysoušeč vlhkosti umístěn na rovném povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit. Většina

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 30 E
Domácí odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 30 E je jeden z nejvýhodnějších odvlhčovačů vzduchu do bytu na českém trhu s vyváženým poměrem cena/výkon/funkce. Více podrobností

Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
12 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
10 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
120 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 15 m2
dle testu Gavri: do 25 m2

Maximální příkon:
245 WHlučnost:
maximálně 45 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 80%

Časovač:
automatické vypnutíObjem nádrže:
2,2lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 17 mm

Funkce sušení prádla :
anoFiltry pro čištění vzduchu:
permanentní předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc :
Světelný ukazatel vlhkosti
Dětská pojistkaAutomatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkostiTransport:
plně mobilní, má navíc:
držadlo pro přenášení
protiskluzové nožky

Hmotnost:
9,5 kgRozměry:
41,5 x 28 x 22 cmDélka přívodního kabelu:
1,8 mOdvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.
Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu na optimálních 40% - 60%.
Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů.
Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj.
Vysoušeče vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.
Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi.
Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 30 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.
Sušíte v bytě mokré prádlo?
Schnoucí oblečení uvolňuje do vzduchu vlhkost a přispívá k narušení rovnovážné vlhkosti vzduchu ve vaší domácnosti.
Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 30 E má užitečnou funkci Fast Dry Clothes - rychlé sušení prádla, která tomuto problému předchází - šetrně suší prádlo proudem vzduchu a zároveň hlídá hladinu vlhkosti v místnosti.
Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.
Vysoušeče vzduchu pro domácnost umožňují snížit relativní vlhkost vzduchu max na 30%-40%, nedojde tedy k přesušení vzduchu.
Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 30 E je mezi 30% a 80% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C.
Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 30 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.
Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 30 E při 30°C a 80% RV je 10l/denně.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%.
Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 30 E je 12l/24h.
Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem
Odvlhčovač vzduchu TTK 30 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:

vlhké zdivo, tvorba plísní
sušení prádla v bytě
prevence poškození budovy
orosená, namrzající okna
špatné nebo žádné odvětrávání
vysoká koncentrace vodní páry
příliš velké teplotní rozdíly v místnosti zaviňují vlhké zdi, podlahy
vlhko ohrožuje elektrické přístroje, dřevo, papír, apod.
zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
přemnožení roztočů (alergen)
pomáhá urychlit nápravu krizových situací (prasklé potrubí, vytopený byt)
regulace

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E (sušička prádla)
Odvlhčovač vzduchu TTK 53 E je výkonný a úsporný odvlhčovač s tichým chodem. Bonusová funkce "sušení prádla" pomůže vysušit prádlo v bytě rychleji a bez rizika, že vlhkost z prádla napomůže šíření plísní. Více podrobností
Odvlhčovací výkon:
16 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
14 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
195 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 31 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
240 WHlučnost:
maximálně 48 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 80%

Časovač:
automatické vypnutíObjem nádrže:
5,5 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano

Funkce sušení prádla :
anoFiltry pro čištění vzduchu:
předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Barevný LED ukazatel vlhkosti
Aut. vypnutí při plné nádržce
Režim ventilaceAutomatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkostiTransport:
plně mobilní
úchyty pro přenášení
Kolečka

Hmotnost:
14 kgRozměry:
55 x 33 x 18,5 cmDélka přívodního kabelu:
1,8 mOdvlhčovač vdzuchu se sušičkou prádla Trotec 53 E
Domácí odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E má vzduchový průtok 195m3/h. Tento výkonný odvlhčovač je vhodný dosahuje maximálního odvlhčovacího výkonu 16l/24 hod. Při 30°C a 80% relativní vlhkosti je výkon 14l/24h. Povolená provozní vlhkost vzduchu je 30%-80% r.v. Doporučená maximální orientační velikost místnosti dle testu Gavri.cz je 40 m2 (doporučená velikost místnosti výrobcem je 31 m2). TTK 53 E má nádrž na 5,5 litrů s možností kontinuálního odtoku vody skrze hadici. Hlučnost přístroje ve vzdálenosti 1 m je 48 dB. Maximální spotřeba energie je úsporných 240 W. Trotec TTK 53 E má funkci Dry Clothes pro podporu sušení prádla v bytě a časovač pro nastavení doby provozu podle potřeb uživatele. TTK 53 E lze zapnout na režim ventilace pro chod bez kompresoru. TTK 53 E má omyvatelný předfiltr pro zachytávání nečistot ze vzduchu (prodlužuje životnost přístroje). Tři barevné odstíny světelného LED ukazatele umožní zdálky rozeznat hladinu vlhkosti ve vzduchu. Jedná se o kompresorový odvlhčovač.
Odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.
Odvlhčovače vzduchu umožňují relativní vlhkost vzduchu v bytě na optimálních 40% - 60%. Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů. Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj. Sušičky vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.
Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, také do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.
Sušíte v bytě mokré prádlo? Schnoucí oblečení uvolňuje do vzduchu vlhkost, a tak rychle zvyšuje šance na poškození zdiva, vybavení místnosti, umocňuje množení roztočů (silný alergen) a plísní (silný alergen), které mohou nevratně poškodit strukturu domu. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 53 E má funkci Dry Clothes, která pomáhá vytvářet ideální podmínky pro šetrné sušení prádla v bytě a udržuje hladinu relativní vlhkosti vzduchu na bezpečnýých úrovních.
Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 53 cm ze všech stran. Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou, jedná se o elektrický přístroj.
Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 53 E je mezi 30% a 80% relativní vlhkosti okolního prostředí. Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 53 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.
Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 53 E při 30°C a 80% RV je 14l/denně. Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%. Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu. Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 53 E je 16l/24h.
Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem
Odvlhčovač vzduchu TTK 53 E zajišťuje

Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 170 ECO
Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 170 ECO splňuje požadavky na vysoušení zdiva i v náročných podmínkách staveb, průmyslových hal apod. Výjimečný odvlhčovací výkon s výhodnou cenou. Ocelová konstrukce německé výroby je velmi odolná a robustní. Tento průmyslový vysoušeč neobsahuje elektroniku. Umožňuje připojení externího hygrostatu pro bezobslužné udržování nastavené vlhkosti vzduchu. Více podrobností
Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
52 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
50 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
20 l / 24 hod (20°C/60% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
350 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 90 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
820 WHlučnost:
maximálně 56 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 90%

Časovač:
neníObjem nádrže:
5 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 12 mm

Funkce sušení prádla :
neníFiltry pro čištění vzduchu:
neníIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Možnost připojení externího hygrostatu přes zdířku
Aut. vypnutí po naplnění nádržeAutomatické udržování vlhkosti:
ne
lze použít hygrostat do zásuvky Trotec BH30Transport:
Držadlo z oceli
Pneumatiky
Držák kabelu

Hmotnost:
31 kgRozměry:
900 x 455 x 495 mmDélka přívodního kabelu:
není uvedena


 
Vysoušeč vlhkosti na profesionální úrovni

Profesionální odvlhčovač Trotec TTK 170 z úsporné řady ECO je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva všude, kde je to potřeba: v suterénech, na stavbách a v novostavbách, v průmyslových halách atd.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 170 ECO


Pro dosažení nejlepšího účinku by měl být vysoušeč v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch zvenčí nepřinášel dovnitř novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 170 ECO je mezi 30% - 90% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 170 ECO nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 170 ECO při 30°C a 80% r.v. je 50 l / 24 hod.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 60% RV) odvlhčovací výkon vysoušeče činí 20 l / 24 hod.
Pokles výkonu je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 170 ECO je 52 l / 24 h.

 
Vysoušeč vlhkosti s kompresorem

Odvlhčovač vzduchu TTK 170 ECO zajišťuje vysoušení vlhkosti na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
 
dopravA ZDARMA

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma.
Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic.
 
 
 
 

 
 
 

Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 171 ECO
Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 171 ECO splňuje požadavky na vysoušení zdiva i v náročných podmínkách staveb, průmyslových hal a dalších. Automaticky reguluje vlhkost vzduchu pomocí hygrostatu a senzoru vlhkosti. Bytelná ocelová konstrukce německé výroby i výjimečný výkon získáte za výhodnou cenu. Více podrobností
Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
52 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
50 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
22 l / 24 hod (20°C/60% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
450 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 90 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
650 WHlučnost:
maximálně 52 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 30°C
vlhkost vzduchu: 20% - 90%

Časovač:
automatické vypnutí, odložený startObjem nádrže:
5,5 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, vnitřní průměr hadice: 11 mm

Funkce sušení prádla :
neníFiltry pro čištění vzduchu:
vzduchový předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Aut. vypnutí po naplnění nádrže
Připojení vzduchové hadice
Displej se senzorem vlhkosti
Magnetický zámek dveříAutomatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkostiTransport:
Držadlo z oceli
Pneumatiky
Držák kabelu

Hmotnost:
40 kgRozměry:
900 x 490 x 525 mmDélka přívodního kabelu:
není uvedena


 
Vysoušeč vlhkosti na profesionální úrovni

Profesionální odvlhčovač Trotec TTK 171 z úsporné řady ECO je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva všude, kde je to potřeba: v suterénech, na stavbách a v novostavbách, v průmyslových halách, ve skladech, archivech atd.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 171 ECO


Pro dosažení nejlepšího účinku by měl být vysoušeč v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch zvenčí nepřinášel dovnitř novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 171 ECO je mezi 20% - 90% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 30°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 171 ECO nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 171 ECO při 30°C a 80% r.v. je 50 l / 24 hod.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 60% RV) odvlhčovací výkon vysoušeče činí 22 l / 24 hod.
Pokles výkonu je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 171 ECO je 52 l / 24 h.

 
Vysoušeč vlhkosti s kompresorem

Odvlhčovač vzduchu TTK 171 ECO zajišťuje vysoušení vlhkosti na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
 
dopravA ZDARMA

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma.
Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic.
 
 
 
 

 
 
 

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E (sušička prádla)
Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E jako jeden z mála odvlhčovačů má časovač pro odložený start. Více podrobností
TIP: Stejná výbava, vyšší výkon. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 66 E je silnějším dvojčetem odvlhčovače TTK 54 E. Přístroje jsou téměř totožné, až na rozdílný výkon a spotřebu.
TTK 54 E
TTK 66 E


• odvlhčí max. 16 l za den

• odvlhčí max. 24 l za den• místnosti do 31 m2
• místnosti do 50 m2


• max. spotřeba 430 W
• max. spotřeba 440 W 
Parametry odvlhčovače Trotec TTK 54 E
Odvlhčovací výkon:
16 l / 24 hod (35°C/85% r.v.)
14 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
150 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 31 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
430 WHlučnost:
maximálně 46 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 35% - 85%

Časovač:
automatické vypnutí, odložený startObjem nádrže:
3 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano

Funkce sušení prádla :
anoFiltry pro čištění vzduchu:
předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Aut. vypnutí při plné nádržce

Automatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkostiTransport:
Plně mobilní
Kolečka, úchyty
Držák na přívodní kabel

Hmotnost:
15 kgRozměry:
51 x 35 x 24,5 cmDélka přívodního kabelu:
1,6 m


 
odvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.

Odvlhčovače vzduchu umožňují relativní vlhkost vzduchu v bytě na optimálních 40% - 60%. Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů. Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj. Sušičky vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.

Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, také do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.

Sušíte v bytě mokré prádlo? Schnoucí oblečení uvolňuje do vzduchu vlhkost, a tak rychle zvyšuje šance na poškození zdiva, vybavení místnosti, umocňuje množení roztočů (silný alergen) a plísní (silný alergen), které mohou nevratně poškodit strukturu domu. Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 54 E má funkci Dry Clothes, která pomáhá vytvářet ideální podmínky pro šetrné sušení prádla v bytě a udržuje hladinu relativní vlhkosti vzduchu na bezpečnýých úrovních.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 54 E

Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost. Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran. Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou, jedná se o elektrický přístroj.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 54 E je mezi 35% a 85% relativní vlhkosti okolního prostředí. Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 54 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 54 E při 30°C a 80% RV je 14l/denně. Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%. Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu. Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 54 E je 16l/24h.
Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem

Odvlhčovač vzduchu TTK 54 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:


tvorba plísní v bytě (alergen)

sušení prádla v

Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 165 ECO
Profesionální odvlhčovač Trotec TTK 165 ECO uspokojí potřeby profesionálů i soukromníků na odvlhčování. Hodí se pro odvlhčování i na stavbách a ve zhoršených podmínkách. Je ideální pro dlouhé bezobslužné sušení. Díky ocelovému držadlu a větším pryžovým kolům se dá snadno převážet. Vnější odtok kondenzátu i možnost dokoupit externí pumpu umožňují nepřetržité vysoušení i ve špatně přístupných místech. Jádro vysoušeče je usazené v obalu kompletně vyrobeném z kvalitní ocele, očekávejte tedy odolnost, robustnost a výdrž. Kromě toho má efektivní rotační kompresor, přičemž je možné odvlhčovač TTK 165 ECO skladovat a přepravovat v jakékoli poloze. Výhodou může být i to, že neobsahuje elektroniku. Více podrobností
Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
52 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
50 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
20 l / 24 hod (20°C/60% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
350 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 90 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
820 WHlučnost:
maximálně 56 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 30% - 90%

Časovač:
neníObjem nádrže:
5 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 12 mm
možnost dokoupit externí pumpu pro odvod kondenzátu

Funkce sušení prádla :
neníFiltry pro čištění vzduchu:
předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Možnost dokoupit pumpu na kondenzát
Aut. vypnutí po naplnění nádrže
Nepřetržitý provozAutomatické udržování vlhkosti:
ne
dokupte hygrostat do zásuvky Trotec BH30Transport:
Držadlo z oceli
Pevné gumové pneumatiky
Držák na kabel

Hmotnost:
31 kgRozměry:
495 x 455 x 900 mmDélka přívodního kabelu:
není uvedená


 
Vysoušeč vlhkosti na profesionální úrovni

Profesionální odvlhčovač Trotec TTK 165 z komerční řady ECO je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v běžných i v náročných podmínkách.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 165 ECO


Pro dosažení nejlepšího účinku by měl být vysoušeč v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch zvenčí nepřinášel dovnitř novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 165 ECO je mezi 30% - 90% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 165 ECO nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 165 ECO při 30°C a 80% r.v. je 50 l / 24 hod.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 60% RV) odvlhčovací výkon vysoušeče činí 20 l / 24 hod.
Pokles výkonu je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 165 ECO je 52 l / 24 h.

 
Vysoušeč vlhkosti s kompresorem

Odvlhčovač vzduchu TTK 165 ECO zajišťuje vysoušení vlhkosti na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
 
dopravA ZDARMA

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma.
Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic.
 
 
 
 

 
 
 

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E
Domácí odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E je jeden z nejvýhodnějších odvlhčovačů vzduchu do bytu na českém trhu s vyváženým poměrem cena/výkon/funkce.
Více podrobností

Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
10 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
8,56 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
100 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 15 m2

Maximální příkon:
330 WHlučnost:
maximálně 44 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 35°C
vlhkost vzduchu: 35% - 85%

Časovač:
neObjem nádrže:
2 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 14 mm

Funkce sušení prádla :
anoFiltry pro čištění vzduchu:
permanentní předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc :
nemáAutomatické udržování vlhkosti:
anoTransport:
plně mobilní, má navíc:
držadlo pro přenášení
protiskluzové nožky

Hmotnost:
11 kgRozměry:
41 x 30 x 23 cmDélka přívodního kabelu:
1,6 mOdvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.
Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu na optimálních 40% - 60%.
Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů.
Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj.
Vysoušeče vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.
Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi.
Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.

Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.
Vysoušeče vzduchu pro domácnost umožňují snížit relativní vlhkost vzduchu max na 30%-40%, nedojde tedy k přesušení vzduchu.
Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 28 E je mezi 35% a 85% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 35°C.
Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 28 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.
Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 28 E při 30°C a 80% RV je 8,5l/denně.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%.
Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 28 E je 10l/24h.
Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem
Odvlhčovač vzduchu TTK 28 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:

vlhké zdivo, tvorba plísní
sušení prádla v bytě
prevence poškození budovy
orosená, namrzající okna
špatné nebo žádné odvětrávání
vysoká koncentrace vodní páry
příliš velké teplotní rozdíly v místnosti zaviňují vlhké zdi, podlahy
vlhko ohrožuje elektrické přístroje, dřevo, papír, apod.
zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
přemnožení roztočů (alergen)
pomáhá urychlit nápravu krizových situací (prasklé potrubí, vytopený byt)
regulace vzdušné vlhkosti napomáhá tělesné termoregulaci
pokroucení parket a plovoucích podlah
odlupující se omítka
vydýchaný vzduch v kombinaci s potem

Podrobnosti o odvlhčovači vzduchu Trotec TTK 28 E:
 
Vhodný pro místnosti do 37m3. Pro většinu běžných místností.
Hodí se do běžných pokojů v bytě i v domě, a také do komor, spíží, prádelen, předsíní, koupelen, sklepů, garáží apod.
Bez problémů odvlhčí vlhké zdivo díky vzdušnému průtoku 100m3/h, který běžně naleznete u odvlhčovačů pro

Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 355 S
Profesionální vysoušeč vzduchu Trotec TTK 355 S splňuje požadavky na vysoušení zdiva i v náročných podmínkách staveb, průmyslových hal a dalších. Automaticky reguluje vlhkost vzduchu pomocí hygrostatu a senzoru vlhkosti. Bytelná ocelová konstrukce německé výroby i výjimečný výkon získáte za výhodnou cenu. Více podrobností
Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
70 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
55 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
27 l / 24 hod (20°C/60% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
1000 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 180 m2
dle testu Gavri: zatím netestováno

Maximální příkon:
1300 WHlučnost:
maximálně 54 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 32°C
vlhkost vzduchu: 32% - 100%

Časovač:
automatické vypnutí, odložený startObjem nádrže:
6 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 19 mm

Funkce sušení prádla :
neníFiltry pro čištění vzduchu:
vzduchový předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc:
Aut. vypnutí po naplnění nádrže
Připojení vzduchové hadice
Magnetický zámek dveříAutomatické udržování vlhkosti:
ano
odvlhčovač se zapíná a vypíná podle aktuální vlhkostiTransport:
Držadlo z oceli
Pneumatiky
Držák kabelu

Hmotnost:
39 kgRozměry:
725 x 390 x 380 mmDélka přívodního kabelu:
není


 
Vysoušeč vlhkosti na profesionální úrovni

Profesionální odvlhčovač Trotec TTK 355 S je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva všude, kde je to potřeba: v suterénech, na stavbách a v novostavbách, v průmyslových halách, ve skladech, archivech atd.

Jak správně odvlhčovat s Trotec TTK 355 S


Pro dosažení nejlepšího účinku by měl být vysoušeč v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch zvenčí nepřinášel dovnitř novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit, nejméně však 50 cm ze všech stran.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.

Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 355 S je mezi 32% - 100% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 32°C. Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 355 S nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.

Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 355 S při 30°C a 80% r.v. je 55 l / 24 hod.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 60% RV) odvlhčovací výkon vysoušeče činí 27l / 24 hod.
Pokles výkonu je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 355S je 70 l / 24 h.

 
Vysoušeč vlhkosti s kompresorem

Odvlhčovač vzduchu 355 S zajišťuje vysoušení vlhkosti na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
 
dopravA ZDARMA

U objednávek na Gavri.cz nad 1000,- Kč garantujeme dopravu zdarma.
Při koupi tohoto produktu neplatíte za dopravu vůbec nic.
 
 
 
 

 
 
 

Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E
Domácí odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E je jeden z nejvýhodnějších odvlhčovačů vzduchu do bytu na českém trhu s vyváženým poměrem cena/výkon/funkce.
Více podrobností

Parametry odvlhčovače:Odvlhčovací výkon:
10 l / 24 hod (32°C/80% r.v.)
8,56 l / 24 hod (30°C/80% r.v.)
Technologie: kompresorVzduchový průtok:
100 m3/hod
(maximální výkon)Orientační velikost místnosti:
dle výrobce: do 15 m2

Maximální příkon:
330 WHlučnost:
maximálně 44 dBProvozní podmínky:
teplota vzduchu: 5°- 35°C
vlhkost vzduchu: 35% - 85%

Časovač:
neObjem nádrže:
2 lOdtok hadicí pro nepřetržitý provoz:
ano, průměr hadice: 14 mm

Funkce sušení prádla :
anoFiltry pro čištění vzduchu:
permanentní předfiltrIonizátor:
ne

Funkce navíc :
nemáAutomatické udržování vlhkosti:
anoTransport:
plně mobilní, má navíc:
držadlo pro přenášení
protiskluzové nožky

Hmotnost:
11 kgRozměry:
41 x 30 x 23 cmDélka přívodního kabelu:
1,6 mOdvlhčovač vzduchu pomáhá v boji proti plísním.
Odvlhčovače vzduchu snižují relativní vlhkost vzduchu na optimálních 40% - 60%.
Pokud je vlhkost v bytě vyšší než 60%, vznikají ideální podmínky pro množení plísní a dalších silných alergenů, roztočů.
Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší schopnost vzduchu absorbovat vlhkost obsaženou v pevných materiálech, čímž se zabrání vzniku plísňového ložiska ve zdech aj.
Vysoušeče vzduchu jsou proto velmi vhodné k tomu, abyste množení plísní předešli, popřípadě se jich po mnohaletém boji s nimi úspěšně zbavili.
Domácí odvlhčovače vzduchu pomáhají lidem se zdravotními potížemi dýchacích cest - astmatikům, alergikům, starším osobám i rodinám s dětmi.
Odvlhčovač vzduchu Trotec TTK 28 E je vhodný k vysoušení vlhkého zdiva v bytě a domácnosti, do koupelen, ložnic, prádelen, šaten, sportovních a wellness center, do kanceláří apod.

Jak správně odvlhčovat
Pro dosažení nejlepšího účinku by měla být sušička vzduchu v provozu v uzavřené místnosti, aby vzduch cirkulující dveřmi (oknem, klimatizací) nepřinášel novou vzdušnou vlhkost.
Odvlhčovač vzduchu by měl být umístěn na rovném tvrdém povrchu co nejdále od nábytku, který by mu mohl clonit.
Neumisťujte odvlhčovač na mokré povrchy a zamezte přímému kontaktu s vodou.
Vysoušeče vzduchu pro domácnost umožňují snížit relativní vlhkost vzduchu max na 30%-40%, nedojde tedy k přesušení vzduchu.
Povolená provozní vlhkost pro Trotec TTK 28 E je mezi 35% a 85% relativní vlhkosti okolního prostředí.
Přístroj funguje při okolních teplotách 5°C - 35°C.
Z fyzikálních příčin s Trotec TTK 28 E nelze odvlhčovat při teplotách nižších než 5°C a také odvlhčovací výkon se mění v závislosti na teplotě a relativní vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je přístroj instalován.
Výrobcem uváděný odvlhčovací výkon pro Trotec TTK 28 E při 30°C a 80% RV je 8,5l/denně.
Při běžných pokojových teplotách v našich podmínkách (20°C, 80% RV) odvlhčovací výkon kompresorových odvlhčovačů klesá přibližně o 50%.
Tento pokles je zapříčiněn fyzikálními zákony a očekávejte ho u všech kompresorových odvlhčovačů na trhu.
Maximální odvlhčovací výkon Trotec TTK 28 E je 10l/24h.
Princip odvlhčování kompresorovým odvlhčovačem
Odvlhčovač vzduchu TTK 28 E zajišťuje automatické odvlhčení vzduchu na principu kondenzace vodní páry. Odvlhčování probíhá ve 3 fázích:
Fáze 1: ventilátor nasává vlhký vzduch v místnosti přes přívodní vzduchový otvor se vzduchovým filtrem, postupuje dále přes výparník a přes kondenzátor.
Fáze 2: na chladném výparníku se vzduch ochladí pod rosný bod. Vodní pára obsažená ve vzduchu se sráží na lamelách výparníku a stéká do nádržky na vodu.
Fáze 3: na kondenzátoru se vysušený a ochlazený vzduch opět ohřeje a je vyfouknut zpět do místnosti. V důsledku toho, že vzduch stále cirkuluje přístrojem, se sníží relativní vlhkost v místnosti, kde je vysoušeč umístěn.
Sušička vzduchu pomáhá v těchto případech:

vlhké zdivo, tvorba plísní
sušení prádla v bytě
prevence poškození budovy
orosená, namrzající okna
špatné nebo žádné odvětrávání
vysoká koncentrace vodní páry
příliš velké teplotní rozdíly v místnosti zaviňují vlhké zdi, podlahy
vlhko ohrožuje elektrické přístroje, dřevo, papír, apod.
zadržování vlhkosti v textiliích a matracích
přemnožení roztočů (alergen)
pomáhá urychlit nápravu krizových situací (prasklé potrubí, vytopený byt)
regulace vzdušné vlhkosti napomáhá tělesné termoregulaci
pokroucení parket a plovoucích podlah
odlupující se omítka
vydýchaný vzduch v kombinaci s potem

Podrobnosti o odvlhčovači vzduchu Trotec TTK 28 E:
 
Vhodný pro místnosti do 37m3. Pro většinu běžných místností.
Hodí se do běžných pokojů v bytě i v domě, a také do komor, spíží, prádelen, předsíní, koupelen, sklepů, garáží apod.
Bez problémů odvlhčí vlhké zdivo díky vzdušnému průtoku 100m3/h, který běžně naleznete u odvlhčovačů pro