Kurca.cz
nakupuje ve slevě... a monitoruje historii cen ve více než 10M produktů
Sulion 072819 Baloo, dřevo a wenge, stropní ventilátor se světlem

Historie ceny
Datum Cena v CZK
25.2.2022 3390

Sulion 072819 Baloo, dřevo a wenge, stropní ventilátor se světlem

Stropní ventilátor Sulion 072819 Baloo s oboustrannými lopatkami v barvách dřevo a wenge. Lopatky se dají otočit kteroukoli stranou dolů a lze tak vytvořit 2 barevné kombinace. Těleso je z kovu a má černou barvu. Osvětlení zajišťuje světelný zdroj E27, max 40W. Je vhodný pro místnosti o velikosti 14 - 20 m2. Reverzní lopatky umožňují oteplování místnosti v zimě - zimní (zpětný) chod stropního ventilátoru tlačí teplý vzduch od stropu dolů. Ventilátor je možné namontovat s tyčí a také na lehce šikmý strop.
Vzdálenost lopatek od podlahy se z bezpečnostních důvodů doporučuje minimálně 2 m 20 cm. Lopatky umístěné cca 3 m nad zemí začínají mít sníženou účinnost. V případě použití prodlužovací tyče je nahrazena původní tyč v balení. Prodlužovací tyče se dají zkrátit bez ztráty záruky.
Přečtěte si naše články, rady a další informace o stropních ventilátorech
Parametry pro stropní ventilátor Sulion BALOO:
Průměr vrtule:
122 cmOrientační velikost místnosti:
14 - 20 m2 
(při výšce stropu 2,5m)Barva lopatek:
1.strana: dřevo
2.strana: wenge

Počet lopatek:
v sadě 4 lopatkySvítidlo:
ano, 2x E27, max 40W (není v balení)Ovládání součástí balení:
dálkové ovládání

Alternativní ovládání (lze dokoupit):
nemá Zimní (zpětný) chod:
anoMontáž bez tyče:
výrobce neuvádí

Prodlužovací tyč:
1 tyč součástí balení, lze dokoupit tyče - kontaktujte násMontáž na šikmý strop:
ano,
maximální úhel náklonu 14°Otáčky za minutu:
145 - 196 - 221

Příkon motoru:
23W - 40W - 53W,
počet rychlostí: 3Průtok vzduchu:
50 - 66 - 105 m3/minHmotnost stropního ventilátoru:
6,2 kg - brutto

Typ motoru:
AC (střídavý)Hlučnost:
45 - 48 - 52Záruka na motor:
5 let


 

Stropní ventilátor se zpětným chodem využijete i v zimě
Jak? Ve vytápěné místnosti se tvoří teplotní vrstvy: chladnější vzduch se drží u podlahy, zatímco lehčí teplejší vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Tam nám ale není moc platný. Teplo potřebujeme hlavně u podlahy. Tady přichází na řadu stropní ventilátor, který teplotní vrstvy rozruší jemným pohybem vzduchu a prohřeje místnost rovnoměrně. Pro majitele vysokých stropů je to malý zázrak!
V zimě by se stropní ventilátory měly točit pomalu po směru hodinových ručiček. Tím dochází k nasávání studeného vzduchu zespodu a současně je stoupající teplý vzduch vytlačován podél stěn k zemi. Pozvolná cirkulace promíchává vrstvy vzduchu a vyrovnává  teplotu v celé místnosti, ale bez  průvanu. Takže nastavte topení místo 24 °C třeba na 18 °C a ušetřete až 20 % nákladů na topení.
Jakým způsobem stropní ventilátor dům ochlazuje?
Stropní ventilátory ovlivňují díky tahu vzduchu vnímání tepla a chladu, takže v létě není nutné tolik ochlazovat vzduch a přece při teplotách 25 °C nebo dokonce 27 °C máme stejný pocit jako při 22 °C bez stropního ventilátoru. Takto lze ušetřit mnoho energie a až 40 % z účtu za elektřinu. Samotný stropní ventilátor při plné rychlosti spotřebovává méně energie než 100wattová žárovka. Mnoho lidí proto upřednostňuje díky příjemnému a přirozeně vznikajícímu vánku stropní ventilátor před klimatizací.
 


3390 CZK


Více informací v gavri.cz