Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů


CAT = Combat Application Tourniguet = škrtidlo pro aplikaci v boji.Pro hasiče, záchranáře a lékaře i pro civilní životOranžová verze výrobku nese označení Emergency / Fire / Rescue – je to verze určená především pro záchranné složky. Když je nutné v terénu zastavit krvácení ze zranění na ruce nebo na noze, moderní hasiči či záchranáři použijí moderní škrtidlo, které nosí ve své výbavě. Hasiči jsou z pravidla a z logiky věci prvními, kdo přijede k požáru nebo k likvidaci následků řádění živlů. A musejí z trosek vytahovat raněné. Například u autonehod se zase jako první objevuje záchranná služba. Ať už je to na hasičích nebo na záchranářích, škrtidlo C-A-T® je správný nástroj pro záchranu lidí, jejich těžce zraněných končetin a jejich života samotného. Vzhledem k důkladnému prověření a pozitivním zkušenostem z  terénu – jak záchrannými složkami, tak i policisty a vojáky, je toto škrtidlo vhodné do každé pořádné výbavy například turisty či horolezce.Skvěle fungující nástrojCombat Application Tourniquet® od společnosti Composite Resources® Inc. využívá pásku, která sama o sobě dobře přilne a protahovací přezku s dobrými třecími vlastnostmi. Škrtidlo tedy velmi dobře drží a pasuje na širokou škálu končetin. Interní volně se pohybující páska navíc vytváří tlak po celém obvodu končetiny. V kombinaci s možností aplikace jednou rukou tvoří dokonalý produkt. Windlass System přináší vylepšenou utahovací tyč Windlass Rod, zpevněný klip na zajištění tyče Windlass Clip a fixační pásku se suchým zipem Windlass Strap, která je navíc velmi dobře viditelná a umožňuje zaznamenání času aplikace škrtidla.Jasná volba pro záchranné složkyOranžová varianta tohoto vysoce moderního a funkčního nástroje je pro záchranáře výbornou volbou. Přináší jim kvalitu, která byla doposud k dispozici jen v military oblasti, a navíc jim jasné zbarvení škrtidla usnadňuje práci při identifikaci pacientů.

Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům je možné vybavit se dvěma nebo i více škrtidly.

Toto škrtidlo přineslo revoluci v oblasti zdravotní péče poskytované přímo v terénu – je lehké, jeho hmotnost nedosahuje ani poloviny hmotnosti podobných produktů a má velmi kompaktní rozměry. Jeho 100% účinnost při zastavování krvácení potvrzují pozitivní zkušenosti z terénu a také ISR (Institute of Surgical Research – institut pro chirurgický výzkum zřízený pod US army).Instrukce k použitíAplikace oběma rukamaVeďte pásku škrtidla okolo poraněné končetiny co nejblíže ke krvácení - nad místem krvácení. Protáhněte konec pásky vnitřním otvorem skrz sponu a pásku těsně utáhněte. Protáhněte volný konec také vnějším otvorem skrz sponu. Otáčejte tyčí škrtidla dokud neustane krváČerná, taktická varianta výrobku je určená především pro armádu. Moderní vojáci se spoléhají na škrtidlo, když potřebují zastavit krvácení ze zranění na ruce nebo na noze. Vzhledem k důkladnému prověření náročnými testy je škrtidlo vhodné do každé výbavy. SICH škrtidlo má unikátní vlastnosti a nabízí výhody, které jej činí kvalitnějším ve srovnání s podobnými produkty dostupnými v současnosti na trhu. Označení SICH Tourniquet je zkratkou Strengthened Individual Combat Hybrid Tourniquet a znamená zpevněné individuální bojové škrtidlo.Lehké, ale pevné, odolné a spolehlivéŠkrtidlo je lehké, avšak pevné a odolné, je výsledkem řady testů prováděných za extrémních podmínek. Snadno se aplikuje, lze jej ovládat i jednou rukou, což je ideální při zranění paže, když škrtidlo používáme sami na sobě. Škrtidlo vytváří tlak po celém obvodu končetiny a přináší tak rychlé a efektivní zastavení krvácení. Speciální patentovaná forma trojúhelníku umožňuje rychle a bezpečně upevnit stahovací tyč i volný konec pásku. Měkký povrch integrované přezky a platforma se zabudovaným patentovaným teleskopickým mechanismem zabraňují přílišnému tlaku na místo aplikace a možnému poranění měkkých tkání. Speciální patentovaná technologie zajišťuje mimořádně silné přilnutí pásku.Odolný “hardware“Důležitými prvky na škrtidle jsou protahovací přezka, stahovací tyč a speciální trojúhelníková spona. Všechno toto příslušenství je sice lehké, ale poměrně odolné, zhotovené ze slitiny duralu a aluminia a obstojí i při extrémním zatížení. Bezpečné a efektivní ovládání je zajištěno v jakémkoli stavu škrtidla, ať už je mokré, zasněžené nebo špinavé, funguje v mrazu i v teple či v horku.Optimální velikostŠkrtidlo SICH nabízí optimální velikost, maximální plochu a maximální sílu blokování v utaženém stavu. Lze jej bez problémů využít pro obvod již od 5 cm až do 40 cm. Speciální pole s šedou povrchovou vrstvou umožňuje provádět značení času aplikace či jiných důležitých údajů pomocí jakéhokoli ostrého předmětu například patrony, hřebíku, nehtu, výbavy či výstroje s hrotem či rohem, nožem a podobně.Benefity, o kterých musíte vědět:

 • individuální škrtidlo
 • je výsledkem řady testů prováděných za extrémních podmínek
 • pevné a lehké
 • protahovací přezka
 • jednoduchá aplikace
 • použití i jednou rukou – ideální při zranění paže
 • rychlé zastavení krvácení
 • vytváří tlak po celém obvodu končetiny
 • lehké, ale poměrně odolné dural-aluminiové příslušenství obstojí při extrémní zatížení
 • měkký povrch integrované přezky a platforma se zabudovaným patentovaným teleskopickým mechanismem zabraňují přílišnému tlaku a poranění měkkých tkání


Černá, taktická varianta výrobku je určená především pro armádu. Moderní vojáci se spoléhají na škrtidlo, když potřebují zastavit krvácení ze zranění na ruce nebo na noze. Vzhledem k důkladnému prověření náročnými testy je škrtidlo vhodné do každé výbavy. SICH škrtidlo má unikátní vlastnosti a nabízí výhody, které jej činí kvalitnějším ve srovnání s podobnými produkty dostupnými v současnosti na trhu. Označení SICH Tourniquet je zkratkou Strengthened Individual Combat Hybrid Tourniquet a znamená zpevněné individuální bojové škrtidlo.Lehké, ale pevné, odolné a spolehlivéŠkrtidlo je lehké, avšak pevné a odolné, je výsledkem řady testů prováděných za extrémních podmínek. Snadno se aplikuje, lze jej ovládat i jednou rukou, což je ideální při zranění paže, když škrtidlo používáme sami na sobě. Škrtidlo vytváří tlak po celém obvodu končetiny a přináší tak rychlé a efektivní zastavení krvácení. Speciální patentovaná forma trojúhelníku umožňuje rychle a bezpečně upevnit stahovací tyč i volný konec pásku. Měkký povrch integrované přezky a platforma se zabudovaným patentovaným teleskopickým mechanismem zabraňují přílišnému tlaku na místo aplikace a možnému poranění měkkých tkání. Speciální patentovaná technologie zajišťuje mimořádně silné přilnutí pásku.Odolný “hardware“Důležitými prvky na škrtidle jsou protahovací přezka, stahovací tyč a speciální trojúhelníková spona. Všechno toto příslušenství je sice lehké, ale poměrně odolné, zhotovené ze slitiny duralu a aluminia a obstojí i při extrémním zatížení. Bezpečné a efektivní ovládání je zajištěno v jakémkoli stavu škrtidla, ať už je mokré, zasněžené nebo špinavé, funguje v mrazu i v teple či v horku.Optimální velikostŠkrtidlo SICH nabízí optimální velikost, maximální plochu a maximální sílu blokování v utaženém stavu. Lze jej bez problémů využít pro obvod již od 5 cm až do 40 cm. Speciální pole s šedou povrchovou vrstvou umožňuje provádět značení času aplikace či jiných důležitých údajů pomocí jakéhokoli ostrého předmětu například patrony, hřebíku, nehtu, výbavy či výstroje s hrotem či rohem, nožem a podobně.Benefity, o kterých musíte vědět:

 • individuální škrtidlo
 • je výsledkem řady testů prováděných za extrémních podmínek
 • pevné a lehké
 • protahovací přezka
 • jednoduchá aplikace
 • použití i jednou rukou – ideální při zranění paže
 • rychlé zastavení krvácení
 • vytváří tlak po celém obvodu končetiny
 • lehké, ale poměrně odolné dural-aluminiové příslušenství obstojí při extrémní zatížení
 • měkký povrch integrované přezky a platforma se zabudovaným patentovaným teleskopickým mechanismem zabraňují přílišnému tlaku a poranění měkkých tkání

Škrtidlo Black Front je vysoce absorpční kompresní gáza, která spolehlivě zastaví krvácení a je vhodná k ošetření těch nejtěžších zranění, včetně traumatických amputací či střelného zranění. Dá se použít i jako kvalitní převaz ostatních ran namísto klasického obvazu. 


Malé rozměry a odolné balení


Kompresní gáza (škrtidlo) Black Front je pro svoji kompaktnost a velmi malé rozměry ideální součástí taktických lékárniček či KPZ. Pohodlně se vejde i do IFAKu, vesty či kapsy. Je chráněna voděodolným plastovým obalem. Čtyři trhací výřezy na obalu umožní obal v případě nutnosti otevřít co nejrychleji. 


Šetrné použití


Šetrné a bezpečné použití gázy (škrtidla) zajistí materiál ze 100% bavlny a nepřítomnost latexu. Gáza je určena k jednorázovému použití. 


Benefity, o kterých musíte vědět:  • sterilní

 • vysoce absorpční

 • vakuové a kompresní balení

 • ideální rozměry

 • ošetření těch nejtěžších traumat


Kvalitní nastavitelný zeštíhlující a tvarující pás zajišťuje teplo a pohodlí. Čtyři boční lamely podporují svalstvo trupu a zmírňují tlak na bederní páteř. Je obzvláště účinný při tréninku břišních svalů, kdy zvýšený odvod potu ze střední části těla napomáhá spálit nadbytečný tuk rychleji. Zapínání na suchý zip zaručuje ideální obepnutí. Pás napomáhá spalování tuku v problémových partiích. Poskytuje zpevnění a ochranu pro atlety a aktivní lidi jakéhokoli věku bez ohledu na druh sportu nebo činnosti. Zeštíhlující pás má anatomicky tvarovaný profil a je ideální pro posilování, raketové sporty, jízdu na kole, lyžování, turistiku, golf, týmové sporty, vzpírání a pracovní činnosti, při kterých je nutné zvedat předměty.
Velikost : S/M
Barva : Růžová
Barva podle výrobce : Růžová
Země původu : Čína