Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
uhlíkový filtr pro odvlhčovač a čističku vzduchu Clean Air Optima CA-707 a ca-704. 
HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY: 
Filtr určen pouze pro odvlhčovače vzduchu CA-707 a CA-704:

aktivní uhlík: pórovitý materiál. 
Životnost: přibližne 3 - 6 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
Údržba: 1x týdně vysavačem (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
Rozměry filtru (DxŠxH): 237 x 113 x 4 mm. Pohlcuje větší částice, absorbuje polutanty, odstraňuje chemické znečištění, plyny, zápachy a cigaretový kouř.
Vše o odvlhčovačích vzduchu (články) 
JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 
Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). Čistič vzduchu Clean Air Optima CA-506 používá předfiltr, který je vyroben z pórovitého materiálu obsahujicího aktivní uhlík. 
JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 
HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 
JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 
Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 3 -12 měsíců. 
JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 
Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 
JAK FUNGUJE UV LAMPA. 
Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 
JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 
Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čistička vzduchu s ionizátorem

Uhlíkový filtr pro odvlhčovač Trotec TTK 110
Volitelný filtr s aktivním uhlíkem, kterým lze z vysoušeče vzduchu Trotec TTK 110 udělat čističku a odvlhčovač 2v1.
Uhlíkový filtr pro svěžest a pohodu
Filtr s aktivním uhlíkem neutralizuje zápachy, zachycuje hrubé nečistoty, ale i jemnější a okem neviditelný prach, pyl, chemické sloučeniny a plynné látky, které se uvolňují z lepidel, laků, barev a umělohmotných materiálů, stejně jako cigaretový kouř a znečištění z plynových hořáků, parafínových svíček apod. 
Všechny tyto látky způsobují zbytečnou zátěž lidského organismu, u citlivých osob vedou k respiračním onemocněním, posilují alergie a astmata a zhoršují psychický i zdravotní stav.
Nasazení filtru s aktivním uhlíkem do odvlhčovače zvýšíte svůj komfort a vytvoříte panensky čistý vzduch.

Potřebujete bezobslužné odvlhčování, ale nevíte si rady s kondenzátem? Pumpa na kondenzát od německé firmy Trotec váš problém vyřeší. Je ideální pomůckou pro odvlhčování sklepů, garáží, staveb apod.
Návod v češtině pro externí čerpadlo kondenzátu Trotec
Externí čerpadlo Trotec
Pumpa napomáhá zbavit se kondenzátu v případě, že poblíž odvlhčovače nemáte kanalizaci, kam byste mohli zavést odvodní hadici z vysoušeče. Vodu z odvlhčovače je třeba nechat do čerpadla odvést samospádem. Pumpa Trotec následně odvede kondenzát hadicí až do výšky cca 5-ti metrů.
Dá se použít i jako externí čerpadlo na vodu pro jiné typy spotřebičů. S jejím nasazením můžete odvlhčovat nepřetržitě. Ideální je pumpa pro bezobslužný provoz komerčních odvlhčovačů řady Trotec TTK S a průmyslových odvlhčovačů série Trotec TTK ECO.
Účinnost pumpy:
Maximální kapacita: 90 l / hod (při převýšení 3 metry)
Maximální převýšení: 5,2 metrů. 
Příkon: 55 - 58 W
Váha: 2,5 kg
Průměr pro vstupní hadici: ≤ 25 mm
Průměr výstupní hadice: 5 mm (délka 5 m součástí balení)
Pumpa je vyrobená v Německu (viz štítek výrobku).
Součástí balení je výstupní hadice s průměrem 5mm a délky 5 m, přívodní kabel, manuál
Externí pumpu Trotec lze použít pro přečerpávání vody.
Jmenovitě jde připojit k profesionálním odvlhčovačům Trotec High Performance s odtokem hadicí:

TTK 75 ECO
TTK 165 ECO
TTK 170 ECO
TTK 171 ECO

 
Také lze připojit ke všem ostatním odvlhčovačům, které umožňují odtok hadicí. Z naší nabídky to jsou následující: viz též přehled
Trotec TTR 56 E
Trotec TTK 24 E
Comedes Demecto 10
Trotec TTK 29 E
Comedes LTR 100
Trotec TTK 25 E
Trotec TTK 30 S
Trotec TTK 30 E
Trotec TTK 31 E
Trotec TTK 40 E
Trotec TTK 51 E
Trotec TTK 52 E
Trotec TTK 53 E
Trotec TTK 50 E
Comedes Demecto 20
Clean Air Optima CA-707
Trotec TTK 70 E
Trotec TTK 65 E
Trotec TTK 75 E
Trotec TTK 75 S
Trotec TTK 72 E
Comedes LTR 400
Trotec TTK 96 E
Trotec TTK 95 E
Trotec TTK 90 E
Comedes LTR 600
Comedes Demecto 30
Trotec TTK 110 HEPA
Comedes Demecto 70

Originální adaptér Trotec pro připevnění vzduchové hadice k profesionálnímu odvlhčovači vzduchu Trotec TTK 171 ECO. Adaptér utěsňuje a připevňuje hadici k přístroji. Vzduchová hadice je dlouhá až 6 m a umožňuje vypouštět vysušený vzduch do vzdálených prostor. Volitelné příslušenství.
Adaptér doporučujeme zakoupit společně s touto vzduchovou hadicí Trotec pro TTK 171 ECO.
 

Originální hadiceTrotec k profesionálnímu odvlhčovači vzduchu Trotec TTK 171 ECO. Vzduchová hadice je dlouhá 6 m a umožňuje posílat vysušený vzduch do vzdálených prostor. Jedná se o volitelné příslušenství.
Hadici doporučujeme zakoupit společně s tímto nástavcem Trotec pro vysoušeč vzduchu TTK 171 ECO.
Parametry:

délka: 6 m
průměr: 160 mm

NOATON DF 4123H, HEPA filtr pro odvlhčovač vzduchu
Dokoupitelný HEPA filtr pro odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4123 HEPA lze snadno nainstalovat a tím pádem zařízení začne fungovat jako odvlhčovač a čistička vzduchu 2v1. 
Tento filtr je součástí zařízení Noaton DF 4123 HEPA, avšak kvůli životnosti těchto typu filtrů, což je cca 6-12 měsíců (záleží na způsobu užívání), je potřeba tyto filtry měnit, aby byla zaručená maximální efektivita filtru.
V současné době se jedná nejnovější a nejlepší technologie v oblasti čištění vzduchu ve všech možných prostředích a dosahuje účinnosti až 99,97%. 
Je vhodný zejména v boji proti bakteriím, virům, alergenům, plísni, pylu, prachu, roztočům a dalším typům mikroorganismů. Účinně zachycuje látky uvolňující se z nábytku, zdiva a textilu (barvy, laky, lepidlo, nátěry, chemické prostředky), které mohou být ve větším množství toxické a tak se perfektně hodí do běžné domácnosti. Mimo jiné je tento HEPA filtr účinný také proti jemnému prachu, který unikne i lidskému oku.
V domácnostech bez čističky vzduchu s HEPA filtrem může u lidí docházet k chronické únavě, náchylnosti k nachlazení, zhoršení imunity a také kvality spánku.
Jeho využití ocení zejména lidi trpící alergiemi, astmatici, kuřáci, ale i lidé se zdravotními potížemi, rodiny s malými dětmi a lidé postaršího věku. 
 

uhlíkový filtr pro odvlhčovač vzduchu NOATON DF 4123C


Tento uhlíkový filtr je doplňkem k zařízení Noaton DF 4123 HEPA, čímž se z něj stane odvlhčovač a čistička vzduchu 2v1.
V interiérech bývá obecně mnohem horší vzduch než venku. Do plic tak může vniknout velké množství nevhodných a také zdraví škodlivých látek. Ty pak následně mohou způsobovat zdravotní problémy, jako jsou alergie, bolesti hlavy nebo i třeba potíže s dýcháním.
Jeho hlavní využití spočívá v neutralizaci zápachů, zachycování hrubějších částic, ale také jemných nečistot a částic jako jsou okem neviditelný prach, alergeny, pyl, plynné látky (plyny uvolňující se z lepidel, laků, nátěrů, barev, sprejů, umělohmotných materiálů).
Všechny výše uvedené látky můžou totiž způsobovat nežádané účinky, jako jsou alergie, astma, respirační problémy, chronická únava, problémy se spánkem a další problémy zhoršující zdravotní stav.
Instalace filtru je intuitivní a výměna trvá jen několik sekund.

NOATON DF 4123HC, KOMBINOVANÝ filtr pro odvlhčovač vzduchu NOATON DF 4123 HEPA
Kombinace filtru HEPA a filtru s aktivním uhlíkem dělá z tohoto výrobku unikát na světovém trhu.
Jeho výhoda spočívá především v širším rozsahu zachytávaných látek díky spojení obou filtračních technologií. HEPA filtr dokáže zachytit velmi jemné částice až do 0,3 mikrometrů a uhlíkový filtr odstraňuje také zápachy, výpary a látky (znečištění z plynových hořáků, parafínových svíček), které HEPA filtr již není schopen zachytit.
Tento filtr tedy odstraňuje také látky způsobující respirační problémy, nadměrnou únavu, bolesti hlavy, ale také problémy s nespavostí a zhoršenou kvalitou spánku.
Při použití tohoto filtru dosáhnete osvěžující atmosféry ve vaší domácnosti a většího pro vaše nejmilejší a domácí mazlíčky.

Průměr vnitřní: 14mm
Průměr vnější: 19mm
Pracovní teplota [°C]: -15°C až +60°C
Materiál vnitřní: Transparentní
Materiál vnější: Transparentní
Médium: Voda a kapaliny
Materiál: PVC (plast)
Barva: Transparentní
Tvrdost: cca 72°Sh (při 20°C)

 
Určená pro nenáročné použití v průmyslu, zemědělství a domácnosti na transport vody a vzduchu.

uhlíkový filtr pro odvlhčovač vzduchu NOATON DF 4114


Jedná se o doplněk k přístroji Noaton DF 4114. Při aplikaci tohoto filtru dosáhneme toho, že kromě funkce odvlhčování začne přístroj plnit i funkci čističky vzduchu, tudíž se z něj stane odvlhčovač a čistička vzduchu 2v1.
V zimě se obecně v místnostech tolik nevětrá a interiéry jsou doslova zamořeny nevhodnými až zdraví škodlivými látkami. Nechodíme tak často ven, jak bychom měli, a tím pádem se nám nedostává tolik čerstvého vzduchu. Všechny tyto zmíněné elementy se můžou odrážet na našem fyzickém i duševním zdraví.
Své uplatnění najde tam, kde se vyskytuje prach, pyl a plynné látky (plyny uvolňující se z lepidel, laků, nátěrů, barev, sprejů, umělohmotných materiálů). Tyto látky můžou způsobovat život ohrožující trampoty ( alergie, astma, respirační problémy, chronická únava, problémy se spánkem a další problémy zhoršující zdravotní stav).
Vložení filtru je velmi snadné a jeho výměna trvá jen několik vteřin.